17.10.2012 – promocja książki „Niechętnie o sobie”

Premiera książki Stanisława Mikulskiego „Niechętnie o sobie” miała miejsce 17 października 2012 roku w klubie Skwer – filii Fabryki Trzciny przy Krakowskim Przedmieściu 60a w Warszawie. Na spotkanie promocyjne przybyli przyjaciele, znajomi i sympatycy aktora. Gości powitał Wojciech Trzciński, gospodarz lokalu, który podkreślił, że czuje się zaszczycony faktem, iż właśnie w jego klubie odbywa się to niecodzienne wydarzenie.

Bogumiła Genczelewska, właścicielka wydawnictwa Melanż, podziękowała za podjęty trud i wytrwałość Stanisławowi Mikulskiemu, autorowi książki, Pawłowi Oksanowiczowi, który opracował literacko wspomnienia aktora, żonie Stanisława Mikulskiego, która jest dobrym duchem tego projektu, oraz swoim współpracownikom, dzięki którym książka nabrała materialnego kształtu.

Stanisław Mikulski szczególnie serdecznie przywitał przybyłych na spotkanie aktorów: Halinę Machulską, z którą występował na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie i Macieja Maciejewskiego, 98-letniego nestora scen polskich. Gromkimi brawami powitany został również Emil Karewicz.

Bohater wieczoru w rozmowie z Pawłem Oksanowiczem wspominał epizody z sześćdziesięciu lat swojej kariery artystycznej: lata tłuste w teatrze lubelskim, mniej tłuste początki w teatrach stołecznych, w których grał mniej ról pierwszoplanowych, role mundurowe i cywilne na dużym i małym ekranie, samotność w tłumie po zagraniu roli Hansa Klossa oraz chwile triumfu i niełatwe momenty w życiu zawodowym i prywatnym. Narrację aktora wzbogacały fragmenty książki, które czytała Krystyna Czubówna, klimat współtworzyły grane przez pianistę kompozycje z polskich seriali.

W ostatniej części spotkania przy Krakowskim Przedmieściu Stanisław Mikulski wpisywał dedykacje do książki, pozował do zdjęć i rozmawiał gośćmi przybyłymi na wieczór promocyjny. Na stoliku błyszczały kasztany – zapewne z placu Pigalle. Wydawca książki zaprosił wszystkich uczestników spotkania promocyjnego do kuluarów na poczęstunek. Serwowano wino, napoje bezalkoholowe i unikatowe ciasteczka: z logo wydawnictwa lub z miniaturową okładką książki.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z promocji książki w filii Fabryki Trzciny, który przygotowali Ewa Baćmaga i Bogdan Bernacki.

© 2024 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja strony: www.hyh.pl.