18.06.2013 – promocja książki „Moje trzy po trzy”

Premiera książki Emila Karewicza „Moje trzy po trzy” miała miejsce 18 czerwca 2013 roku w klubie Skwer – filii Fabryki Trzciny przy Krakowskim Przedmieściu 60a w Warszawie. Na wieczór promocyjny przybyli przyjaciele, najbliżsi, znajomi oraz liczne grono sympatyków talentu aktora. Na widowni zasiedli m.in. aktorzy, z którymi bohater wieczoru pracował w teatrze i filmie: Teresa Lipowska, Małgorzata Potocka i Stanisław Mikulski.

Zgromadzonych powitała Bogumiła Genczelewska, właścicielka wydawnictwa Melanż, która w swoim wystąpieniu wyraziła radość z faktu, że jej oficynie przypadł zaszczyt przybliżenia czytelnikom życia i kariery artystycznej Emila Karewicza. W rozmowie z Pawłem Oksanowiczem, autorem opracowania literackiego tekstu książki, aktor w barwny, zajmujący i chwilami autoironiczny sposób wspominał dzieciństwo i młodość, opowiadał o swoich rolach teatralnych i filmowych, przytaczał anegdoty wileńskie, mówił o swojej rodzinie oraz blaskach i cieniach zawodu aktora. Opowieści aktora przeplatane były fragmentami książki „Moje trzy po trzy”, które czytała Krystyna Czubówna, oraz utworami granymi przez pianistę.

Podczas spotkania został odczytany list gratulacyjny, który do Emila Karewicza wystosował Olgierd Łukaszewicz, prezes Związku Artystów Scen Polskich. Teresa Lipowska i Małgorzata Potocka podkreślały niezwykły urok, profesjonalizm i poczucie humoru Emila Karewicza, a Stanisław Mikulski w ciepłych słowach mówił o ich aktorskiej współpracy nie tylko na planie „Stawki większej niż życie” oraz koleżeńskich, serdecznych relacjach. Odtwórca roli Hansa Klossa nie krył, że to dzięki wydanej w ubiegłym roku jego autobiografii, zatytułowanej „Niechętnie o sobie”, powstała wspomnieniowa książka odtwórcy ról Władysława Jagiełły i Hermanna Brunnera. „Powiedziałem Emilowi: nie masz wyjścia, teraz ty musisz napisać o sobie” – stwierdził z serdecznym uśmiechem Stanisław Mikulski.

W ostatniej części spotkania Emil Karewicz wpisywał dedykacje do książki, pozował do zdjęć i udzielał wywiadów. Poza zakończeniu części oficjalnej wydawca książki zaprosił gości wieczoru promocyjnego do kuluarów na poczęstunek. Podawano wino, napoje bezalkoholowe i słodycze, w tym – ciasteczka z miniaturową okładką książki.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z promocji książki Emila Karewicza, który przygotowali Ewa Baćmaga, Karol Skocki i Bogdan Bernacki.

© 2024 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja strony: www.hyh.pl.