22.03.2014 – spotkanie z Barbarą Brylską

Barbara Brylska zagrała Ingę Ring w odcinku „Spotkanie” w reżyserii Andrzeja Konica. Sceny z jej udziałem powstały w plenerach olsztyńskich i w łódzkim atelier, gdzie zbudowano mieszkanie pułkownika Ringa. Aktorka do dzisiaj pamięta, że potłukła sobie ręce w trakcie realizacji powtarzanego kilkakrotnie ujęcia, w który po śmierci rybaka Millera biega po przedpokoju i wali do kolejnych drzwi. Stanisława Mikulskiego wspomina jako wspaniałego kolegę, ciepło mówi o Andrzeju Konicu.

Na ogół grała amantki, miała szczęście do reżyserów i filmowych partnerów, z którymi bardzo dobrze jej się pracowało. Aktorka opowiadała o realizacji scen erotycznych („Anatomia miłości” w reżyserii Romana Załuskiego), pracy z Jerzym Zelnikiem („Faraon” w reżyserii Jerzego Kawalerowicza), kulisach nieobsadzenia jej w roli Oleńki Billewiczówny, o której marzyła („Pan Wołodyjowski” w reżyserii Jerzego Hoffmana i „Przygody pana Michała” w reżyserii Pawła Komorowskiego), popularności w Rosji i na Ukrainie, którą zyskała dzięki roli Nadii w filmie Eldara Riazanowa „Szczęśliwego Nowego Roku”, epizodzie w serialu „Niania” (odcinek reżyserowany przez Małgorzatę Sikorską-Miszczuk).

Bohaterka spotkania klubowego stwierdziła, że miała bardzo ciekawe i kolorowe życie, którego nie zamieniłaby na inne. Dzięki cudownemu zawodowi aktorskiemu zwiedziła prawie cały świat i poznała wielu ciekawych ludzi.

Aktorka spędza cieplejsze miesiące w domu na wsi, gdzie lubi odpoczywać i pracować w ogrodzie. W ostatniej części spotkania klubowego bohaterka wieczoru klubowego rozdawała autografy i pozowała do zdjęć.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania z Barbarą Burską, którą przygotowali Monika Mikołajczuk, Weronika Żmudzka, Piotr Żmudzki, Marek Wiśniewski i Bogdan Bernacki.

© 2023 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja strony: www.hyh.pl.