4.10.2013 – kulisy programu „Świat się kręci” w TVP 1

Specjalne wydanie programu Agaty Młynarskiej z cyklu „Świat się kręci” poświęcone było 45. rocznicy rozpoczęcia premierowej emisji „Stawki większej niż życie”. Głównymi bohaterami audycji byli Stanisław Mikulski i Emil Karewicz – aktorzy grający w serialu postacie Hansa Klossa i Hermanna Brunnera. Do studia zaproszeni zostali również odtwórcy innych ról w „Stawce” – Iga Cembrzyńska (Benita von Henning w odcinku „Ostatnia szansa”), Barbara Horawianka (Anna-Maria Elken w odcinku „Spotkanie”) i Lech Ordon (Puschke w odcinku „Ściśle tajne”). Wśród osób wypowiadających się o „Stawce większej niż życie” była też Barbara Borys-Damięcka, która odpowiadała za reżyserię telewizyjną spektakli teatralnych z Klossem i Brunnerem.

Goście Agaty Młynarskiej opowiadali o kulisach pracy w studiu telewizyjnym i na planie filmowym. Przytaczali anegdoty, mówili o zabawnych i nieoczekiwanych sytuacjach, wspominali reżyserów serialu – Janusza Morgensterna i Andrzeja Konica, mówili o przejawach popularności i reakcjach widzów na stworzone przez siebie postacie. W programie pojawiły się opinie aktorów młodszego i średniego pokolenia, którzy z uznaniem wypowiadali się o „Stawce większej niż życie” i aktorach w niej grających. Audycję ubarwiły fragmenty serii teatralnej i filmowej oraz serialowe sceny zdubbingowane dialogami dotyczącymi bieżących wydarzeń społecznych i politycznych.

Na pytania gospodyni programu odpowiadali również Rafał Baćmaga z Klubu Miłośników Stawki i Paweł Oksanowicz, autor opracowania literackiego autobiografii Stanisława Mikulskiego i Emila Karewicza.

Agata Młynarska przekazała serdeczne pozdrowienia dla Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, kompozytora muzyki do „Stawki większej niż życie”. W finale emitowanej na żywo audycji bohaterowie wieczoru zostali zaproszeni na rocznicowy tort, który ufundowany został przez redakcję programu „Świat się kręci” i kanał TVP Seriale.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji zza kulis specjalnej edycji programu „Świat się kręci”, którą przygotowali Ewa Baćmaga, Joanna Szyborska-Kaszycka, Rafał Baćmaga i Bogdan Bernacki.

© 2024 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja strony: www.hyh.pl.