Forum » Wokół serialu » Artykuł o Stawce w Wikipedii
11 postów   1 2
Autor Artykuł o Stawce w Wikipedii
BoBer

Zamieszczony w Wikipedii artykuł o filmie „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” ma charakter dezinformacyjny. Wikipedyści (głównie Eliaszt, założyciel hasła i autor największej ilości poprawek) omawiają scenariusz zupełnie innego filmu fabularnego, który... nie został skierowany do produkcji:

Akcja filmu ma rozgrywać się w czasach współczesnej Polski na Dolnym Śląsku (m.in. we Wrocławiu i Zgorzelcu). Fabuła ma dotyczyć sprawy zabójstwa emerytowanego generała, byłego wysoko postawionego urzędnika MSW PRL, przyjaciela Klossa / Stanisława Kolickiego, który następnie zamierza rozwikłać tę sprawę. Innym wątkiem filmu jest kwestia archiwów, które mają zamiar odzyskać nazistowscy zbrodniarze wojenni. W powojennej historii Klossa ma zostać przedstawione jego aresztowanie, skazanie na karę śmierci za kolaborację z Niemcami, rehabilitacja oraz następującą po tym kilkudziesięcioletnia emerytura. Akcja będzie się rozgrywać też w Hiszpanii.

Uwiarygodnieniem powyższego tekstu ma być link do oficjalnej strony filmu, gdzie nie znajdziemy jednak informacji podanych przez wikipedystę jako pewnik. Błędna jest również informacja o realizacji zdjęć na Dolnym Śląsku.

Włos na głowie jeży strona językowa artykułu. Oto wybrane przykłady:

polski film szpiegowski produkcji polskiej

Jest sequelem serialu telewizyjnego Stawki większej niż życie

Od 2010 przystąpiono do pracy nad produkcją filmu fabularnego w gatunku kryminału

Scenariusz stworzyli {...], jednak ostatecznym scenarzystą był [...]

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

15-02-2012 16:20

11 postów   1 2
© 2023 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja strony: strony.gliwice.pl.