Forum » O serialu » Elementy w tle
83 postów   1 2 3 4 5 6
Autor Elementy w tle
jhbsk

Miałam problem jak nazwać ten wątek. Bo w pewnym sensie są to wpadki. Na poprzednim forum był kadr z odbitą w szybie nysą.
Tu mamy kadr, w którym podczas rozmowy Klossa z porucznikiem Neumannem widać autobus typu "ogórek".

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

14-05-2010 20:23

A79

Zatem znów "pojazdy". Doświadczony żeglarz na pewno rozpoznałby jaki to powojenny model jachtu. Ja podpowiem tylko, że ten sposób oznaczania na żaglu kolejnego egzemplarza danej klasy jachtu w kraju (tu: 336 i 428) Międzynarodowa Federacja Żeglarska (ISAF) wprowadziła już po wojnie. W czasach III Rzeszy jachty miałyby na żaglu oznaczenie typu np. "N 10".


------

Ba! Gdybym ja był niedyskretny…

16-05-2010 10:35

Marek
W oknie można zobaczyć samochód techniczny ekipy filmowej.

------

24-05-2010 21:33

BoBer

Przywołany przez jhbsk kadr z odcinka „Ostatnia szansa” – w szybie odbijają się gapie na tle nyski:Kadr z tego samego odcinka. Anna zmierza na drugie spotkanie z Ruppertem, kobieta ostrzega ją przed łapanką. Gdy przechodnie rozbiegają się w różne strony, na murze widoczny jest wyraźnie napis wyrażający negatywny stosunek do niemieckiego okupanta:

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

14-07-2010 08:54

Modrzew

Poniższy temat rozbudowano w 2017 - kliknij
W ? roku w ? (do ustalenia)miała miejsce prapremiera operetki austriackiego kompozytora Augusta Pepöcka (August Pepöck, 1887-1967) pt. "Drei Wochen Sonne" (libretto: Bruno Hardt-Warden). Ani kompozytor, ani jego dzieła nie mają uznania w Polsce, o czym świadczy jego nieobecność w "Przewodniku operetkowym" Lucjana Kydryńskiego. W 1941 roku w jakiejś rosyjskiej (radzieckiej) wichurze postanowiono wystawić to dziełko. Chyba, że jest to plakat krakowski, mający na celu poinformowanie mieszkańców rosyjskiej wichury, że w Krakowie wystawiają tę sztukę:D
Odcinek nr 1 - Wiem kim jesteśFakt, że wyżej wzmiankowaną operetkę wystawiano potem w Krakowie, już nie jest taki szokujący.
Odcinek nr 10 - W imieniu RzeczypospolitejRzeczą naturalną jest to, że wystawiano ją również w Berlinie.
Odcinek nr 12 - Zdrada

Edytowane: 31-12-2015 r.
Edytowane ponownie: 24-08-2017 r. - po wpisie A79 z 22-08-2017 r.

Pozdrawiam.

------

Nejlepší kaštany jsou na náměstí Pigalle. Zuzana je ráda jen na podzim.
No Hans, nie rozśmieszaj mnie!

02-08-2010 20:12

A79

O niektórych artystach mawia się, że "wyprzedzili swoje czasy". Zdaniem scenografów i rekwizytorów serialu zapewne zaliczał się do nich śpiewający aktor Jarema Stępowski (ten od suchego chleba - dla konia - ale i warsiaskiego folkloru). Czym innym bowiem tłumaczyć fakt, że jego płyta "Szemrane tango" leży sobie na szafie pana Weissa w "Akcji 'Liść dębu'"?Płyta "Szemrane tango" ukazała się niemal w tym samym czasie, kiedy rozpoczęto produkcję serialu. Okładkę zaczerpnąłem z Katalogu Polskich Płyt Gramofonowych, dokąd także odsyłam po więcej informacji o tym winylu: klik!Informację o tym drobiazgu umieszczam w tym wątku ponieważ przekonany jestem, że nie jest to błąd ani wpadka. Okładka pojawia się w kadrze wyraźnie, choć nie na eksponowanym miejscu - czapka Knocha odkrywa stopniowo nazwisko artysty.

Realizatorom filmów nieobcy jest humor, żarty środowiskowe są na porządku dziennym, a Jarema Stępowski nie dość, że unieśmiertelniony kwestią z serialu "Wojna domowa", to i sam nie miał oporów, by z popularności "suchego chleba" żartować. W filmie muzycznym "Mocne uderzenie" jest scena, gdy na widok aktora szukającego wejścia na plan filmowy reżyser z telewizji (w tej roli Wieńczysław Gliński) mówi z pobłażaniem "Jarek, 'Wojna domowa' po przeciwnej stronie".

------

Ba! Gdybym ja był niedyskretny…

19-12-2010 18:46

baciek

Świetne rozpoznanie A79!!! Gratuluję spostrzegawczości. Tak się składa, że tę płytę Jaremy Stępowskiego posiadam w swoich domowych zasobach.

------

Szampan?! Świetnie!

19-12-2010 21:05

A79

"Edyta"

Troje dzieci i mężczyzna szybkim krokiem idący po chodniku drugą stroną ulicy - to chyba przypadkowe osoby, a nie statyści.


------

Ba! Gdybym ja był niedyskretny…

03-03-2011 19:21

Bingola

Pisałem już w innym wątku, ale dorzucę i tu, bo wpisuje się w temat tła

Popatrzcie na okna w budynku naprzeciwko! Nikt nie robił takich przed wojną. A to tło przewija się przez cały odcinek Pułkownika Kraffta.

------

Spokojnie, Kloss - perfidię bolszewików znamy nie od dziś!

05-03-2011 21:36

Modrzew

Pod koniec wojny wielu Niemców próbowało (na wszelkie sposoby) zaskarbić sobie przychylność wrogów. Bardzo niekonwencjonalnym sposobem okazało się studiowanie arytmetyki (арифметика) z podręcznika radzieckiego.
Odcinek nr 18 - Poszukiwany Grupenfuhrer Wolf

Plan pełny.Zbliżenie na radioodbiornik.Detal (fotografia odwrócona o 180 stopni)
Milczeniem pominę zdolność migracyjną przedmiotów znajdujących się na radioodbiorniku.
Pozdrawiam.

------

Nejlepší kaštany jsou na náměstí Pigalle. Zuzana je ráda jen na podzim.
No Hans, nie rozśmieszaj mnie!

10-04-2011 15:03

83 postów   1 2 3 4 5 6
© 2024 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja strony: strony.gliwice.pl.