Forum » Wokół serialu » Errata do opowiadań
32 postów   2 3 4
Autor Errata do opowiadań
Pedro Gomez
Rozgrzany "Życiem na gorąco" zacząłem sobie czytać niektóre opowiadania "Stawki...". Jakież było moje zdziwienie, gdy Anka z opowiadania "Wsypa", okazała się Danką z następnego w kolejności opowiadania "Ściśle tajne"!

Zawsze mnie dziwiło, jak to możliwe, że w "Ściśle tajne" wszyscy się znają wbrew zasadom konspiracji. Odpowiedź okazała się prosta: na wiosnę 1943 roku GL dopiero raczkowała, wszyscy więc byli z jednego oddziału Bartka. Zawsze mówiłem, że "Stawka..." całkiem dobrze siedzi w drugowojennej czasoprzestrzeni (oczywiście, przed różnymi cenzorsko/wydawniczymi kombinacjami) Co za tym idzie, Edward Kania, to tak naprawdę Florian Kania. Jutro go przechrzczę.

------

Chodzi o sprawę

02-10-2017 22:37

Pedro Gomez
Przed stawkowym spotkaniem czytam sobie opowiadania. Siła nawyków jest jednak niesamowita. W serialu obstawa Józefa w odcinku "W imieniu..." ma na imię Romek, a w opowiadaniu Mundek. Tymczasem w opowiadaniu "Ostatnia szansa" partyzant, którego zna Kloss ma na imię Romek, a powinien mieć Mundek. Imię bohatera z serialu tak wryło mi się w pamięć, że do tej pory, przez tyle lat, tego nie zauważyłem. :)

------

Chodzi o sprawę

01-09-2020 14:20

32 postów   2 3 4
© 2022 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.