Forum » Inne wątki » Film Patryka Vegi "Stawka większa niż śmierć"
178 postów   1 2 3 4 5 6
Autor Film Patryka Vegi "Stawka większa niż śmierć"
A79

Informacja z wczorajszego "Dziennika Bałtyckiego":

"Nie ze mną te numery Brunner..." - te słowa mogą wkrótce paść w... latarni morskiej w Czołpinie (pow. słupski). Wyreżyserowania kontynuacji przygód najsłynniejszego agenta powojennej Polski podjął się Władysław Pasikowski, który kluczowe sceny filmu planuje nagrać właśnie w Czołpinie.

Do Urzędu Morskiego w Słupsku wpłynęło już pismo w tej sprawie. - Otrzymaliśmy pismo o udostępnienie filmowcom latarni i udzieliliśmy pozytywnej odpowiedzi - informuje Tomasz Bobin, dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku. - Teraz czekamy na odzew ze strony filmowców.

Ekipa pod koniec tygodnia chciałaby dokonać dokumentacji filmowej i reżyserskiej obiektu. Dopiero wtedy zapadnie ostateczna decyzja, gdzie rozegrają się przełomowe sceny "Klossa - podwójnej stawki". - Poza Czołpinem, w grę jeszcze wchodzi latarnia Stilo - mówi Katarzyna Stegnerska, drugi kierownik produkcji.

(link do tekstu)

I czołpińska latarnia ze strony Latarnie.pl


----
Wiad. edytowana 15.02.2012. Powód: zmiana tytułu wątku na precyzyjniejszy, po ujawnieniu detali filmu kinowego (tytuł pierwotny: "Kontynuacja / remake"). A79.

------

Ba! Gdybym ja był niedyskretny…

17-02-2011 10:16

szurens

Dziękujemy za informacje, mnie bardziej podoba się STILO... beton i stal, mój ulubiony zestaw!

------

SZURENS@GMAIL.COM

17-02-2011 10:44

grandson

Ciekawa informacja - dziękuję.
P.S.
Mnie także STILO bardziej pasuje,
Pozdrawiam ;-)

------

17-02-2011 11:18

Shen-Kun

"grandson" napisał:

Ciekawa informacja - dziękuję.
P.S.
Mnie także STILO bardziej pasuje,
Pozdrawiam ;-)


fakt... czuć klimat... jeszcze odpowiednia kamera, ujęcie i będzie miodzio ! :-)

------

"No ! To teraz pomieszkamy sobie trochę... razem"

www.paranormal-pikczers.pl

17-02-2011 13:22

hsb
Linki do informacji o tym

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/313696,Hans-Kloss-wraca-do-akcji-Bedzie-kontynuacja-Stawki-wiekszej-niz-zycie-

http://www.gazetakaszubska.pl/7067/nie-ze-mna-te-numery-czyli-brunner-i-kloss-w-czolpinie

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,9114703,Hans_Kloss_po_raz_kolejny_na_Pomorzu.html

"Zdjęcia rozpoczną się 14 kwietnia i potrwają miesiąc."

------

18-02-2011 13:06

Bingola

Jeśli scenariusz będzie równie atrakcyjny jak sceneria, to może być interesujące.
Już sobie wyobrażam, jak Kloss powie do Brunnera - Ty szczurze, ty szmato, jak udało ci się przetrwać tę wojnę?

------

Spokojnie, Kloss - perfidię bolszewików znamy nie od dziś!

18-02-2011 23:24

H-33

Ach, jak miło słyszeć coś nowego o tej kontynuacji!
Artykuły czytałam już wcześniej, z wypiekami na twarzy, dziś wreszcie przyszło przypomnieć sobie, że przecież nic na ten temat nie napisałam.
Cóż, po śmierci pana Konica, a później Andrzeja Szypulskiego bałam się, że pomysł padnie - w końcu już od paru lat zapowiadano, że serial będzie kontynuowany. (Do dziś przeraża mnie myśl, że Żebrowski miałby wcielić się w Klossa)

Którakolwiek latarnia wystąpi w filmie wierzę, że będzie tak świetny, jak oryginał. :D

Widzę, że tymczasem pozmieniano informacje, i 14 kwietnia ewoluował w 15... cóż, kiedy indziej przyjdzie mi świętować. Nie wiem, jak Wy, ale ja z chęcią zobaczę w ten dzień odcinek "Stawki". :D
Szkoda, że nie zorganizowano castingu - już wyobrażam sobie ten tłum Stawkologów w roli statystów. Może komuś nawet trafiłaby się jakaś rola... :D Nie mogę się doczekać, aż przyjdzie nam usłyszeć pierwsze słowa wymienione przez Klossa i Brunnera.

------

Nie no, nie mogę patrzeć na bitego człowieka, nie mogę! ... Jeżeli bije ktoś inny.

06-04-2011 20:35

BoBer

Słupski portal miejski zamieścił pod koniec ubiegłego tygodnia następującą informację:

Latarnia w Czołpinie kusiła filmowców, aż wreszcie ich skusiła. W czerwcu Czołpino będzie miejscem zdjęć do "Klossa - podwójnej stawki".

W grę wchodziła jeszcze latarnia Stilo. Ostatecznie wybrano latarnię w Czołpinie, która kiedyś "zagrała" w filmie "Zakochani", gdzie scenografię tworzyła pani Anna Wunderlich, ta sama osoba, która tworzył scenografię do "Klossa - podwójnej stawki". Filmowcy przyjadą do Czołpina na cztery dni.

Dwa dni zajmie tworzenie scenografii, a dwa kolejne "kręcenie" zdjęć. Nie chcą zdradzać, kiedy wybiorą się do Czołpina. Wiadomo, że będzie to czerwiec. - Chcielibyśmy mieć spokój podczas zdjęć- nie ukrywa Wojciech Jakus, członek ekipy filmowej.

- Wszystko zostało pozytywnie załatwione - mówi Tomasz Bobin, dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku- cieszymy się, że ekipa filmowa wybrała latarnię w Czołpinie, bo to dla nas doskonała promocja.

Film wyreżyseruje Patryk Vega, scenariusz napisał Władysław Pasikowski, a w rolach głównych zobaczymy, a jakże, Stanisława Mikulskiego i Emila Karewicza. Nowe przygody Hansa Klossa, przeniosą nas w czasy komunizmu, do roku 1975 roku. Latarnia w Czołpinie "odegra rolę" niemieckiej latarni Warnemünde, koło Rostocku. W Czołpinie prawdopodobnie zostaną nakręcone kluczowe sceny filmu. Ekipa filmowa zapłaci za wynajem obiektu, który na czas zdjęć będzie zamknięty dla ruchu turystycznego.


Wiadomość o rozpoczęciu zdjęć do filmu w Czołpinie zdaje się potwierdzać. Według ustaleń jednego z członków naszej siatki pierwszy klaps na planie padnie w najbliższą środę.

Wzywamy agentów z Wybrzeża do wzmożonej czujności i działań rozpoznawczych (dywersyjne zdecydowanie nie wchodzą w grę). Serwis fotograficzny i meldunek z miejsca akcji? Bezwzględnie konieczne!

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

02-06-2011 11:30

BoBer

Komórka białego wywiadu wyłowiła w dzisiejszym wydaniu „Super Expressu” tekst o realizacji filmu nawiązującego do wątków ze „Stawki większej niż życie”. Wersja internetowa tego materiału jest nieco krótsza. Bardzo trafny komentarz na stronie wspomnianej gazety zamieścił internauta Jul:

SE wszystko pokręcił! Kilku reżyserów i producentów przymierzało się do tematu. Ostatnio "Newsweek" opublikował wywiad z Mikulskim, gdzie ten opowiedział w skrócie początek scenariusza Michała J. Zabłockiego pt. "Złoto Wrocławia", który miał realizować producent R. Sojka z "Farat Film". I z tego źródła SE czerpie wiedzę o treści filmu (szkoda że redaktor - pseudo "Madzia" - nie skontaktował się z producentem z Farat Film). Do dziś ta produkcja nie ruszyła. Natomiast P. Wega realizuje chyba nie serial, jak mogło by wynikać z tekstu w SE, a film fabularny, którego treść nie ma nic wspólnego z w/w sygnalizowanym projektem. Czyli - dzwony dzwonią ale nie w tym kościele! Inna nieścisłość w artykule SE dotyczy dublowania aktora - przyznaje się do tego m.in. kaskader Krzysztof Fus, który za Klossa spadał z dachu, schodów, itp. o czym często opowiada. (...) Disce puer...

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

15-06-2011 14:45

BoBer

Głos Koszaliński” o realizacji ujęć w Czołpinie napisał m.in.:

Ekipa filmowa tak naprawdę przyjechała już w połowie ubiegłego tygodnia. Pracownicy musieli przygotować scenografię. Wymieniono w latarni drzwi na starsze, wysypano też piasek, żeby zasypać nim widoczny bruk. Bardzo ciekawie wyglądało też sztuczne zakurzanie pomieszczenia – mówi Tomasz Bobin, dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku. (...)

Na miejscu nie zabrakło gwiazd polskiego kina. W Czołpinie pojawili się na filmowym planie Stanisław Mikulski, odgrywający rolę Klossa, oraz Emil Karewicz, czyli słynny Bruner.

Pojawiło się też kilku innych znanych aktorów z seriali, przyjechał też na plan Daniel Olbrychski. Nikt tu jednak nie gwiazdorzył, z każdym można było porozmawiać – dodaje dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku. Nowy film o przygodach kapitana Klossa pojawi się na ekranach kin prawdopodobnie pod koniec 2012 roku.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

16-06-2011 21:50

178 postów   1 2 3 4 5 6
© 2024 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.