Forum » Inne wątki » Hans Kloss - Operacja "Königstein"
Autor Hans Kloss - Operacja "Königstein"
Pedro Gomez
Za kilkanaście dni minie siedem lat od premiery filmu "Hans Kloss - Stawka większa niż śmierć".

Byłem na premierze prasowej tego filmu i pamiętam jak bardzo chciałem dać mu szansę. Na początku moje odczucia były pozytywne, nawet bardzo. Z perspektywy czasu mogę stwierdzić: po prostu cieszyłem się, że bardziej tego nie skopsali. Przymykałem oko na mrowie niedoskonałości, tłumaczyłem sobie: przecież to tylko komiks.

Potem z jakąś gazetą kupiłem dvd, obejrzałem i wtedy, na spokojnie, zobaczyłem masę paździerza i drewna w sosie z niedobrych dialogów. Odstawiłem film na półkę i nie wracałem do niego przez kilka lat.

Niedawno, rozgrzany innym projektem, przypomniałem sobie o "Hansie Klossie...". Gdzieś z tyłu głowy kołatało mi się, że gdyby "tu przyciąć, to dociąć, to wywalić", mógłby z tego wyjść całkiem przyzwoity film przygodowy. Postanowiłem sprawdzić, czy miałem rację.

I tu pierwszy problem. Mój egzemplarz tak mało dla mnie znaczył, że wybył do miejsca gdzie trzymam "przydasie" daleko od miejsca zamieszkania. Pozyskałem więc inną kopię, niestety, gorszej jakości.

Kilka tygodni później jest: Hans Kloss - Operacja "Königstein".

Wrażenie na gorąco: wyszedł całkiem przyzwoity, żeby nie powiedzieć dobry, film. Taka sensacyjno-komiksowa mocna klasa B. Coś co dla zabicia czasu i czystej rozrywki każdy z nas od czasu do czasu lubi obejrzeć.

Może za jakiś czas moje odczucia będą inne, jednak najbardziej ciekawi mnie czy Wy, fani, w ogóle dacie szansę mojej wersji tego filmu i czy seans sprawi Wam tak wiele przyjemności, jak mnie praca nad nim.

Film jest krótszy o około 20 minut. Wyciąłem tyle drewnianego aktorstwa i złych dialogów ile zdołałem. Zastosowałem też bardziej dynamiczny montaż.

Największy plus: Brunner znowu jest Brunnerem, tak w wykonaniu Karewicza jak i Adamczyka.

Największy minus: film jest "gęsty muzycznie" co w kilku przypadkach "uwypukla" cięcia, ale na to nie mogłem wiele poradzić.

Wszelkie komentarze, na forum i pod filmem, mile widziane.

Miłego seansu:

https://www.youtube.com/watch?v=hriFB7DqqQ4&feature=youtu.be

------

Chodzi o sprawę

18-02-2019 20:58

Modrzew

W pełni rozumiem Twoje starania. ale w tym przypadku to ratowanie pacjenta z gangreną poprzez amputację kończyn. Pacjent przeżył, ale został kaleką :)
Również lubię bawić się w montażystę i wiem jaka to jest frajda. Dla domowych potrzeb z trzech serii "Czas honoru" zrobiłem ponad dwugodzinny film sensacyjny :)

------

Nejlepší kaštany jsou na náměstí Pigalle. Zuzana je ráda jen na podzim.
No Hans, nie rozśmieszaj mnie!

18-02-2019 23:51

Pedro Gomez
O, fajnie! Modrzew, wrzuć gdzieś swoją fanedycję. Chętnie zobaczę.

Co do "Hansa...", bardziej zepsuć już się go nie dało :D Mam nadzieję, że udało mi się go uratować. Wziąwszy pod uwagę, że miałem tylko film. Chyba nie ma wydania zawierającego wycięte sceny.

------

Chodzi o sprawę

19-02-2019 07:25

Modrzew

A widzisz, najpierw muszę znaleźć wszystkie pliki. Musisz wiedzieć, że "mój film" nie został zmontowany klasycznie, czyli sceny nie zostały sklejone. Omawiany twór ogląda się poprzez wrzucenie do odtwarzacza w kompie odpowiedniej listy (odtwarzacz nie może robić przerw pomiędzy odtwarzanymi plikami, bo to ch... nie oglądanie) i "podziwianie" jednej z trzech wersji :) Tak, odpowiednio ułożone (pliki) opowiadają różne historie. Taka trochę filmowa "Gra w klasy" Cortázara :D Niestety, gdzieś zapodziałem listy, bez których można oglądać tylko jedną wersję - całość. Oczywiście największą bolączką jest muzyka, którą trzeba czasami uciąć w miejscu, w którym tego robić nie należy. Jeżeli znajdę pliki i listy i sprawdzę czy wszystko hula wówczas zastanowię się nad formą przekazania tych, bądź co bądź, tajnych materiałów (być może zatrudnię kurierkę z Londynu lub Krakowa:)

------

Nejlepší kaštany jsou na náměstí Pigalle. Zuzana je ráda jen na podzim.
No Hans, nie rozśmieszaj mnie!

20-02-2019 20:05

jhbsk

Dobry pomysł, chętnie bym taką wersję zobaczyła.

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

21-02-2019 06:10

Modrzew

Zatem nie mam wyjścia :) Musicie tylko uzbroić się w cierpliwość.

------

Nejlepší kaštany jsou na náměstí Pigalle. Zuzana je ráda jen na podzim.
No Hans, nie rozśmieszaj mnie!

22-02-2019 22:25

© 2024 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.