Forum » Wokół serialu » Kloss na deskach
Autor Kloss na deskach
A79

Nie chodzi o boks. Doklikałem się w genialnym wortalu e-teatr.pl, że w 1972 r. Stanisław Mikulski wystąpił jako Hans Kloss w estradowym spektaklu "Bajka to, czy nie bajka". Z informacji obsadowych wywnioskować można, że była to jakaś wariacja na temat "O dwóch takich, co ukradli księżyc", których grali, jakżeż by inaczej bracia Kaczyńscy... pardon - Damięccy. Miejsce wystawienia - Sala Kongresowa w PKiN - sugeruje, że był to jakiś estradowy spektakl, jak się można domyślać, wystawiany dla uczniów szkół w godzinach rannych i popołudniowych.

W obsadzie sami znajomi ze Stawki, oprócz wspomnianego/-ych Erika Goettinga / Wacka Słowikowskiego, także inżynier Meier, por. Stolp, właściciel "Orientu", pewien kolejarz, dyrektor Lemner i Hans Diederlich, a reżyserował major Broch.

Skorzystałem z opcji "Zamów materiały" i jeżeli tylko Instytut Teatralny zechce coś udostępnić, nie omieszkam się podzielić.

------

Ba! Gdybym ja był niedyskretny…

14-10-2011 20:34

A79

W e-teatrze zamieszczono program widowiska, ale niewiele z niego wynika dla nas poza szczegółem kalendarzowym. Widowisko grano w Sali Kongresowej między 29 grudnia 1972 r. a 14 stycznia następnego roku, według programu miało odbyć się 19 przedstawień, po dwa w poniedziałki, kiedy teatry repertuarowe tradycyjnie nie wystawiają. Ciekawe, czy w poniedziałek 1 stycznia na spektaklu o 14.00 stawili się już wszyscy aktorzy, wypoczęci po świętowaniu nowego roku.

Zastanawiam się, czy enigmatyczne zdanie z programu dotyczy postaci Hansa Klossa:
Bohaterami tego przedstawienia są Jacek i Placek (...)[i] wreszcie człowiek dobrze Wam znany , który stał się niewidzialny dla wrogów, a odwaga, siła i męstwo zastąpiły mu czapkę niewidkę.

Jeżeli ktoś miałby kontakt z panem Mikulskim, myślę że warto go zapytać o ten występ.

------

Ba! Gdybym ja był niedyskretny…

25-10-2011 14:20

Bem

Nasi niedawni goście tj. Wiesława Mazurkiewicz oraz Leonard Pietraszak zagrają razem w nowym spektaklu w Och-Teatrze w komedii pt. "Pocztówki z Europy". Premiera 12 maja.

http://www.ochteatr.com.pl/spektakl-pocztowki

------

Uważaj! Uważam już cztery lata....

25-04-2012 16:56

A79

Odnotowując nazwisko Stanisława Mikulskiego w książce „Kaszpirowski. Sen o wszechmocy”, cytowałem fragment o spektaklu „Jałta”, wystawionym w 1984 roku przez Teatr Narodowy w Warszawie. Gabriel Michalik, autor biografii Kaszpirowskiego nie znalazł wielu ciepłych słów pod adresem spektaklu, w którym główne kreowali Mikulski, Stanisław Michalik (ojciec autora) i Janusz Zakrzeński. Poniżej obszerny opis spektaklu zamieszczony w 1984 roku przez warszawski tygodnik „Stolica”.tradycyjnie, kliknięcie w zdjęcie otworzy pełen rozmiar.

PS. Na deskach teatru oczywiście Stanisław Mikulski, a nie Kloss, ale nie chciałem zakładać nowego wątku.

------

Ba! Gdybym ja był niedyskretny…

16-12-2020 23:10

© 2024 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.