Forum » Inne wątki » Leszek Goławski
12 postów   1 2
Autor Leszek Goławski
manager

Leszek Goławski jest współzałożycielem Klubu Miłośników Stawki, organizatorem lub współorganizatorem spotkań klubowych, pomysłodawcą i inicjatorem licznych stawkowych akcji i działań, współautorem „Stawkowego przewodnika filmowego”. Od kilkunastu miesięcy zmaga się z wielopostaciowym glejakiem mózgu.


Leszek Goławski podczas premiery „Stawkowego przewodnika filmowego”

Prosimy o środki na leki i rehabilitację Leszka poprzez:
– przekazanie 1% podatku (Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej, KRS 0000074709, dopisek: „Leszek Goławski”),
– dokonanie wpłaty na konto Fundacji Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej (18 1500 1445 1214 4004 9685 0000, tytuł wpłaty: „Leszek Goławski”).

***

Mafia wydała na niego dwa wyroki śmierci. Teraz walczy z glejakiem


Prokurator Leszek Goławski (Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej)

Leszek Goławski, jeden z najbardziej znanych śląskich prokuratorów zachorował na wielopostaciowego glejaka mózgu. Można go wesprzeć przekazując 1 procent podatku lub darowiznę na rzecz Fundacji Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej.

Goławski przez blisko 20 lat był twarzą śląskiej prokuratury. Najpierw jako rzecznik Prokuratury Okręgowej, a następnie Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. Zawsze otwarty na dziennikarzy w niezwykle barwny sposób opowiadał o sukcesach, a także tłumaczył się z porażek organów ścigania. Sam też prowadził wiele skomplikowanych śledztw: korupcji w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, zabójców konwojentów z Sosnowca, czy też międzynarodowego gangu zajmującego się produkcją i przemytem narkotyków. Jako pierwszy śledczy w kraju do poszukiwania zakopanych ciał ofiar mafijnych porachunków wykorzystał georadar. Ma na koncie dwa wyroki śmierci wydane przez gangsterów.

Kilka miesięcy temu Leszek Goławski zachorował na wielopostaciowego glejaka mózgu. Przeszedł chemio- i radioterapię. Teraz o powrót do zdrowia walczy w domu. Pomocą objęła go Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej, która założyła subkonto, na którym gromadzone są pieniądze na leczenie Goławskiego. Można go wesprzeć przekazując 1 procent podatku lub darowiznę na rzecz Fundacji. Pieniądze zostaną przeznaczone na leki i rehabilitację. Wpłat z dopiskiem „Leszek Goławski” można dokonywać na konto 18 1500 1445 1214 4004 9685 0000.

– Leszek nie złożył broni, jest typem walczaka. Dziękujemy wszystkim za każdą formę wsparcia – mówi Katarzyna Goławska, żona prokuratora.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, redakcja katowicka.

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

30-01-2017 22:15

manager

Stawkowiczów, którzy w najbliższych dniach będą wypełniać roczne zeznanie podatkowe i nie zdecydowali dotąd o przeznaczeniu 1% swojego podatku, prosimy o przekazanie go na leki i rehabilitację Leszka Goławskiego, współzałożyciela Klubu Miłośników Stawki.

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

22-04-2017 08:30

manager

Ceremonia pożegnania Leszka Goławskiego odbędzie się 5 października br. o godz. 12.00 w kościele św. Małgorzaty w Bielsku-Białej przy ul. Karpackiej 146. Rodzina prosi o przybycie z symboliczną różą i przekazanie po mszy datku do puszki dla Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej, które pomagało w opiece nad Leszkiem. Zebrane pieniądze pomogą innym chorym w walce z nowotworami.

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

02-10-2017 20:15

Hermann Camel

Nie do wiary. Zupełnie nie do wiary... Wielki smutek, wielka strata, wielki ból. Do zobaczenia, Leszku! Bez Ciebie nic nie będzie już takie samo, jak było :(

------

Naprawdę taki tępy? Czy tylko gra głupka?

02-10-2017 22:06

Pedro Gomez
Skończyłem pisać posta, a tu taka tragiczna wiadomość... energia i optymizm Leszka wprost zarażały wszystkich, którzy mieli zaszczyt go poznać. Takim go zapamiętam i z pewnością nie ja jeden. :(

------

Chodzi o sprawę

02-10-2017 22:47

manager

Zmarł Leszek Goławski, najbardziej rozpoznawalny prokurator na Śląsku

Zmarł w wieku 53 lat, po ciężkiej chorobie. Od marca ubiegłego roku walczył z wielopostaciowym glejakiem mózgu i długo nie tracił nadziei. Leszek Goławski był prokuratorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

W pracy zawodowej osiągnął wiele. Prowadził śledztwa w sprawie groźnych zabójstw, m. in. biznesmena i jego partnerki nad zbiornikiem Pogoria, zabójców konwojentów w Sosnowcu, przemytu narkotyków z Holandii do Czech i potem Polski, najgroźniejszej na Śląsku mafii, która potem wydała na niego wyrok śmierci.

– Dla mnie był wzorem pracowitości i koleżeńskości – mówi o zmarłym współpracowniku prokurator Tomasz Tadla.

Dla nas, dziennikarzy, był wzorem rzecznika prasowego, najpierw Prokuratury Okręgowej, a potem Regionalnej w Katowicach. Kompetentny, życzliwy i wyrozumiały. Niebywale uczynny i słowny.

Redakcja Dziennika Zachodniego wyróżniła Leszka Goławskiego swoją nagrodą - „Miodem” dla najlepszego rzecznika prasowego. Prawo było jego pasją. Podobnie jak historia i kultura Chorwacji oraz kultowy serial „Stawka większa niż życie”.

Ceremonia pożegnalna odbędzie się w czwartek, 5 października o godzinie 12.00 w kościele św. Małgorzaty w Bielsku-Białej przy ul. Karpackiej 146, w jego rodzinnym mieście. Żona Katarzyna i synowie: Mateusz oraz Michał proszą o przybycie z symboliczna różą i wsparcie Hospicjum św. Kamila w Bielsku, które opiekowało się zmarłym. Datki zbierane będą po mszy.

Teresa Semik, „Dziennik Zachodni”

***

Zmarł prokurator Leszek Goławski. Przegrał walkę z glejakiem

W poniedziałek zmarł prokurator Leszek Goławski z Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Niemal przez 20 lat był twarzą śląskiej prokuratury, najpierw jako rzecznik Prokuratury Okręgowej, a następnie Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. Mafia wydała na niego wyrok śmierci. Przegrał z glejakiem.

Zawsze otwarty na dziennikarzy, w niezwykle barwny sposób opowiadał o sukcesach, ale także tłumaczył się z porażek organów ścigania. Sam prowadził wiele skomplikowanych śledztw: korupcji w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, zabójców konwojentów z Sosnowca czy międzynarodowego gangu zajmującego się produkcją i przemytem narkotyków.

Jako pierwszy śledczy w kraju do poszukiwania zakopanych ciał ofiar mafijnych porachunków wykorzystał georadar. Śląscy gangsterzy wydali na niego dwa wyroki śmierci, ale nie robiło to na nim większego wrażenia.

Półtora roku temu Leszek Goławski zachorował na wielopostaciowego, nieoperacyjnego glejaka mózgu. Przeszedł chemio- i radioterapię. Zmarł w poniedziałek w Bielsku-Białej.

– Dla wielu z nas był niedoścignionym wzorem prawnika, uczynnego kolegi i uczciwego człowieka – mówi prokurator Tomasz Tadla z Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

53-letni Leszek Goławski miał żonę Katarzynę oraz synów Michała i Mateusza. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek w Bielsku-Białej.

Marcin Pietraszewski, „Gazeta Wyborcza Katowice”

***

Zmarł prokurator Leszek Goławski

Leszek Goławski przez kilkanaście lat był rzecznikiem prasowym – najpierw prokuratury okręgowej, a potem apelacyjnej w Katowicach. Przez kolegów prokuratorów i dziennikarzy był wysoko oceniany - za kompetencje, rzeczowość, wyrozumiałość, życzliwość, ale też poczucie humoru.

Informował o najważniejszych sprawach prokuratorskich, sam też prowadził wiele głośnych śledztw, m.in. w sprawie zastrzelenia konwojentów z Sosnowca, nieprawidłowości w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, międzynarodowego gangu przemycającego narkotyki na wielką skalę, czy bestialskiego zabójstwa biznesmena z Kęt i jego dziewczyny w domku nad zbiornikiem Pogoria. Gangsterzy, których oskarżał, grozili mu śmiercią - przez pewien czas był chroniony.

- To był rasowy prokurator – niezwykle oddany swojej pracy, ale też z pasją współpracujący z dziennikarzami. W pracy był człowiekiem całkowicie bezkonfliktowym – mimo różnicy poglądów na różne sprawy przez kilkanaście lat znajomości ani raz się z nim nie pokłóciłem - wspomina inny śląski prokurator Tomasz Tadla.

Prywatnie był miłośnikiem nart, muzyki punkowej, Chorwacji i wielkim fanem „Stawki większej niż życie” - muzyka z tego serialu oznajmiała przychodzące połączenia w jego telefonie. Był współautorem „Stawkowego przewodnika filmowego”.

„Jego energia, zapał i optymizm stanowiły siłę napędową spotkań w klubowym gronie, a życzliwość i poczucie humoru stały się ważnym elementem codziennego pejzażu” - napisali koledzy z Klubu Miłośników Stawki w informacji o śmierci Goławskiego.

Z życia zawodowego wycofał się na początku 2016 r. Żegnając się przekazywał dziennikarzom, gdzie po zmianie struktury w prokuraturze trafiły ważniejsze śledztwa. Niedługo wcześniej dowiedział się, że choruje na wielopostaciowego glejaka mózgu. Mimo wielomiesięcznej terapii, raka nie udało się pokonać. Zmarł w poniedziałek w swoim domu w Bielsku-Białej.

Onet (na podstawie serwisu PAP)

***Zmarł prokurator Leszek Goławski. Przez lata był rzecznikiem Prokuratury Okręgowej, a później Apelacyjnej w Katowicach. Goławski rozumiał, jak ważna w ściganiu przestępców jest współpraca z mediami i zawsze był do dyspozycji dziennikarzy. Osobiście prowadził śledztwa dotyczące zabójstw, międzynarodowego handlu narkotykami czy śląskiej mafii. Ostatnią walkę przegrał z chorobą nowotworową. Miał 53 lata.

Jacek Skorek, TVP Katowice

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

02-10-2017 23:15

Jacko
LESZKU! Spójrz, jedno "wystukane" słowo i mam łzy w oczach...Potęga! straty, ale nie w Naszej Pamięci! Jacko wraz z Celine

------

04-10-2017 11:59

A79

Osobom, które nie będą mogły dotrzeć do Bielska-Białej, a chcącym spełnić prośbę rodziny Leszka o wsparcie dla Hospicjum św. Kamila, które pomagało w opiece, podpowiadam numer konta:

Firmy/osoby chcące pomóc hospicjum mogą to uczynić poprzez wsparcie:
– finansowe na konto „Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej” – ING Bank Śląski nr 15 1050 1070 1000 0023 4115 9347 z adnotacją „na potrzeby Hospicjum”.
Bardzo dziękujemy!


Informujemy, że Hospicjum św. Kamila nie jest organizacją pożytku publicznego i nie można nam przekazywać 1% z podatku.

źródło

------

Ba! Gdybym ja był niedyskretny…

04-10-2017 13:31

managerDzisiaj w Bielsku-Białej pożegnaliśmy Leszka Goławskiego.

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

05-10-2017 22:00

Shen-Kun

nie umiem wiele napisać wobec tej smutnej wiadomości... po prostu nie umiem...

Żałuję, że nie mogłem z Wami pożegnać Leszka w Bielsku. Jestem i będę myślami i modlitwą.
Dzięki za informację o hospicjum. Na pewno będę wspierał tę instytucję.

------

"No ! To teraz pomieszkamy sobie trochę... razem"

www.paranormal-pikczers.pl

06-10-2017 07:14

12 postów   1 2
© 2023 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.