Forum » O serialu » Mundury w serialu
83 postów   7 8 9
Autor Mundury w serialu
norbis97

Jeśli już to zdjęcie było umieszczane na forum to z góry przepraszam za dublowanie ;) Hans Kloss w mundurze żandarmerii ( Gendarmerie ) ale to wiedzą wszyscy ;), ma założony żołnierski pas z klamrą Reichswehry ( żołnierskie pasy były użytkowane przez oficerów,ale na froncie) zaś klamra była używana we wczesnym WH.
W serialu to poprawiono ;)

Oficer SD powinien mieć naszego Adlera na lewym rękawie
( poprawny jest szary mundur, faktycznie używany w SD )Tutaj akurat replika klamry RW

------

Pozdrawiam

19-01-2019 18:56

karol3w
Obejrzałem raz jeszcze scenę z odcinka Żelazny Krzyż i ten medal nadany Klossowi wygląda na Krzyż Rycerski Krzyża Żelaznego. Jeśli ktoś już o tym pisał, to przepraszam. Nie chciałbym zaśmiecać wątku.
I jeszcze kwestia munduru Stedtkego. W "Wiem kim jesteś" przed awansem jest tytułowany Sturmführerem, prawdopodobnie chodzi o Untersturmführera czyli podporucznika, a ma patkę Obersturmführera (pod trzema kwadratami, dwie prostopadłe poziome białe linie tuż obok siebie), czyli porucznika. Później gdy tytułowany jest już Obersturmführerem ma patkę która nie istnieje bo z trzema kwadratami i z trzema prostopadłymi poziomymi białymi liniami. Można by domniemywać że był Obersturmführerem przed awansem a był błędnie tytułowany przez generała, a Sturmbannführer Lothar nazwał go po staremu gratulując awansu na Hauptsturmführera i być może właśnie ten stopień miała odzwierciedlać patka ale była uszyta niechlujnie i dwie środkowe linie się połączyły w jedną. Jest to oczywiście czysta spekulacja i domniemywanie. Osąd pozostawiam Wam drodzy koledzy forumowicze.

------

29-03-2021 22:00

Pedro Gomez
Ciekawe odkrycie. Przyjęło się sądzić, że ludzie od kostiumów popełnili błąd nie umieszczając na mundurach Karpinsky'ego i Robertsa dystynkcji kapitana. Otóż nie. Agenci CIC nosili albo stopnie podoficerskie albo mundury bez jakichkolwiek oznaczeń tylko ze skrótami "U.S." na kołnierzu. To scenarzyści popełnili błąd robiąc z nich kapitanów. Powinni być agentami lub agentami specjalnymi. Ta tradycja kultywowana jest do dziś.

------

Chodzi o sprawę

26-05-2022 15:45

83 postów   7 8 9
© 2023 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.