Forum » Wokół serialu » Muzyka w serialu
87 postów   1 2 3 4 5 6 7
Autor Muzyka w serialu
FSOWojciech
Zalogowałem się specjalnie na Wasze forum żeby się dowiedzieć jednej rzeczy :
Co to za piosenka jest grana w tle w odcinku 12 kiedy Kloss rozmawia z porucznikiem Schultzem w "Złotym Smoku". Bardzo mi się spodobał ten kawałek i chciałbym znać tytuł ;-)

------

12-05-2010 15:43

BoBer

Jest to kompozycja Jerzego Matuszkiewicza pt. „Slow-fox”.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

12-05-2010 21:57

FSOWojciech
Dziękuję. Niestety po kilku-godzinnym przekopywaniu internetu nie udało mi się znaleźć tego nagrania. Nawet nie mówię o mp3 ani niczym takim, tylko po prostu żeby sobie posłuchać. Czy znany jest Wam jakiś link do takiego czegoś w internecie ?

Oczywiście mogłem coś przeoczyć, prawda...ale zależy mi na tym

------

13-05-2010 16:22

BoBer

Ta kompozycja nie funkcjonuje poza serialem - nie została wydana na żadnym nośniku, można jej posłuchać tylko w tle rozmowy Klossa z Schultzem w „Złotym Smoku”.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

13-05-2010 19:42

Modrzew

Witam.
Również w tym temacie dołożę swoje trzy grosze.
W odcinku nr 18 - "Poszukiwany..." to co słyszymy po nadaniu komunikatu o śmierci Hitlera, to IV Symfonia Es-dur "Romantyczna" część II - Andante quasi allegretto, Antona Brucknera.
W odcinku nr 4 - "Ostatnia szansa" wykorzystano: Wolfgang Amadeusz Mozart opera „Don Juan” (Il dissoluto punito ossia Don Giovanni), akt I odsłona 3, duet Don Juana i Zerliny „La ci darem la mano” (Ruppert gra na fortepianie pierwsze takty).
Pozdrawiam
ps. edytowane 24 lipca 2010 r.

------

Nejlepší kaštany jsou na náměstí Pigalle. Zuzana je ráda jen na podzim.
No Hans, nie rozśmieszaj mnie!

23-07-2010 20:21

BoBer

Dwa lata temu ukazał się dwupłytowy album „Piosenki wśród ruin”
(wydawca: ArtVox, nr katalogowy: AVCD 106–107):Pierwsze nagranie na drugim kompakcie to „Gdybym miał milion” w wykonaniu tenora Janusza Popławskiego i Orkiestry Jazzowej Charlesa Bovery’ego, czyli piosenka rozbrzmiewająca z patefonu w odc. „Ostatnia szansa” podczas spotkania Hansa Klossa z Benitą von Henning.

Nagranie to, podobnie jak pozostałe utwory taneczne zamieszczone na tym zestawie, zrekonstruowano z płyt szelakowych (odtwarzanych z prędkością 78 obr./min.) i poddano masteringowi, dzięki czemu brzmią znakomicie. Ciekawostkę stanowi fakt, że piosenka „Gdybym miał milion” skomponowana została podczas okupacji, a nagrano ją dopiero po wojnie dla poznańskiej firmy płytowej „Mewa” (album zawiera nagrania z lat 1946–1948).

Dziwić może przedwojenna stylistyka muzyczna w okresie powojennym. Tomasz Lerski, redaktor kompilacji i autor tekstu zamieszczonego w digipacku, wyjaśnia, że tuż po wojnie z nostalgią wspominano czas sprzed września 1939 roku i starano się odrobić zaległości spowodowane wojną w Europie (stąd swingowe brzmienie). Stylistyka socrealistyczna zapanowała w muzyce niepodzielnie dopiero po Zjeździe Kompozytorów i Krytyków Muzycznych, który odbył się w 1949 roku w Łagowie Lubuskim.

Orkiestra towarzysząca Januszowi Popławskiemu, kierowana przez Czecha, Charlesa Bovery’ego, była czołowym zespołem jazzowym w kraju. Ta big-bandowa formacja była znana i popularna już w okresie okupacji (występowała w Warszawie od 1942 roku).

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

13-10-2010 23:13

Modrzew

Witam!
Nasłuchałem się ostatnio walczyków, że aż strach :)
Jeżeli moje uszy nie zarosły hubą, to za najbardziej pasujący do trzeciego fragmentu wiązanki akordeonowej "ślepego" grajka z odcinka "Wielka wsypa" uważam walc "Les Patineurs", Op. 183, (po naszemu "Łyżwiarze"), którego twórcą jest Emile Waldteufel. Proszę posłuchać i wydać własny osąd.
Link do walczyka.
Pozdrawiam

------

Nejlepší kaštany jsou na náměstí Pigalle. Zuzana je ráda jen na podzim.
No Hans, nie rozśmieszaj mnie!

08-12-2010 19:13

Prosicki
Czy ktoś wie jaki tytuł ma utwór grany w odcinku Hotel Excelsior w trakcie kiedy Kloss popija koniak z Ingrid Heizer w restauracji gra zespół właśnie ten utwór strasznie podoba mi się a nie mogę znaleźć informacji na temat tego utworu jest tylko mowa o utworze granym przed w trakcie rozmowy Christiansena ale mi chodzi właśnie o ten następny. proszę o info. Znalazłem link na wrzucie http://w569.wrzuta.pl/audio/7K4m3lPDUS7/kawalek_sciezki_z_filmu_stawka_wieksza_niz_zycie-hotel_excelsior ale proszę o tytuł tego utworu no i w miarę możliwości wykonawcę.

------

27-11-2011 20:20

BoBer

Jest to kompozycja Adama Lewandowskiego „Gdybym miał milion”, wykonuje ją zespół instrumentalny pod kierunkiem Jerzego Matuszkiewicza. Ten sam utwór w oryginalnej wersji wokalnej (ze słowami Zbigniewa Drabika) słyszymy w odcinku „Ostatnia szansa” podczas tańca Benity von Henning z Hansem Klossem. Tekst o muzyce w serialu znaleźć można tutaj.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

28-11-2011 17:40

jazzy
witam. mam pytanie, czy wiecie może kto jest autorem kawałka, który leci w 2 odcinku Stawki (od 39 minuty 41 sekund przez jakieś 2 minuty) i jaki jest jego tytuł? podejrzewam że to jakiś kawałek Bernarda Ette ale nie jestem pewien stąd więc to pytanie. jeśli wiecie powiedzcie czyje to. pozdrawiam Jazzy.

tu daję link do tego odcinka na youtube. posłuchajcie prosze. http://www.youtube.com/watch?v=hqgLWoNH5SE

------

16-04-2012 12:39

87 postów   1 2 3 4 5 6 7
© 2022 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.