Forum » Wokół serialu » Muzyka w serialu
87 postów   1 2 3 4 5 6 7 8
Autor Muzyka w serialu
BoBer

Jest to kompozycja Adama Lewandowskiego „Gdybym miał milion”, wykonuje ją zespół instrumentalny pod kierunkiem Jerzego Matuszkiewicza. Ten sam utwór w oryginalnej wersji wokalnej (ze słowami Zbigniewa Drabika) słyszymy w odcinku „Ostatnia szansa” podczas tańca Benity von Henning z Hansem Klossem. Tekst o muzyce w serialu znaleźć można tutaj.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

16-04-2012 14:10

jazzy
dzięki BoBer. a na jakiej płycie znajduje się wersja instrumentalna tego kawałka? czy na jakiejś Matuszkiewicza?

------

17-04-2012 09:56

BoBer

Ta kompozycja nie funkcjonuje poza serialem - w wersji instrumentalnej nie została wydana na żadnym nośniku dźwięku.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

19-04-2012 15:50

BoBer

Internauci różne rzeczy na forach wypisują, zdarza się jednak czasami coś tak absurdalnego jak post na filmwebie, który zamieścił zielonyelf:

zastanawiałem się kto skomponował motyw przewodni i jestem prawie pewien, że to nie Pan Matuszkiewicz. Znam wersję tego utworu starszą i to w wykonaniu ska. jak ktoś chce to niech poszuka val bennet the russian are comming

Ręce opadają. Każdy elf, nawet zielony, powinien zorientować się, że Val Bennett w utworze „The Russians Are Coming” nawiązuje do słynnego tematu „Take Five”. A pomawianie Jerzego Matuszkiewicza jest niedorzeczne.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

18-05-2012 00:10

jhbsk

W internecie głupstw niestety nie brakuje. Takich elfów też. Chciał się wymądrzyć i tyle. Pozwoliłam sobie mu odpowiedzieć posługując się informacją zamieszczoną powyżej. I chyba poskutkowało, po podziękował za wiadomość.

------

– Fajnŏ pogoda.
– Ja,łōńskiygo roku ô tyj porze lecioł dyszcz.
– Dyszcz ze śniygiym.

18-05-2012 13:33

KimPhilby
Czy ktoś zna lub jest w posiadaniu muzyki (lub wie jak ją zdobyć), która jest grana w trakcie imprezowych wątków w filmie? Nie potrafię zidentyfikować tej muzyki, np. gdy Kloss uwodzi Benittę itp. To są jakieś przeboje z epoki, ale przecież polskie. Wdzięczny za podpowiedź.

------

22-09-2012 11:16

A79

Dzień dobry. Witam nowego forowicza.

Dodając posty na forum KMS staramy się tworzyć coś na kształt encyklopedii serialu. Warto poświęcić chwilę na przeczytanie pogrupowanych tematycznie wątków. Uzupełnisz wiedzę o serialu, a i unikniesz dublowania już założonych wątków.

Bo rozmowę o muzyce w serialu zaczęto już tutaj.

------

Ba! Gdybym ja był niedyskretny…

22-09-2012 11:22

BoBer

KimPhilby, trudno nie zgodzić się ze słuszną uwagą A79.

Na odpowiedź na swoje pytanie natrafisz podczas uważnej lektury niniejszego wątku: tytuł, wykonawcę nagrania i dane płyty CD, na której tę piosenkę wydano znajdziesz w moim poście z 13 października 2010 roku. A informacje o innych nagraniach tanecznych odszukać można w tekście „Jerzy Matuszkiewicz i inni, czyli o muzyce w serialu”, który dostępny jest na naszej stronie od ponad dwóch lat.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

22-09-2012 20:20

slodki1997
Mam pytanie. Gdzie mogę znaleźć „Walc salonowy” (grany na przyjęciu u kreisleitera w odc. „Ściśle tajne” oraz na przyjęciu w konsulacie niemieckim w odc. „Café Rose”)??

------

09-04-2013 22:33

manager

„Walc salonowy” nie został wydany na żadnym nośniku dźwięku, funkcjonuje tylko na ścieżce dźwiękowej serialu.

Pan Jerzy Matuszkiewicz podczas dzisiejszej rozmowy poinformował, że w niedalekiej przyszłości jego kompozycje, nawet najdrobniejsze, dostępne będą legalnie w Internecie. Kompozytor przygotowuje do udostępnienia oryginalne nagrania i jest w trakcie rozmów z producentem, który pracuje nad stworzeniem strony internetowej z plikami dźwiękowymi.

W trakcie rozmowy telefonicznej panu Jerzemu Matuszkiewiczowi złożone zostały życzenia urodzinowe również w imieniu członków Klubu Miłośników Stawki. Kompozytor przekazuje pozdrowienia dla wszystkich stawkowiczów.

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

10-04-2013 21:20

87 postów   1 2 3 4 5 6 7 8
© 2022 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.