Forum » Wokół serialu » Muzyka w serialu
87 postów   3 4 5 6 7 8 9
Autor Muzyka w serialu
Pedro Gomez
Melodia, którą gwiżdże Ruppert jadąc rikszą (scena aresztowania Anny), to pierwsze dźwięki arii Figaro (Non piu andrai) z opery “Wesele Figara” W. A. Mozarta.

https://www.youtube.com/watch?v=qXxcuTQOVa4

:)

------

Chodzi o sprawę

10-11-2014 22:03

knoch
Jestem od Kurta z Berlina.Minęło trochę czasu i zastanawiam się czy jest już do posłuchania(ściągnięcia)'walc salonowy'?Na oficjalnej stronie z muzyką p.Matuszkiewicza go nie znalazłem.Tylko jego mi brakuje do kolekcji.

------

20-12-2014 22:33

alexander213

Wie ktoś może jak się nazywa motyw pojawiający się często w serialu np. w odcinku pierwszym gdy Helmuth śledzi staruszkę idącą ostrzec radiostację ?

------

- To świnia! Ochla... Mógł mnie ochlapać! Nie potrafi uszanować niemieckiego munduru!
- Nie! No nie mogę patrzeć na bitego człowieka! Nie mogę! Jeżeli bije ktoś inny. Irminko! Zaprowadź mnie do łazienki.

03-01-2015 21:57

BoBer

"alexander213" napisał:

Wie ktoś może jak się nazywa motyw pojawiający się często w serialu (...)
Jerzy Matuszkiewicz udostępnił muzykę z serialu w postaci suit, czyli zestawu różnorodnych stylistycznie tematów. Kilkunasto- lub kilkudziesięciosekundowe motywy muzyczne nie funkcjonują jako osobne utwory (z wyjątkiem tematu z czołówki). W 2000 roku RMF emitował dźwiękową wersję „Stawki” i wówczas kilka serialowych tematów pojawiło się na stronie rozgłośni jako autonomiczne, opatrzone tytułami dziełka. Bliźniaczy fragment do motywu z odcinka „Wiem, kim jesteś” nazwany został przez kompozytora „Ostantino tajemnicze”.

"knoch" napisał:

(...) Minęło trochę czasu i zastanawiam się czy jest już do posłuchania(ściągnięcia)'walc salonowy'? (...)
Niestety, tego fragmentu muzycznego nie znajdziemy, ponieważ nie został udostępniony przez kompozytora.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

05-01-2015 00:50

jph

Witam wszystkich stawkowiczów.Piszę w tym dziale po raz pierwszy.Znalazłem w internecie muzykę z serialu.Nosi tytuł 'Stawka większa niż życie" promo 1966.Są w niej motywy muzyczne z serialu ale nie ze wszystkich odcinków i mojego ulubionego'walca' z przyjęcia u kreisleitera tam nie ma choć motywy z odc.'Sciśle Tajne' są.Brakuje też motywów z pozostałych odcinków.Może koledzy wiedzą coś więcej.Będę wdzięczny za wszelkie informacje:)

------

Takie sztuczki nie ze mną Brunner!

18-01-2015 19:55

jph

Chyba wiem już wszystko.Doczytałem.Te nagrania o których pisałem to 19 min.suita(dodatek do książki p.B.Bernackiego plus przeróbka utworu tyt.Two Marx i temat tyułowy śpiewany przez ŚP pana Stanisława Mikulskiego).

------

Takie sztuczki nie ze mną Brunner!

19-01-2015 18:50

BoBer

Jph, masz rację. Te pocięte fragmenty muzyczne to oryginalne kompozycje serialowe z płyty towarzyszącej książce „Stawka większa niż życie – serial wszech czasów”. W dodatku błędnie datowane.

Po dzisiejszej rozmowie telefonicznej z p. Jerzym Matuszkiewiczem mam bardzo dobrą wiadomość. Trwają prace nad wydaniem wielopłytowej antologii z muzyką jazzową, filmową i piosenkami kompozytora. Wśród kompozycji ze „Stawki większej niż życie” znajdą się też niewydane dotąd fragmenty, w tym – taneczne. Będzie to m.in. „Walc salonowy”. Trzymajmy zatem kciuki, aby rozmowy z wydawcą antologii zakończyły się powodzeniem!

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

21-01-2015 16:05

jph

Wiadomość jest rewelacyjna!Też oczywiście trzymam kciuki za powodzenie negocjacji.Jakaż byłaby to przyjemność
puścić na prywatce czy spotkaniu 'walc salonowy',zatańczyć z 'Benitą' Gdybym miał milion czy z 'Gerdą'tango Tamara czy może z 'Hanną' Czy pani gra już w Yo Yo...Pomarzyć można...:)

------

Takie sztuczki nie ze mną Brunner!

27-01-2015 21:51

BoBer

No tak, marzenia... Z wymienionych kompozycji tylko „Walc salonowy” jest autorstwa Jerzego Matuszkiewicza (tutaj można przeczytać więcej o muzyce w serialu). Piosenka „Gdybym miał milion” została wydana na płycie CD kilka lat temu (szczegóły w poście z 13.10.2010 roku). Pozostaje kupić i rozkręcać prywatkę w oczekiwaniu na „Walc salonowy” :)

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

27-01-2015 23:25

jph

Trafiłeś w sedno.Większość utworów posiadam,w wersji takiej jak w serialu lub mocno zbliżonej i brakuje mi tylko tego jednego jedynego...

------

Takie sztuczki nie ze mną Brunner!

28-01-2015 17:41

87 postów   3 4 5 6 7 8 9
© 2022 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.