Obsada odcinków filmowych
1. „Wiem, kim jesteś”
- Stanisław Mikulski – Stanisław Kolicki, agent J-23 vel porucznik Hans Kloss/prawdziwy Hans Kloss
- Seweryn Butrym – generał Helmut von Zauger*
- Mieczysław Stoor – SS-Sturmführer Stedtke/mężczyzna rozmawiający z kobietą na peronie berlińskiego metra (ujęcie zapożyczone z filmu „Opowieść atlantycka” w reż. Wandy Jakubowskiej)
- Krzysztof Chamiec – SS-Sturmbannführer
- Janina Borońska – radiotelegrafistka Irena
- Alicja Zommer – doktor Marta Becher
- Wiktor Nanowski – Bielikow*, starszy porucznik przesłuchujący Klossa
- Andrzej May – Jacek, ochrona radiostacji
- Szczepan Baczyński – staruszek
- Jerzy Balbuza – agent radzieckiego wywiadu uzyskujący informacje na temat doktora Wirtha na stacji metra Berlin-Spandau
- Jacek Butrymowicz – tajniak towarzyszący sturmführerowi w mieszkaniu Helmutha Klossa
- Jerzy Czupryniak – kapitan przesłuchujący Kolickiego
- Marek Dąbrowski – podoficer SS Schultze
- Henryk Dudziński – radziecki porucznik, który przynosi Kolickiemu ubranie Klossa, a następnie umożliwia więźniom ucieczkę
- Edward Dziewoński – mężczyzna oczekujący na peronie berlińskiego metra, następnie stojący w otwartych drzwiach wagonu (ujęcia zapożyczone z filmu „Opowieść atlantycka” w reż. Wandy Jakubowskiej)
- Mieczysław Antoni Gajda – Helmuth, tajniak pracujący dla Stedtkego
- Andrzej Herder – SS-mann biorący udział w akcji osaczenia agenta J-23/dubbing postaci prawdziwego Hansa Klossa
- Andrzej Jędrzejewski – podoficer SS rewidujący mieszkanie rodziców Jacka
- Jerzy Kaczmarek – Bruno Dreher, więzień z celi Klossa
- Juliusz Lubicz-Lisowski – radziecki pułkownik
- Zygmunt Malawski – Heinrich Vogel, więzień z celi Klossa
- Otylia Mróz – kobieta w chustce wyprowadzana z kamienicy przez żołnierza niemieckiego
- Zygmunt Nowicki – SA-Truppführer „sprawdzający” dokumenty na stacji metra Berlin-Spandau
- Zbigniew Płoszaj – SS-Sturmmann biorący udział w akcji osaczenia agenta J-23 (w scenach na strychu nosi mundur SS-manna – błąd realizatorów) oraz SS-mann Fritz, adiutant sturmbannfuhrera otwierający drzwi agentowi J-23 przed konfrontacją ze Stedtkem oraz doręczający telegram od doktora Wirtha
- Barbara Połomska – kobieta rozmawiająca z mężczyzną na peronie berlińskiego metra, następnie wsiadająca do wagonu (ujęcia zapożyczone z filmu „Opowieść atlantycka” w reż. Wandy Jakubowskiej)
- Czesław Przybyła – fryzjer więzienny
- Edward Radulski – więzień z celi Klossa
- Jan Rudnicki – dr Helmuth Kloss, sędzia sądu okręgowego, stryj Hansa Klossa
- Marek Sobczyk – kapitan przesłuchujący Lothara Beitza
- Bohdan Sobiesiak – porucznik, deszyfrator obecny na naradzie u generała
- Ryszard Sobolewski – kapitan, adiutant generała
- Mirosław Szonert – SS-Sturmführer w mieszkaniu Helmutha Klossa
- Jerzy Szpunar – Lothar Beitz, więzień z celi Klossa, agent niemiecki na terenie ZSRR
- Natalia Szymańska – staruszka
- Jan Tesarz – szpicel, podwładny Stedtkego
- Janusz Ziejewski – pułkownik na linii frontu
2. „Hotel Excelsior”
- Stanisław Mikulski – porucznik Hans Kloss vel Stanisław Kolicki, agent J-23
- Lucyna Winnicka – Ingrid Heizer, właścicielka „Café Ingrid”
- Halina Kosznik – pani Kluge, pokojówka w hotelu Excelsior
- Tadeusz Bartosik – Johannes* Lemner, dyrektor hotelu Excelsior, członek Luftschutz
- Andrzej Konic – SA-Sturmbannführer Georg, członek siatki
- Tadeusz Gwiazdowski – portier Fryderyk
- Mieczysław Kalenik – nauczyciel gimnastyki Hans Diederlich vel Jan Derlacz
- Helena Białecka – dublerka Lucyny Winnickiej w scenie przeszukiwania bagażu Christiansona
- Jacek Butrymowicz – klient w antykwariacie
- Krzysztof Fus – dubler Tadeusza Bartosika w scenie upadku z dachu/dubler Stanisława Mikulskiego w scenie zsunięcia się z dachu
- Lech Grzmociński – dowódca patrolu na dworcu w Gdańsku
- Krzysztof Kalczyński – SS-Sturmführer Erik Kopf*
- Irena Karel – kelnerka Lutzi
- Janusz Kubicki – SS-Sturmbannführer Fritz Kopf*, brat Erika
- Zygmunt Lebica – mężczyzna w kraciastym płaszczu biorący udział w upijaniu Erika Kopfa* (niewykorzystane ujęcie)
- Bohdana Majda – niania Emma Schmidt
- Edward Ożana – SS-obersturmführer (porucznik) wznoszący toast „Za zwycięstwo!”
- Bronisław Pawlik – antykwariusz, łącznik Klossa
- A. Sobczyk – widz stojący w holu w antrakcie przedstawienia
- Tadeusz Teodorczyk – dubbing postaci granej przez Lecha Grzmocińskiego
- Józef Zacharewicz – handlowiec Christianson
- Zbigniew Zemło – krawiec Ernst Pfeiffer, członek siatki
- Atak – Wolf, pies Ernsta Pfeiffera (scena w zakładzie krawieckim)
- Ner – Wolf, pies Ernsta Pfeiffera (scena na tyłach hotelu)
3. „Ściśle tajne”
- Stanisław Mikulski – porucznik Hans Kloss vel Stanisław Kolicki, agent J-23 – „Janek”
- Wanda Koczeska – Barbara Reczko, sekretarka inż. Reila
- Igor Śmiałowski – inżynier Erwin Reil
- Leon Niemczyk – prestidigitator Rioletto
- Emil Karewicz – SS-Sturmbannführer Hermann Brunner
- Lech Ordon – obergemeinschaftsleiter NSDAP Puschke
- Marian Opania – Kazimierz Truchanowicz, członek siatki (w odcinku pada też nazwisko „Okoń”)
- Jerzy Walczak – Edward Kania, szef siatki
- Tadeusz Kalinowski – oberabschnittsleiter NSDAP, kreisleiter radomskiego NSDAP
- Mieczysław Waśkowski – hauptbereitschaftsleiter NSDAP Glaubel
- Jadwiga Bezanson – gość na przyjęciu u kreisleitera oraz kobieta idąca ulicą Wałową
- Jacek Butrymowicz – dróżnik Ostbahn, uczestnik akcji odbicia dr. inż. Pulkowskiego
- Krystyna Feldman – panna Krepke*, sekretarka inż. Reila, poprzedniczka Barbary Reczko
- Andrzej Jurga – partyzant ze szramą na twarzy uczestniczący w „porwaniu” prestidigitatora Rioletto, a następnie w mundurze szeregowca Feldgendarmerie w akcji odbicia dr. inż. Pulkowskiego
- Tomasz Karasiński – tajniak golący się w mieszkaniu Edwarda Kani
- Jan Koecher – doktor inż. Pulkowski
- Jerzy Kowalski – Hans Molke, kolejarz Deutsche Reichsbahn, przełożony Kazika
- Zygmunt Listkiewicz – pułkownik żandarmerii na przyjęciu u kreisleitera
- Małgorzata Lorentowicz – żona kreisleitera
- Barbara Teresa Marszel – kobieta stojąca obok żony kreisleitera podczas pokazu prestidigitatora Rioletto
- Bolesław Nowak – funkcjonariusz Werkschutzpolizei pełniący straż przy bramie Reil Werke oraz funkcjonariusz Werkschutzpolizei patrolujący Reil Werke, którego mija Kazik
- Tadeusz Ordeyg – gość na przyjęciu u kreisleitera
- Włodzimierz Press – dubbing postaci granej przez Zygmunta Listkiewicza
- Zdzisław Salaburski – partyzant w serdaku uczestniczący w „porwaniu” prestidigitatora Rioletto, a następnie w mundurze feldwebla Feldgendarmerie w akcji odbicia dr. inż. Pulkowskiego
- Tadeusz Schmidt – major Horst
- Tadeusz Teodorczyk – listonosz Deutsche Post Osten z paczką-bombą
- Jerzy Trojan – major Luftwaffe, gość na przyjęciu u kreisleitera
- Eugeniusz Kamiński – dubbing postaci tajniaka zatrzymującego listonosza z paczką-bombą
4. „Café Rose”
- Stanisław Mikulski – porucznik Hans Kloss vel Stanisław Kolicki, agent J-23
- Alina Janowska – Rose Arens, właścicielka „Café Rose”
- Joanna Jedlewska – Marta Kovacs
- Barbara Klimkiewicz – Elza von Tilden
- Jolanta Wołłejko – tancerka współpracująca z Rose Arens
- Janusz Bylczyński – radca handlowy Witte
- Edmund Fetting – Christopulis
- Jerzy Przybylski – konsul Grandel
- Mieczysław Voit – książę gruziński Mżawanadze
- Leon Pietraszkiewicz – właściciel pensjonatu „Orient”
- Henryk Abbe – niemowa Aram
- Henryk Augustyniak – tenisista widoczny w tle podczas rozmowy Hansa Klossa z Martą Kovacs na tarasie kawiarnianym klubu tenisowego
- Brunon Bukowski – urzędnik turecki siedzący za biurkiem
- Maria Dowbór-Lewandowska – tenisistka rozmawiająca z Christopulisem
- Janusz Dziubiński – konduktor Deutsche Reichsbahn kontrolujący bilety Klossowi i Marcie Kovacs
- Krzysztof Fus – dubler Stanisława Mikulskiego w scenie walki na schodach
- Michał Gazda – fotograf pracujący dla Christopulisa
- Helena Gruszecka – konsjerżka w „Café Rose”
- Ewa Harley – posągowa barmanka w Café Rose z wysokości kominka częstująca koniakiem Rose, Christopulisa, Klossa i Wittego
- Kazimierz Iwiński – gość Café Rose palący fajkę wodną, któremu kawę podaje trzecia tancerka od lewej, a następnie gość na przyjęciu w konsulacie widoczny podczas pokazu Arama
- Irena Iżykowska – brunetka w ciemnym płaszczu stojąca jako pierwsza przed okienkiem w Osman Bankasi
- Zbigniew Jabłoński – urzędnik turecki
- Eugeniusz Kamiński – SS-Sturmbannführer Meissner
- Marek Kostrzewski – tajniak kontrolujący paszporty w pociągu
- Barbara Teresa Marszel – kobieta na przyjęciu w konsulacie niemieckim
- Artur Młodnicki – głos spikera na dworcu w Berlinie
- Małgorzata Pritulak – kobieta na przyjęciu w konsulacie witana przez konsula, następnie widoczna wśród gości podczas rozmowy Klossa z Mżawanadzem i w tle osób zmierzających na oględziny ciała Rose Arens
- A. Sobczyk – urzędnik w Osman Bankasi
5. „Ostatnia szansa”
- Stanisław Mikulski – porucznik Hans Kloss vel Stanisław Kolicki, agent J-23 – „Janek”
- Ewa Wiśniewska – Anna
- Iga Cembrzyńska – Benita von Henning
- Ignacy Gogolewski – kapitan Willi Ruppert
- Krzysztof Chamiec – SS-Sturmbannführer Lothar
- Bronisław Pawlik – antykwariusz, szef siatki
- Krystyna Borowicz – kobieta, która ostrzegła Annę przed łapanką
- Mariusz Dmochowski – SS-Gruppenführer Fischer
- Janusz Dziubiński – partyzant bawiący się parabellum w mieszkaniu Agnieszki oraz uczestnik strzelaniny z esesowcami tropiącymi Annę
- Piotr Grabowski – SS-mann, wartownik willi von Henninga
- Marian Łącz – tajniak
- Janusz Mazanek – generał
- Helena Norowicz – Ilza Althof*, żona kapitana Rupperta
- Marian Nowicki – profesor von Henning
- Piotr Pawłowski – Adam Szmidt, członek siatki
- Małgorzata Pritulak – kobieta siedząca przy stoliku Adama Szmidta w „jaskini gry”
- Sylwester Przedwojewski – podoficer SS w samochodzie
- Michał Szewczyk – dubbing postaci gazeciarza
- Wawrzyniec Trybała-Olszewski – tajniak w skórzanym płaszczu wsiadający do samochodu w scenie wyprowadzenia mężczyzny aresztowanego przez SS
- Ryszard Wachowski – partyzant
- Józef Zbiróg – tajniak
- Jolanta Zykun – Agnieszka
6. „Żelazny Krzyż”
- Stanisław Mikulski – porucznik Hans Kloss vel Stanisław Kolicki, agent J-23
- Władysław Hańcza – Edwin hrabia Wąsowski
- Tadeusz Białoszczyński – pułkownik Herbert Reiner
- Gustaw Lutkiewicz – SS-Hauptsturmführer Adolf* Lohse
- Bronisław Pawlik – szef siatki
- Seweryn Butrym – generał Wierlinger
- Leonard Andrzejewski – lokaj Franciszek Mrożek
- Jerzy Braszka – Johann, feldwebel, adiutant pułkownika Reinera/szeregowy, wartownik przed willą generała Wierlingera
- Jerzy Fidler – sierżant Meier, podoficer wyznaczony przez pułkownika Reinera do wykonania zamachu na Wąsowskiego, następnie w przebraniu „partyzanta” jako jedyny wycofuje się bez szwanku podczas ataku na furgonetkę wiozącą Wąsowskiego
- Mieczysław Antoni Gajda – podoficer SS, konwojent Edwina hrabiego Wąsowskiego siedzący w furgonetce więziennej
- Mieczysław Kalenik – dubbing postaci SS-Sturmanna uczestniczącego w egzekucji generała Wierlingera
- Eugeniusz Kamiński – dubbing postaci Hansa Lipke
- Tadeusz Kaźmierski – major Ernst* Stuckhardt ze sztabu Wierlingera
- Józef Klejer – pułkownik von Reichenbach
- Tadeusz Kosudarski – pułkownik Luftwaffe proponujący Dibeliusowi odwiezienie
- Waldemar Król – SS-mann notujący zeznania przesłuchiwanych oficerów
- Ignacy Machowski – SS-Standartenführer Max Dibelius
- Paweł Metelski – SS-Untersturmführer konwojujący hrabiego Wąsowskiego do karetki więziennej, zastrzelony później w zasadzce
- Wiesław Mirewicz – lekarz więzienny
- Zygmunt Maciejewski – SS-Brigadeführer
- Zbigniew Nowak – SS-Sturmmann uczestniczący w egzekucji generała Wierlingera oraz podoficer Wehrmachtu wyznaczony przez pułkownika Reinera do wykonania zamachu na Wąsowskiego, następnie w przebraniu „partyzanta” zastrzelony przez SS-Sturmführera podczas ataku na furgonetkę wiozącą Wąsowskiego
- Włodzimierz Press – dubbing SS-Sturmführera konwojującego hrabiego Wąsowskiego
- Zbigniew Rebzda – SS-Obersturmführer aresztujący Hansa Lipke oraz SS-mann polewający wodą majora Stuckhardta
- Tadeusz Sabara – SS-Obersturmführer dokonujący egzekucji na generale Wierlingerze
- Ryszard Straszewski – SS-Sturmbannführer Hans Lipke, dowódca SS i Policji Bezpieczeństwa
- Stanisław Torchała – stangret prowadzący powóz z hrabią Wąsowskim i towarzyszącymi mu oficerami
7. „Podwójny nelson”
- Stanisław Mikulski – porucznik Hans Kloss vel Stanisław Kolicki, agent J-23
- Wiesława Mazurkiewicz – major Hanna Bösel
- Iwa Młodnicka – Ewa Fromm
- Henryk Bąk – nadradca Gebhardt z Ministerstwa Propagandy
- Feliks Żukowski – pułkownik Kornel
- Aleksander Sewruk – łącznik Klossa
- Adam Pawlikowski – kapitan Franz* Boldt
- Helena Białecka – kelnerka w domu wypoczynkowym
- Kazimierz Błaszczyński – feldwebel, podoficer dyżurny w ministerstwie
- Jerzy Braszka – mężczyzna niosący wiązkę chrustu
- Czesław Burakowski – kierowca samochodu ścigającego Gebhardta
- Andrzej Burzyński – mistrz Ordnung Polizei meldujący o pościgu
- Antoni Chętko – tajniak
- Janusz Czarkowski – podporucznik pozujący do zdjęcia w parku
- Zenon Dądajewski – partyzant z ochrony leśniczówki Kornela
- Karol Hruby – major Schurowsky*, oficer odkrywający skrytkę za obrazem
- Jerzy Jóźwiak – feldwebel, świadek ucieczki nadradcy Gebhardta z domu wczasowego
- Wanda Luśniewska – uczestniczka pierwszego dansingu, kobieta przechadzająca się po tarasie domu wypoczynkowego w momencie, gdy Boldt przywołuje Klossa do baru
- Irena Ładosiówna – babcia Chrzanowska*, łączniczka Hanny Bösel
- Anna Macek – pielęgniarka siedząca na murku tarasu domu wczasowego w momencie, gdy Hanna Bösel wyrusza do łączniczki, asystująca kilku żołnierzom podczas rozmowy Klossa z Gebhardtem i Płuszem na tarasie domu wypoczynkowego, towarzysząca żołnierzowi o lasce podczas rozmowy Hanny Bösel z Gebhardtem na tarasie domu wypoczynkowego oraz uczestniczka obu dansingów w domu wypoczynkowym
- Paweł Metelski – ogrodnik w domu wypoczynkowym w Lisku-Zdroju
- Artur Młodnicki – generał Langer
- Witold Molski – komandor porucznik Kriegsmarine tańczący na dancingu w Lisku-Zdroju, następnie – świadek ucieczki nadradcy Gebhardta z domu wczasowego
- Otylia Mróz – kobieta w chustce wysiadająca z pociągu w Lisku-Zdroju
- Alfreda Passendorfer – pensjonariuszka domu wypoczynkowego w Lisku-Zdroju
- Jerzy Passendorfer – barman w domu wypoczynkowym w Lisku-Zdroju
- Marek Pawłow – feldwebel Luftwaffe emablujący pielęgniarkę siedzącą na murku tarasu domu wypoczynkowego w momencie, gdy Hanna Bösel wyrusza do łączniczki oraz uczestnik obu dansingów w domu wypoczynkowym
- Adam Perzyk – kelner Płusz
- Janusz Sykutera – oficer Luftwaffe na korytarzu pociągu do Liska-Zdroju
- Zdzisław Tomaszewski – młody mężczyzna rozmawiający na stacji w Lisku-Zdroju z kobietą w chustce
- Zbigniew Warszawski – obsługiwany przez Płusza feldwebel czytający gazetę, spacerujący o lasce podczas rozmowy Hanny Bösel z Gebhardtem na tarasie domu wypoczynkowego, czytający gazetę przy stoliku, gdy Boldt przywołuje Klossa do baru oraz uczestnik obu dansingów w domu wypoczynkowym
- Andrzej Wiśniewski – tajniak
- Tadeusz Woźniak – pułkownik Kurt Luft, przełożony Ewy Fromm
- Jacek Zbrożek – partyzant „Wacek”
- Leon Niemczyk – dubbing postaci granej przez Adama Pawlikowskiego
- Tadeusz Teodorczyk – dubbing postaci żołnierza meldującego, że Gebhardt przejechał Ostrówek
8. „Wielka wsypa”
- Stanisław Mikulski – porucznik Hans Kloss vel Stanisław Kolicki, agent J-23 – „Janek”
- Barbara Drapińska – Irmina Kobus
- Barbara Sołtysik – radiotelegrafistka Marta
- Czesław Wołłejko – SS-Sturmbannführer Geibel
- Emil Karewicz – SS-Hauptsturmführer Hermann Brunner (błąd realizatorów: niższy stopień niż w odcinku „Ściśle tajne”)
- Janusz Kłosiński – dentysta Jan Sokolnicki vel Józef Filipiak – „Towarzysz Filip”
- Bronisław Pawlik – partyzant „Grzegorz”
- Bogusław Sochnacki – szmugler Zając, agent „Wolf”
- Stefan Śródka – „Bartek”, dowódca oddziału partyzanckiego, kapitan WP
- Jerzy Karaszkiewicz – partyzant „Franek”
- Józef Pieracki – inżynier Meyer
- Czesław Burakowski – kierowca samochodu generała
- Kazimierz Błaszczyński – pułkownik meldujący na poligonie o udanej próbie
- Jan Ciecierski – gajowy Rudziński
- Janusz Czarkowski – pasażer pociągu, z którego wyskakuje Kloss
- Zbigniew Geiger – partyzant z parabellum, napastnik w domu Irminy Kobus
- Bohdan Głuszczak – partyzant zatrzymujący Klossa w lesie, następnie meldujący „Grzegorzowi” o obsadzeniu wszystkich punktów
- Sławomir Idziak – partyzant w kaszkiecie z ochrony leśniczówki
- Stanisław Jaśkiewicz – generał obserwujący próby na poligonie
- Wanda Jakubińska – kobieta w poczekalni dentysty Sokolnickiego siedząca obok Zająca
- Krzysztof Kieślowski – partyzant „Wojtek”
- Andrzej Kotkowski – partyzant
- Aleksandra Leszczyńska – kobieta czytająca gazetę w poczekalni dentysty Sokolnickiego
- Bernard Michalski – partyzant „Zenek”
- Mieczysław Milecki – pułkownik Rhode
- Józef Morgała – partyzant w lokalu konspiracyjnym odpalający papierosa w oczekiwaniu na sygnał Klossa
- Czesław Piaskowski – „ślepy” grajek
- Małgorzata Pritulak – gość na przyjęciu w mieszkaniu Irminy Kobus
- Grzegorz Roman – chłopiec prowadzący „ślepego” grajka
- Iwona Słoczyńska – kobieta na fotelu dentystycznym podczas aresztowania dentysty Sokolnickiego
- Marek Sobczyk – podpułkownik obserwujący próby na poligonie
- Alicja Sobieraj – gospodyni
- Edward Sosna – porucznik obecny na poligonie podczas próby czołgu
- Michał Szewczyk – dubbing postaci partyzanta zatrzymującego Klossa
9. „Genialny plan pułkownika Krafta”
- Stanisław Mikulski – porucznik Hans Kloss vel Stanisław Kolicki, agent J-23 – „Janek”
- Maciej Damięcki – Wacław Słowikowski/Kameradschaftsführer Hitlerjugend Erik Götting
- Zdzisław Mrożewski – pułkownik Kraft
- Józef Nalberczak – „Wojtek”, szef siatki
- Joanna Jędryka – Barbara Borzemska
- Jan Englert – „Tadek”, członek ruchu oporu
- Andrzej Jurczak – „Stefan”, członek ruchu oporu
- August Kowalczyk – SS-Sturmbannführer Johann Dehne (błąd realizatorów: na drzwiach jego gabinetu widnieje tabliczka „Helmuth Dehne”, Gerda Leschke zwraca się do Dehnego per „Johann”)
- Tadeusz Szmidt – major Horst
- Piotr Augustyniak – kolejarz Deutsche Reichsbahn denuncjujący Joannę Perkowską
- Jadwiga Bezanson – kobieta siedząca przy stoliku w cukierni Jana Nowaka przy ulicy Śliskiej oraz idąca ulicą Śliską w momencie, gdy „Stefan” robi zdjęcie Basi i Wackowi
- Zbigniew Bielski – członek grupy wykonującej wyrok na Eriku Göttingu
- Elżbieta Borkowska – łączniczka Joanna Perkowska
- Jerzy Fidler – kanalarz oraz „partyzant” uczestniczący w likwidacji Erika Göttinga
- muzycy Orkiestry Ulicznej z Chmielnej:
- Ryszard Klimczewski – akordeon,
- Jan Sielski – banjo,
- Zbigniew Kaszewiak – skrzypce,
- Zdzisław Siemaszko – gitara. - Zbigniew Nowak – kanalarz zagadnięty przez „Stefana”/„partyzant” uczestniczący w likwidacji Erika Göttinga
- Małgorzata Pritulak – brunetka tańcząca na dansingu w kasynie
- Iwona Słoczyńska – Gerda Leschke
- Krzysztof Wróblewski – szeregowy żandarmerii patrolujący ulicę Śliską
- Edward Wnuk – porucznik Abwehry, instruktor Erika Göttinga
10. „W imieniu Rzeczypospolitej”
- Stanisław Mikulski – porucznik Hans Kloss vel Stanisław Kolicki, agent J-23 – „Janek”
- Bolesław Płotnicki – Józef Podlasiński vel Piotr hrabia Żytowski vel Witalis Kazimirus vel Franc Bula
- Władysław Kowalski – inkasent Adam Pruchnal
- Ignacy Machowski – SS-Standartenführer Lütz*
- Mieczysław Stoor – SS-Sturmführer Stedtke
- Stanisław Niwiński – podporucznik Neumann
- Anna Pleskaczewska – kelnerka Stasia Zarębska
- Jerzy Trela – partyzant „Romek”, obstawa Podlasińskiego
- Józef Nowak – „Stefan”, dowódca oddziału partyzanckiego, major WP
- Jerzy Nowak – krawiec Marian Skowronek
- Leopold R. Nowak – SS-Scharführer Fritz* Wunsch
- Bolesław Smela – wysłannik centrali
- Marek Dąbrowski – partyzant „Zenek”
- Henryk Dudziński – oberwachtmeister żandarmerii polowej, dowódca patrolu biegnącego na pomoc Klossowi
- Janusz Dziubiński – partyzant w czapce polowej obserwujący Adama Pruchnala zrywającego kwiaty
- Krzysztof Fus – uciekinier z transportu zastrzelony przez strażnika
- Julian Jabczyński – tajniak w restauracji ubrany w skórzany płaszcz, dorożkarz oczekujący przed restauracją i uczestnik zatrzymania doktora Schrödera
- Zbigniew Janicki – uciekinier z transportu
- Mieczysław Janowski – partyzant
- Tomira Kowalik – dziewczyna całująca się w fotoplastykonie
- Jerzy Krasuń – przechodzień w czapce na bakier i kraciastej marynarce
- Jan Krzyżanowski – tajniak w restauracji i uczestnik akcji zatrzymania doktora Schrödera
- Euzebiusz Luberadzki – wysłannik centrali
- Jan Łukowski – chłopak całujący się w fotoplastykonie
- Krzysztof Materna – partyzant
- Józef Osławski – tajniak w restauracji czytający „Krakauer Zeitung” i uczestnik akcji zatrzymania doktora Schrödera
- Wacław Raszko – uciekinier z transportu
- Włodzimierz Saar – oficer SS z psem uczestniczący w łapance
- Lech Sołuba – partyzant zagadnięty przez „Zenka” o Stasię/jeden z aktorów podkładających głos w scenie łapanki
- Roman Stankiewicz – kapitan Loppe*, oficer pijący w kantynie przed powrotem na front wschodni
- Michał Żarnecki – porucznik siedzący przy stoliku za Klossem i kapitanem Loppe
11. „Hasło”
- Stanisław Mikulski – porucznik Hans Kloss vel Stanisław Kolicki, agent J-23
- Lidia Korsakówna – Jeanne Molle
- Eliasz Kuziemski – major H. Elert
- Leszek Herdegen – porucznik Erik* von Vormann
- Andrzej Polkowski – „Hugon”, szef maquis
- Leonard Pietraszak – Hubert Ormel, konspirator, członek Organisation Todt
- Edward Lubaszenko – porucznik Luftwaffe
- Halina Buyno-Łoza – gosposia Jeanne Molle
- Tadeusz Galia – Franz, szpicel Elerta
- Marian Harasimowicz – plutonowy Żandarmerii Polowej zabity strzałem w czoło podczas kontroli dokumentów
- Anna Janicka – Edda, szpicel Elerta
- Alina Jurewicz – kobieta w ciężarówce likwidująca żandarma
- Zdzisław Klucznik – kierowca biorący udział w akcji odbicia „Bogdana”
- Zdzisław Kuźniar – kapitan, zalotnik Jeanne Molle
- Zbigniew Lesień – feldwebel odprowadzający Klossa na kwaterę
- Czesław Piaskowski – szeregowy żandarmerii sprawdzający dokumenty Ormelowi
- Małgorzata Pritulak – klientka stojąca przy ladzie w lokalu, w którym Elert spotyka von Vormanna
- Igor Przegrodzki – lekarz niemiecki
- Zdzisław Szymański – kolejarz Ostbahn, łącznik Klossa
- Marian Wiśniowski – uczestnik akcji odbicia „Bogdana”, niosący go wraz z „Hugonem”
- Andrzej Mrozek – dubbing postaci żołnierza, który przyprowadza chłopców piekących kartofle
12. „Zdrada”
- Stanisław Mikulski – porucznik Hans Kloss vel Stanisław Kolicki, agent J-23
- Beata Tyszkiewicz – Christin Kield
- Ryszard Filipski – SS-Sturmbannführer Fritz Schabe
- Wojciech Duryasz – porucznik Stolp, adiutant generała von Boldta
- Eugeniusz Kujawski – porucznik Schultz
- Artur Młodnicki – generał von Boldt
- Alicja Sędzińska – Berta Waschke*, przyjaciółka Christin
- Adolf Chronicki – pułkownik Schmeck
- Mieczysław Janowski – Willi*, feldwebel pilnujący Christin
- Bolesław Abart – tajniak na peronie berlińskiego dworca
- Marek Barbasiewicz – major, adiutant Canarisa
- Andrzej Bielski – tajniak w ciemnym płaszczu na peronie dworca Berlin – Ostbahnhof
- Jerzy Block – kelner „Oskar”, szef siatki
- Krystyna Borowicz – kobieta, z którą rozmawia partnerka Schabego
- Krzysztof Fus – łącznik Robert
- Mieczysław Antoni Gajda – porucznik eskortujący Klossa w centrali Abwehry
- Jerzy Grałek – tajniak kontrolujący dokumenty w pociągu
- Zygmunt Hübner – admirał Wilhelm Canaris
- Warszosław Kmita – kapitan eskortujący Klossa do sekretariatu admirała Canarisa
- Jerzy Łukaszewicz – żandarm w pociągu asystujący podczas kontroli dokumentów
- Wojciech Stanisław Malec – oberleutnant, oficer dyżurny łączący Klossa z generałem von Boldtem
- Grzegorz Olejnik – SS-Sturmbannführer tańczący w lokalu „Pod Złotym Smokiem” obok Hansa Klossa i Christin Kield
- Jadwiga Pytlasińska – pani Schuster*, ciotka Heinza Bonnelta
- Anna Seniuk – łączniczka Elsa Schmidtke
- Roman Sykała – SS-Standartenführer Müller
- Jan Tesarz – SS-Untersturmführer jadący w przedziale z Elsą Schmidtke
13. „Bez instrukcji”
- Stanisław Mikulski – porucznik Hans Kloss vel Stanisław Kolicki, agent J-23
- Gustaw Lutkiewicz – SS-Sturmbannführer Adolf* Lohse
- Witold Pyrkosz – SS-Obersturmbannführer Kleist
- Zygmunt Malanowicz – Johann Streit vel Bob Pearson
- Leszek Herdegen – pułkownik Nichols (ma nieprawidłowe dystynkcje)
- Andrzej Bogucki – profesor H. Porschatt
- Zdzisław Maklakiewicz – SS-Untersturmführer Max Abusch
- Tomira Kowalik – Gerda Tiensler
- Ewa Lejczak – Ewa, przyjaciółka Gerdy Tiensler
- Adam Dzieszyński – Hubert, podwładny Lohsego
- Krzysztof Fus – dubler Stanisława Mikulskiego w scenie ucieczki przez okienko z zakładów Porschatta
- Henryk Hunko – podporucznik Artur Schlosser/dubbing postaci Schotta
- Kazimierz Kaczor – kapral Home Guard
- Cezary Kapliński – Otto Weh
- Ambroży Klimczak – White, sierżant Home Guard
- Ryszard Kotys – Wiennert, agent Z-82
- Tadeusz Kożusznik – kapitan oceniający wraz z pułkownikiem Nicholsem skutki nalotu na Arnswalde
- Hugo Krzyski – pułkownik Home Guard
- Jarosław Kuszewski – oficer pytany przez Klossa na schodach o profesora Porschatta
- Włodzimierz Kwaskowski – generał obecny na odprawie u profesora Porschatta
- Jan Łopuszniak – mężczyzna na odprawie u profesora Porschatta
- Jerzy Molga – podporucznik prezentujący skutki nalotu na Arnswalde
- Andrzej Mrozek – Adolf Wilden vel Bob Taylor
- Zbigniew Sawan – przełożony Nicholsa
- Henryk Teichert – członek Organisation Todt na potańcówce z okazji bombardowania Arnswalde
- Teresa Wicińska – Marta Laum, asystentka profesora Porschatta
- Stanisław Winczewski – SS-Gruppenführer obecny na odprawie u profesora Porschatta
14. „Edyta”
- Stanisław Mikulski – kapitan Hans Kloss vel Stanisław Kolicki, agent J-23
- Aleksandra Zawieruszanka – Edyta Lausch
- Irena Szczurowska – Greta
- Emil Karewicz – SS-Hauptsturmführer Hermann Brunner (błąd realizatorów: niższy stopień niż w odcinku „Ściśle tajne”)
- Józef Kostecki – kapitan Schneider
- Stanisław Zaczyk – major Broch
- Jerzy Ćwikliński – mistrz Policji Porządkowej proszący telefonicznie Brunnera o natychmiastową pomoc
- Andrzej Herder – szeregowiec Kurt, ordynans Klossa
- Stanisław Marian Kamiński – feldwebel Grauman, adiutant Klossa
- Józef Łodyński – Wincenty Wasiak, agent Gestapo
- Bronisław Pawlik – zegarmistrz „Grzegorz”*, łącznik Klossa
- Czesław Piaskowski – chłop przynoszący zegarek do naprawy
- Stefan Śródka – „Bartek”, dowódca oddziału partyzanckiego
- Bohdan Wróblewski – radiotelegrafista
15. „Oblężenie”
- Stanisław Mikulski – kapitan Hans Kloss vel major Stanisław Kolicki, agent J-23
- Halina Kossobudzka – Inga Glass, żona profesora
- Lucyna Suchecka – Greta Raschke
- Jolanta Zykun – Agnieszka
- Jerzy Kaliszewski – profesor Fritz Glass
- Emil Karewicz – SS-Sturmbannführer Hermann Brunner
- Bogdan Łysakowski – robotnik Staszek
- Stanisław Zaczyk – pułkownik Broch
- Jerzy Block – spiker czytający komunikat dowódcy SS i Policji miasta Tolberg
- Janusz Bukowski – sierżant WP, radiotelegrafista, łącznik Klossa
- Bernard Dec – rottenfuührer SS dający serią znak do aresztowania Klossa, następnie meldujący Brunnerowi o blokadzie portu
- Zbigniew Geiger – robotnik Sasza
- Andrzej Głoskowski – robotnik jugosłowiański
- Andrzej Herder – oficer Wehrmachtu, dowódca oddziału poszukującego radiostacji (lub dubbing tej postaci)
- Andrzej Konic – spiker radiowęzła fabrycznego
- Wojciech Pilarski – pułkownik WP
- Alicja Raciszówna – Zośka, robotnica przymusowa podstawiająca wózek, na którym robotnicy układają skrzynię/Yvonne*, robotnica francuska
- Franciszek Trzeciak – szeregowiec WP
- Lucjan Wiernek – Wacek, polski robotnik przymusowy
- Antoni Żukowski – major WP ekspediujący sierżanta-radiotelegrafistę do Tolberga, następnie meldujący pułkownikowi o terminie rozpoczęcia akcji w fabryce
16. „Akcja – «Liść dębu»”
- Stanisław Mikulski – kapitan Hans Kloss vel major Stanisław Kolicki, agent J-23
- Janusz Paluszkiewicz – J. Tomala, szef siatki
- Stanisław Jasiukiewicz – generał Erik* von* Pfister
- August Kowalczyk – porucznik Johann Dehne
- Andrzej Krasicki – SS-Sturmbannführer Knoch
- Teresa Kamińska – kelnerka Simone
- Tadeusz Jurasz – SS-Untersturmführer Lehman*, podwładny Knocha
- Stefan Szramel – kapitan Król*, dowódca spadochroniarzy
- Leszek Piskorz – Polak, człowiek Tomali
- Marian Dziędziel – Polak, człowiek Tomali
- Barbara Burska – Janka
- Andrzej Balcerzak – dowódca żandarmów – „łapaczy” na front
- Zygmunt Bielawski – żandarm sprawdzający dokumenty na skrzyżowaniu
- Henryk Dudziński – obergefreiter, kierowca samochodu terenowego zabity przez człowieka Tomali
- Mikołaj Grabowski – feldwebel/szeregowy, strażnik magazynu mundurowego
- Jerzy Janeczek – Franz*, SS-Unterscharführer zabity w kotle przez Klossa
- Zygmunt Józefczak – feldwebel, adiutant generała
- Gustaw Kron – porucznik Walter
- Piotr Kurowski – Hans Weiss, radiotelegrafista, łącznik Tomali
- Leopold R. Nowak – SS-Unterscharführer meldujący o śmierci Knocha
- Józef Osławski – porucznik w lesie Weipert
- Eugeniusz Priwiezencew – kapral Kozioł, spadochroniarz
- Jerzy Sagan – kapitan Koeller
- Janusz Sykutera – porucznik Schramm
- Andrzej Szajewski – żandarm strzelający do Janki
- Lena Wilczyńska – babcia dziewczynki, która rozpoznaje Jankę
- Małgorzata Wręczycka – dziewczynka, która rozpoznaje Jankę
- Tadeusz Teodorczyk – dubbing postaci polskiego spadochroniarza krzyczącego „Padnij!”
17. „Spotkanie”
- Stanisław Mikulski – Stanisław Kolicki, agent J-23, major WP vel kapitan Hans Kloss
- Barbara Brylska – Inga Ring
- Barbara Horawianka – SS-Sturmführer Anna-Maria Elken (nosi dystynkcje SS-Untersturmführera)
- Barbara Rachwalska – gospodyni Berta
- Stanisław Milski – rybak Hans* Miller
- Jerzy Radwan – pułkownik Helmuth Ring
- Andrzej Zaorski – Nowak, porucznik WP, łącznik Klossa
- Zygmunt Zintel – SS-Sturmbannführer Wilhelm Schenk
- Władysław Badowski – SS-man biorący udział w egzekucji więźniów
- Aleksander Fogiel – pułkownik WP
- Wojciech Grelewski – chłopiec przebiegający przez ulicę
- Józef Jurkiewicz – żołnierz niemiecki w dziale samobieżnym
- Ewa Kłodkowska – dziewczyna uciekająca do bramy
- Eugeniusz Korczarowski – szeregowy WP aresztujący Klossa
- Jerzy Korsztyn – żołnierz niemiecki
- Danuta Korzeb – dziewczyna zdejmująca białą flagę w oknie kamienicy podczas wjazdu oddziałów niemieckich do Bischofsfelde
- Janusz Mirczewski – plutonowy WP ginący na skutek wybuchu
- Sławomir Misiurewicz – kapitan Broll*, jeniec niemiecki
- Jerzy Nasierowski – kapitan WP
- Rafał Sikora – SS-man zastrzelony przez Klossa w domu pułkownika Ringa (pojawia się w drzwiach jako drugi)
- Edward Sosna – wartownik, kapral WP
- Maciej Staszewski – więzień ginący w jeziorze
- Michał Szewczyk – Franek, kapral WP aresztujący Klossa
- Kazimierz Talarczyk – pułkownik, dowódca niemieckiej szpicy pancernej
- Tomasz Zaliwski – major WP
- Jan Zdrojewski – kapitan WP, oficer sztabowy pułku okupującego Bischofsfelde
18. „Poszukiwany gruppenführer Wolf”
- Stanisław Mikulski – kapitan Hans Kloss vel major Stanisław Kolicki, agent J-23, major WP
- Józef Duriasz – SS-Sturmbannführer von* Lübow
- Wieńczysław Gliński – generał Harris
- Wiktor Grotowicz – generał Willmann
- Zygmunt Kęstowicz – SS-Sturmbannführer Ohlers
- Ferdynand Matysik – pułkownik von* Lützke
- Ryszard Pietruski – porucznik Lewis (nosi dystynkcje kapitana)
- Tadeusz Pluciński – kapitan Roberts**
- Włodzimierz Skoczylas – feldwebel Vogel vel Schickel
- Janusz Zakrzeński – SS-Obersturmbannführer Wernitz
- Zbigniew Zapasiewicz – kapitan Karpinsky***
- Saturnin Żórawski – SS-Standartenführer Otto Fahrenwirst
- Roman Feliciak – nieuzbrojony członek Hitlerjugend w furażerce, stojący na wprost motocykla Klossa
- Zbigniew Józefowicz – pułkownik Armii Czerwonej
- Emil Karewicz – SS-Sturmbannführer Hermann Brunner
- Andrzej Konic – spiker Radia Hamburg czytający komunikat o śmierci Adolfa Hitlera
- Stanisław Pieniądz – hitlerjunge w hełmie, stojący z pancerfaustem na wprost motocykla Klossa
- Edward Radulski – porucznik Schröder, jeniec wezwany na przesłuchanie
- Henryk Rugała – członek Hitlerjugend w hełmie z oddziału zatrzymanego przez Klossa, niosący pancerfausta na miejsce złożenia broni głowicą bojową skierowaną w dół
- Wojciech Ziętarski – Kurt, podoficer SS zlikwidowany przez oficerów podających się za gruppenführera Wolfa
* - imię, nazwisko lub imię i nazwisko postaci nie pojawia się w serialu (ustalone zostało na podstawie scenariusza, scenopisu, listy montażowej lub szczegółowego planu filmu)
** - kapitan Joe Roberts w niemieckojęzycznej wersji serialu
*** - kapitan Jerry Karpinsky w niemieckojęzycznej wersji serialu
Opr. Paweł Szczutowski