Forum » Wokół serialu » Prawidłowa kolejność komiksów i inne wątki komiksowe
190 postów   4 5 6 7 8 9 10 11
Autor Prawidłowa kolejność komiksów i inne wątki komiksowe
Mefist0

"rasqba" napisał:

Wielkie dzieki za informacje Mafisto, bo tez juz zaczynałem się martwić :)


Nie wiem czy Cię pocieszyłem, ale dzisiaj mija 1,5 miesiąca (!) od zamówienia prenumeraty, a Hatchette nic nie przysłało - to jest po prostu przegięcie i w poniedziałek na pewno im to powiem, jak się dodzwonię.

Proponuję, żeby inni zrobili podobnie - zastanawiam się czyj tu jest interes w zakupie - nasz, czy może wydawcy ?

A może ktoś dostał zamówioną prenumeratę?

------

My, Niemcy, bez mundurów czujemy się kalekami...

29-04-2011 22:44

Mefist0

Ciekawe bardzo informacje można uzyskać z aukcji allegro, popatrzcie sami:

http://allegro.pl/kapitan-kloss-1-6-hc-i1592251014.html

Wstrzymali serię, zanim ktokolwiek ją zobaczył na oczy ???

------

My, Niemcy, bez mundurów czujemy się kalekami...

01-05-2011 10:57

BoBer

Nie jest wykluczone, że użytkownik Allegro w ten sposób podbija zainteresowanie swoją ofertą. W końcu „perfidię bolszewików znamy nie od dziś” ;)

W Hachette nie potwierdzili, że wydawanie kolekcji zostało wstrzymane. Ponadto powiedzieli mi, że złożone zamówienia będą realizowane, co nastąpi najprawdopodobniej w ciągu miesiąca, i że pracują nad nową formułą kolekcji.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

02-05-2011 08:30

Mefist0

"BoBer" napisał:

... i że pracują nad nową formułą kolekcji.


To była jakaś stara formuła tej "sekretnej kolekcji" ???

Te twarde wydanie to taka "bursztynowa komnata" - podobno gdzieś istnieją ale raczej małe szanse na ich odnalezienie :)

(na potwierdzenie moich słów Adolf mocno wali pięścią w stół!:)

------

My, Niemcy, bez mundurów czujemy się kalekami...

02-05-2011 10:41

Shen-Kun

Witajcie,
Ufff... jeszcze nie ochłonąłem... takiego nerwa dostałem...

Rzecz tyczy się komiksów, o których głośno było w marcu tego roku, komiksów widmo jak można je śmiało nazwać.
Dzwoniłem dzisiaj do wydawcy, ponieważ zamówiłem prenumeratę w okolicy 15 marca, która nie dotarła. Martwiłem się, czy może źle zapisali mój adres, ale jak się okazało...

cytat konsultantki:
"wydawca wstrzymał sprzedaż komiksu, ponieważ postanowił go ulepszyć, nie wiadomo kiedy zostanie wznowiona dystrybucja, wstrzymaliśmy wysyłkę do wszystkich prenumeratorów tzn. nie zostanie ona zrealizowana... poinformujemy gdy będzie wznowiony nakład"...

Po tej odpowiedzi, która raczej ma charakter "nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi" ręce mi opadły... już nawet nie pytałem, czemu nie poinformowali, tylko pozwolili się denerwować ludziom... To nie jest poważne traktowanie klienta, na szczęście mamy wolną konkurencję, może ktoś inny pokusi się o wydanie Kapitana Klossa.

Pozdrawiam,

------

"No ! To teraz pomieszkamy sobie trochę... razem"

www.paranormal-pikczers.pl

05-05-2011 14:45

Mefist0

Coś mi się wydaje, że jakby taką informację podać gdzieś oficjalnie, to zainteresowanie tymi wypuszczonymi w Łodzi egzemplarzami byłoby porównywalne z wycofanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych komiksem o Chopinie :)

------

My, Niemcy, bez mundurów czujemy się kalekami...

05-05-2011 16:23

A79

30 grudnia Dwójka nadała film dokumentalny Mateusza Szlachtycza i Szymona Holcmana "W ostatniej chwili. O komiksie w PRL-u", który, jak nietrudno zauważyć, tytuł zaczerpnął z ostatniego zeszytu "Kapitana Klossa" (efektownie wykorzystanego zresztą w czołówce). Wykopiowałem dla nas z filmu minutę poświęconą na wspomnienie o komiksach z Klossem. Wypowiada się Adam Rusek z Biblioteki Narodowej, badacz dziejów polskiego komiksu, autor m.in. świetnego "Leksykonu polskich bohaterów i serii komiksowych".

------

Ba! Gdybym ja był niedyskretny…

05-01-2012 19:32

manager

Dział z wydawnictwami komiksowymi wzbogacił się o informację na temat publikacji Mirosława Sojnowskiego, który w 10. numerze serii „Biblioteka Komiksu”, zatytułowanym „Katedra 4”, przywołał postać kapitana Klossa. Dzięki uprzejmości autora informacja ilustrowana jest miniaturami plansz, m.in. zamieszczonymi poniżej:

Aby zakupić najnowsze wydawnictwo komiksowe nawiązujące do postaci agenta J-23, wystarczy napisać na adres mailowy podany na stronie autora: http://www.sojnowski.pl/.

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

23-01-2012 22:55

Mefist0

"manager" napisał:

A79 Trwa ustalanie, czy zeszyt „Ansa!” ukazał się w Finlandii dwukrotnie. Być może planowano wydać siódmy zeszyt w 1972 roku, a ostatecznie ukazał się jako pierwszy w 1973. Po zweryfikowaniu przypuszczeń zostaną dokonane stosowne zmiany w dziale komiksowym.

Alternatywna okładka pierwszego zeszytu komiksowego w oryginale jest kolorowa, pozostała jedynie projektem z autografem rysownika. Gdyby ukazała się w Szwecji, znalibyśmy ją również z edycji polskiej.


W odpowiedzi na wątek związany z "tajemnicą nieodkrytego drugiego wydania" pragnę poinformować, że jej rozwiązanie jest dość banalne i że dla wielu będzie rozczarowaniem.
Otóż żadnego drugiego wydania fińskiego najzwyczajniej w świecie ... nie ma.
Różnica w kolorze w nagłówku fińskiego wydania "Podwójnego Nelsona" wynika z tego, że skan okładki z zielonym tytułem serii jest prawdziwym albumem, zaś skan z czerwonym - jedynie jego zajawką, umieszczoną na tylnej okładce poprzedniego albumu, czyli "Nocy w szpitalu".Zresztą, taka sytuacja powtarza się i w innych wydaniach skandynawskich, rzućmy okiem na analogiczne wydanie szwedzkie:Przyznaję, że całe zamieszanie spowodowałem dawno temu ... ja sam. Otóż znalazłem gdzieś skan tylnej okładki fińskiego "Nelsona", a ponieważ tego albumu brakowało w wydaniach fińskich w dziale "Wydawnictwa komiksowe", więc po umiejętnym wykadrowaniu przesłałem go do wrzucenia na stronę tego działu. Jakoś nie zwróciłem później uwagi na inny kolor nazwy serii.

Dlatego z przykrością informuję, ze nie ma już potrzeby wywracać działu zagranicznych wydawnictw komiksowych do góry nogami :)

A tak na marginesie, jeszcze odnośnie różnic w wydaniach polskich i zagranicznych - na pierwszej stronie komiksu tytuł serii w wersji polskiej to czarne litery na białym tle, zaś w wersjach skandynawskich - na odwrót.

------

My, Niemcy, bez mundurów czujemy się kalekami...

08-02-2012 18:26

A79

Ze zbiorów NAC: Kiermasz książek przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie podczas Dni Oświaty, Książki i Prasy (1980-05-11) - fotografie Grażyny Rutowskiej.

"Kurierka z Londynu" w towarzystwie Żbików (m.in. "Wyzwanie dla silniejszego", "SP-139-WA zaginął").


"Wyrok", "Hasło" i wiele innych, a także "Podziemny front".

------

Ba! Gdybym ja był niedyskretny…

19-02-2012 13:11

190 postów   4 5 6 7 8 9 10 11
© 2024 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.