Forum » O serialu » Prawidłowa kolejność odcinków
77 postów   1 2 3 4 5 6 7
Autor Prawidłowa kolejność odcinków
Pedro Gomez
Witaj. Niezbyt dokładnie przeczytałeś pierwszego posta. Moje wszystkie układy dają prymat serialowi jako najdoskonalszej produkcji z Klossem. A co doszczegółów:
- Wróg jest wszędzie - akcja tego spektaklu to najprawdopodobniej wiosna 1942, bądź nawet 1943. Akcja serialu wyklucza wciśnięcie tego spektaklu.
- W pułapce, E-19 działa - fabuła tych spektakli to po prostu odcinek "Wielka wsypa"
- Okrążenie - to "pierwsza wersja" odcinka "Oblężenie"
- Tajemnica... - "pierwsza wersja" odcinka "Spotkanie"
- Koniec gry - czas akcji spektaklu pokrywa się z odcinkiem "Poszukiwany..." (śmierć Hitlera). Osobiście wolę "Koniec gry" od "Poszukiwany...", ale tak jak napisałem powyżej - serial rządzi.
- Partia domina - występuje w układzie

------

Chodzi o sprawę

03-12-2011 10:32

jph

Witam wszystkich:)Piszę tu po raz pierwszy.Nagrałem serial na płytki wg kolejności ustalonej przez Pedro Gomeza.Jestem w trakcie oglądania i przyznam się że ogląda się rewelacyjnie.'Wszystko się komponuje w logiczną całość'.Dla mniej wprawnych(to do mnie) wpadki realizacyjne nie mają znaczenia.Gdyby tylko jeszcze zmienić daty...Co do 'Partii domina' to moim skromnym zdaniem jego ekranizacja pasuje do reszty.Odcinki dzieli m/w rok i dziesięć odcinków.Organizacja siatki gdzie szefowie i z-cy to 'Nr 1' i 'Nr 2' mogła tak wyglądać.Poza tym w 'Partii domina' to dwóch mężczyzn a w 'Hotelu Exelsior' mężczyzna i kobieta plus dwa różne miejsca akcji.Fabuły może trochę podobne ale do przyjęcia.

------

Takie sztuczki nie ze mną Brunner!

27-01-2015 21:40

Pedro Gomez
Cześć, jph. Fajnie, że ten sposób oglądania serialu przypadł Ci do gustu. A propos, Film Polski na swoim kanale youtube prezentuje serial właśnie w takim układzie:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLxZlqfxMn2rA1N6WRxEqizH_9be5hETxl

------

Chodzi o sprawę

01-02-2015 12:52

jph

Zastanawiam się czy ktoś by się teraz podjął nakręcenia nowego ale mini serialu o przygodach Hansa Klossa wg nie zrealizowanych scenariuszy(Dworzec Keleti) czy opowiadań 'Podwójna gra' i 'Spiskowcy'.Mógłby do tego jeszcze dojść 'Parszywy listopad' po mądrej adaptacji.Taka 'Stawka' po 'Stawce'.Z wykorzystaniem niezrealizowanych materiałów filmowych poprzedniczki.Przy tak teraz zaawansowanej technice filmowej...Ciekawe czy coś takiego by chwyciło.Nie takie rzeczy próbowano już wskrzesać:)

------

Takie sztuczki nie ze mną Brunner!

03-02-2015 22:51

alexander213

Dobry pomysł! Ale Stawka bez Stanisława Mikulskiego i Emila Karewicza to nie to samo... Zresztą na pewno nie obyło by się bez kłopotów z wrogami serialu (nie muszę pisać kogo i jakie problemy mam na myśli)

------

- To świnia! Ochla... Mógł mnie ochlapać! Nie potrafi uszanować niemieckiego munduru!
- Nie! No nie mogę patrzeć na bitego człowieka! Nie mogę! Jeżeli bije ktoś inny. Irminko! Zaprowadź mnie do łazienki.

04-02-2015 21:42

jph

Wracając do Filmu Polskiego i jego kanału youtube to źle się dzieje.Nie można już obejrzeć żadnego odcinka.Może ktoś z kolegów wie co jest grane?

------

Takie sztuczki nie ze mną Brunner!

22-03-2015 20:01

Pedro Gomez
"Malavita" zajęła swoje miejsce w układzie z pierwszego posta. :)

------

Chodzi o sprawę

06-04-2015 14:05

tuczu
Mam pytanie. Skąd wiadomo, że akcja Genialnego planu pułkownika Krafta dzieje się w Warszawie?

------

29-11-2016 22:52

Pedro Gomez
No to mamy małą sensację. O ile sobie przypominam, do stwierdzenia,że akcja "Genialnego..." toczy się w Warszawie zainspirował mnie "warszawski klimat odcinka": rozbudowane struktury GL i AK, mowa o przedmieściach, które przecież występują w dużych, nie w małych miastach, szkoła Abwehry, która jako ważna placówka powinna mieścić się w Warszawie, ale chyba najbardziej zadziałała tzw. projekcja. W odcinku grupa ulicznych muzykantów wykonuje melodię "Teraz jest wojna", taki motyw wypisz wymaluj kojarzy się z filmami o okupacji, których gros dzieje się w Warszawie (a przecież ta melodia była popularna w całej okupowanej Polsce).

A trzeba była mniej czuć, a uważniej patrzeć. Już w pierwszej scenie widzimy dwóch Niemców mijających obwieszczenie, na którym jak byk widnieje napis "dystryktu radomskiego"!

Akcja odcinka "Genialny plan pułkownika Krafta" dzieje się w Radomiu.

Na szczęście to w niczym nie zmienia mojego układu (ufff :D)

Dzięki tuczu! Okazuje się, że "Stawka..." jeszcze potrafi zaskoczyć. :D

------

Chodzi o sprawę

30-11-2016 21:17

jhbsk

Ciekawe. Plakat jednoznacznie wskazuje na Radom, ale faktycznie - rozległość miasta, ulica Marszałkowska, trzypiętrowa kamienica na przedmieściu nijak do niego nie pasują. Poza tym - czy do Radomia jeździły bezpośrednio pociągi z Białegostoku?

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

01-12-2016 09:21

77 postów   1 2 3 4 5 6 7
© 2023 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.