Forum » Wokół serialu » Seria komiksowa "50 lat" Kapitan Kloss
63 postów   3 4 5 6 7
Autor Seria komiksowa "50 lat" Kapitan Kloss
Banalny

Wątek trochę zamarł, ale to nie znaczy, że jest zastój w temacie komiksowym.

Od autora wiem, że prace nad Akcją "Liść dębu" zbliżają się do końca. Mogę pokazać 2 przykładowe plansze, co z przyjemnością czynię:

Dostałem także informację, że jeszcze w kwietniu ukaże się inny, nowy zeszyt z serii "50 LAT". Jak tylko będę wiedział więcej, to dam znać, zaglądajcie do tematu! :-)

------

15-04-2019 00:47

Banalny

Pojawił się kolejny zeszyt z jubileuszowej serii o którym wspominałem wcześniej, czyli Akcja "Liść dębu".Do tej pory w serii sygnowanej znaczkiem "50 lat" ukazały się:

- Hotel Excelsior (wersja pierwotna)
- Bez instrukcji
- Oblężenie
- Akcja "Liść dębu"
- Hotel Excelsior (wersja finalna)

W przygotowaniu jest zeszyt

- Spotkanie

Z tego, co się dowiedziałem prace nad "Spotkaniem" są całkiem zaawansowane. Mogę zaprezentować projekt okładki i dwie przykładowe plansze (3 pierwsze plansze pokazywałem już wcześniej z okazji 50. rocznicy):


------

25-05-2019 21:03

Banalny

Chciałbym poinformować o ukazaniu się finałowego zeszytu serii "50 lat" zatytułowanego "Spotkanie". Akcja została zmieszczona w objętości 32 stron, podobnie zresztą, jak ma to miejsce w dotychczasowych numerach. Na czytelników czeka spore zaskoczenie w zakończeniu tej wersji "Spotkania"! :-)Dla przypomnienia, seria "50 lat" autorstwa Dariusza Tyma ( darekt51(na-at)gmail.com ) składa się z 6 zeszytów:

- Hotel Excelsior (wersja pierwotna)
- Bez instrukcji
- Oblężenie
- Akcja "Liść dębu"
- Hotel Excelsior (wersja finalna)
- SpotkanieJak już wspomniałem, seria zamyka się w sześciu zeszytach, natomiast od autora wiem, że jesienią prawdopodobnie będzie miała miejsce premiera specjalnego, bonusowego zeszytu, gdzie zostały połączone przygody Kapitana Klossa i Czterech Pancernych.
Myślę, że będzie to prawdziwa gratka dla komiksowych pasjonatów obu klasycznych seriali!

Mogę zaprezentować projekt okładki i kilka przykładowych plansz:
------

18-07-2019 19:40

Banalny

"Zakład o śmierć" trafił do drukarni, także powinien być wkrótce dostępny.

Okładkę do tego komiksu gościnnie wymalował artysta grafik Janusz Kulikowski. Jest to akwarela o rozmiarze 40x40 cm (bez nagłówka).Więcej informacji o tym malarzu, specjalizującym się w obrazach batalistycznych (szczególnie lotniczych), można znaleźć na strona www Janusza Kulikowskiego.

------

07-09-2019 19:35

Banalny

W oczekiwaniu na bonus do serii "Kapitan Kloss - 50 lat", czyli "Zakład o śmierć" (już na dniach!), autor przygotował dla komiksowych pasjonatów Stawki kolejną niespodziankę!

Jest to scena pominięta w zeszycie "Akcja <<Liść dębu>>" (ze względu na brak miejsca) - tutaj w pełnym wymiarze 4 plansz. Myślę, że zainteresowani mogą sobie ten dodatek wydrukować i dołączyć do zeszytu jako uzupełnienie fabuły. Jeśli pomysł się spodoba, nie wykluczone, że pojawią się inne "sceny i scenki".

Jest to materiał amatorski, do użytku klubowego!

Życzę miłej lektury/oglądania. :-)

Pozdrawiam

------

25-09-2019 21:39

Banalny

Komiks Kapitan Kloss "Zakład o śmierć", specjalny zeszyt bonusowy serii "50 lat" już jest!

Pełne akcji 32 strony, rozbudowany i nigdzie wcześniej nie publikowany wątek agenta J-23, połączony z fabułą "Czterech pancernych i psa". No i Kloss mówiący po niemiecku! :-)

To trzeba zobaczyć - zdecydowanie polecam klubowiczom!Pozdrawiam

------

26-09-2019 14:58

Banalny

Od czasu do czasu pojawiają się zarzuty pod adresem "Stawki większej niż życie", że bohater nie pracuje dla "właściwego" wywiadu. Dla mnie są one niezrozumiałe. Ten serial nakręcono w określonej rzeczywistości politycznej i gdyby było inaczej, nigdy by nie powstał. Poza tym nie jest to serial historyczny, tylko sensacyjno-przygodowy, gdzie tło historyczne jest tylko dekoracją. Ciekawe, czy tropiciele prawdy historycznej w filmach akcji oglądają także przygody Jamesa Bonda i z równą zaciętością poświęcają czas na demaskowanie faktu, że np organizacja "Widmo" czy Blofeld to byty fikcyjne (chyba ;-) i nie mają nic wspólnego z działaniami MI-6. :-)

Wybaczcie ten nieco przydługi wstęp, ale chciałbym przedstawić alternatywne wprowadzenie do odcinka "Wiem, kim jesteś". Myślę, że osoby, którym przynależność J-23 do wywiadu ze wschodu psuje współcześnie nieco odbiór "Stawki", po lekturze będą usatysfakcjonowane. A pozostali też powinni się dobrze bawić, bowiem można od nowa postawić pytanie, kim naprawdę był agent i dla kogo pracował??? ;-)

Zapraszam do zapoznania się z kolejną 4-planszówką wyciągniętą z bogatego archiwum autora komiksów "Kapitan Kloss - 50 lat" i... do komentowania!

Jest to materiał amatorski, do użytku klubowego!

Pozdrawiam

------

05-10-2019 14:32

jhbsk

No cóż, pomysł z wyjaśnieniem pochodzenia agenta J-23 wydaje mi się całkiem zgrabny. A co do historyczności Klossa to ładnych parę lat temu, w naszym stawkowym konkursie, odniosłam się do zarzutów: Obie produkcje są przeznaczone dla rozrywki widza – doszukiwanie się w Stawce lub serii o Bondzie wiedzy o historii jest grubym nieporozumieniem.
Alternatywna wersja podoba mi się.
Pozdrawiam

------

– Fajnŏ pogoda.
– Ja,łōńskiygo roku ô tyj porze lecioł dyszcz.
– Dyszcz ze śniygiym.

05-10-2019 15:22

Banalny

Dziękuję za opinię jhbsk!

A tym razem coś z zupełnie innej beczki. Czy sądzicie, że komiksy z Klossem powinny być kolorowe? Może jednak czerń i biel lepiej oddaje ducha tego serialu?

Kolejna praca z archiwum autora serii "Kapitan Kloss - 50 lat". Tak na marginesie - znowu cztery plansze. To chyba ulubiona forma do przedstawienia "Scen i scenek". :-)

Jest to materiał amatorski, do użytku klubowego!

Pozdrawiam

------

13-10-2019 01:03

jhbsk

Kolorystyka zaprezentowana powyżej bardzo mi odpowiada. Zrezygnowałabym natomiast ze stwierdzeń w rodzaju „wypróbowany chwyt tajnych agentów". Brzmią wg mnie dość śmiesznie.

------

– Fajnŏ pogoda.
– Ja,łōńskiygo roku ô tyj porze lecioł dyszcz.
– Dyszcz ze śniygiym.

07-11-2019 13:43

63 postów   3 4 5 6 7
© 2022 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.