Forum » O serialu » Sprzeczności, niekonsekwencje, wątpliwości
46 postów   3 4 5
Autor Sprzeczności, niekonsekwencje, wątpliwości
Pedro Gomez
Będę polemizował, ale wychodząc z założenia, że rok w czołówce jest ewidentnie nieprawidłowy. Zakładam, że odcinek dzieje się w 1943. Szczątkowe getto owszem istniało i jego granica dochodziła do Wałowej, ALE nie do tego fragmentu ulicy na której mieścił się książkowy i serialowy adres Edwarda Kani. Nie wiem gdzie przebiegała północna granica szczątkowego getta (zaznaczyłem ją pewnie mocno na wyrost na ulicy Wernera), ale dawna Ratuszowa, to dziś ulica Wolność, a Mireckiego, to dawna Rzeźnicza. Jak widać na obrazku, Wolność przed wojną nie dochodziła do Wałowej (plan jest z 1939 roku), wyznaczyłem granicę szczątkowego getta zgodnie z logiką ulicą Małą. Nie jest wykluczone, że tak jak w Warszawie, mur getta od Wolność do Wałowej biegł pomiędzy posesjami. Konkludując, według mojej wiedzy panowie SiS nie popełnili błędu... choć byli blisko. :) No chyba, że kawałek granicy biegł nie Małą, a bardziej na wschód, wtedy A79 ma rację... ale tego nie wiem.

------

Chodzi o sprawę

12-01-2017 21:36

Modrzew

Może niekonsekwencja, może zwykłe niedopatrzenie, a może Rioletto, pokazując kilkanaście kart, miał na myśli wszystkie karty w talii, nawet te niewidoczne.

- Proszę wybrać jakąś kartę. Pomyśleć i powiedzieć mężowi co pani wybrała. Król pik.

------

Nejlepší kaštany jsou na náměstí Pigalle. Zuzana je ráda jen na podzim.
No Hans, nie rozśmieszaj mnie!

30-06-2019 17:53

anlaszpen
Czy ktoś wie, po co dyrektor hotelu Excelsior (Löbler) wychodzi na dach podczas alarmu o nalotach (odcinek 2)? Strasznie mnie to męczy i nie mogę znaleźć odpowiedzi!

------

10-04-2020 20:14

Banalny

Dyrektor należy do niemieckiej Obrony Cywilnej (Luftschutz) i pełni na dachu dyżur przeciwpożarowy w czasie nalotu. Dla ścisłości - dyrektor nazywa się Lemner. Tak zwraca się do niego portier Fryderyk oraz Kloss. Nie wiem skąd się wzięło nazwisko Loebler, choć faktycznie występuje w niektórych opracowaniach.

------

10-04-2020 21:17

karol3w
Być może było już o tym. Sądzę że "prawa ręka" Bartka zegarmistrz Grzegorz (Wielka wsypa i Edyta), a łącznik Klossa antykwariusz (Ostatnia szansa, Żelazny Krzyż, Hotel Excelsior) to jedna i ta sama postać, być może o kilku tożsamościach jak Podlasiński w "W imieniu Rzeczypospolitej". W "Ostatniej szansie" jest wskazówka która by wskazywała na tę teorię. Antykwariusz w rozmowie z Anną mówi do niej "W Radomiu zameldujesz się u Bartka", czyli Bronisław Pawlik gra jedną postać zegarmistrza antykwariusza łącznika J-23, Grzegorza.

------

30-03-2021 22:26

jhbsk

Gdy uwzględni się kolejność odcinków zaproponowaną przez Pedro Gomeza to widać, że antykwariusz/zegarmistrz to jedna i ta sama osoba.

------

– Fajnŏ pogoda.
– Ja,łōńskiygo roku ô tyj porze lecioł dyszcz.
– Dyszcz ze śniygiym.

01-04-2021 07:28

46 postów   3 4 5
© 2022 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja strony: strony.gliwice.pl.