Forum » O serialu » Stawkowa Łódź
77 postów   6 7 8
Autor Stawkowa Łódź
manager

Podczas weekendu klubowego w Łodzi klubowicze spotkali się w hotelu Stare Kino – Cinema Residence z aktorami stawkowymi – Januszem Dziubińskim i Jerzym Braszką. Fotorelacje ze spotkań pojawią się wkrótce tutaj.Janusz Dziubiński przedstawił swoje wspomnienia w niecodzienny sposób:

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

27-03-2019 12:45

jhbsk

Podczas naszej ostatniej wyprawy do Łodzi rozmawialiśmy między innymi o pomniku jednorożca.

Informacja z FB
Dziś został zamontowany, a jutro odbędzie się jego oficjalnie odsłonięcie.
🔸 Pomnika jednorożca, który stoi już obok Centralu, kosztował 400 tys. zł i został sfinansowany z budżetu obywatelskiego.
🔸 Zaprojektował go japoński artysta Tomohiro Inaba.
🔸 Projekt, który według jego pomysłodawców miał być żartem nawiązującym do powszechnie używanej nazwy przystanku w centrum miasta – „stajni jednorożców” – od początku budził kontrowersje

------

– Fajnŏ pogoda.
– Ja,łōńskiygo roku ô tyj porze lecioł dyszcz.
– Dyszcz ze śniygiym.

07-06-2019 08:27

BoBerŹródło: https://expressilustrowany.pl/

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

07-09-2019 17:15

manager

Nasz człowiek z Łodzi informuje, że wkrótce zmieni się plener z odcinków „Genialny plan pułkownika Krafta” i „Ściśle tajne”: odnowione zostaną magazyny w Nowym Centrum Łodzi.O planowanej inwestycji przeczytać można w „Gazecie Wyborczej”:

8 mln zł za działkę w Nowym Centrum Łodzi. Wiemy, co planuje inwestor
Szymon Bujalski
3 czerwca 2020 roku

Jak ustaliła „Wyborcza”, najnowszym inwestorem w Nowym Centrum Łodzi jest Vantage Development. Wrocławska spółka zamierza zbudować ok. 240 mieszkań i odnowić zabytkowe magazyny.


Dawne magazyny firmy „Warrant” w dzisiejszym Nowym Centrum Łodzi (Tomasz Stańczak)

Pod koniec 2016 r. magistrat sprzedał za 85,2 mln zł najdroższą działkę w Nowym Centrum Łodzi. Od zakupu firmy Ghelamco urząd miasta próbował skusić inwestorów kolejnymi cennymi działkami obok dworca Łódź Fabryczna. Bezskutecznie.

Sytuacja zmieniła się w piątek, gdy na przetargu sprzedano liczące blisko 6,4 tys. m kw. tereny między ulicami Targową, Tuwima i al. Scheiblerów. Cena – 8,6 mln zł.

Jak ustaliła „Wyborcza”, kupującym jest Vantage Development. To wrocławska spółka, która do tej pory zrealizowała kilka projektów mieszkaniowych w dolnośląskiej stolicy, m.in. widoczne na poniższym zdjęciu osiedle Port Popowice.

I to właśnie przede wszystkim na mieszkaniówkę postawi inwestor w swym pierwszym łódzkim projekcie. W planach jest zbudowanie ok. 240 mieszkań zgodnie z obowiązującym dla terenu miejscowego planem zagospodarowania.

- Naszym celem jest, aby budynek dobrze współgrał z architekturą atrakcyjnej przestrzeni zrewitalizowanego EC1 oraz sąsiadującego z nim dworca Łódź Fabryczna - mówi „Wyborczej” Henryk Wojciechowski, dyrektor działu rozwoju w Vantage Development.

A dlaczego wrocławski deweloper postanowił zainwestować akurat w Nowym Centrum Łodzi?

- Jesteśmy przekonani, że miejsce to będzie z każdym rokiem nabierać nowych walorów i rozpoczynając inwestycje w mieście, chcieliśmy się stać częścią tego procesu.

Atrakcyjne położenie w dynamicznie zmieniającej się części Łodzi wpłynie z pewnością pozytywnie także na zainteresowanie potencjalnych najemców naszych mieszkań - tłumaczy Wojciechowski.

Co z zabytkowymi magazynami?

Na nieruchomości znajdują się zabytkowe magazyny firmy Warrant. Biegnąca po łuku charakterystyczna konstrukcja, której powierzchnia użytkowa przekracza 3 tys. m kw., musi być przez przyszłego inwestora zachowana.

- W zabytkowym budynku, po jego rewitalizacji, planujemy zlokalizować przestrzenie usługowo-handlowe - dodaje Wojciechowski.

Jak opowiadają przyszli właściciele działki (aktu notarialnego jeszcze nie podpisano), Vantage Development planowało kupić działki w Nowym Centrum Łodzi jeszcze przed ogłoszeniem epidemii koronawirusa. Związane z tym przesunięcie przetargu wyszło deweloperowi na dobre, ponieważ miał nieco więcej czasu na przygotowanie się do transakcji.

- Zaraz po zakupie chcemy rozpocząć prace projektowe i mamy nadzieje, że przy dobrej współpracy z władzami miasta wkrótce rozpoczniemy inwestycję - zapowiada Wojciechowski.

Jak już wspominaliśmy, gdy nieruchomość w Nowym Centrum Łodzi wystawiano na sprzedaż po raz pierwszy, inwestorzy na jej zakup musieliby wyłożyć 16,5 mln zł. Kolejne nieudane przetargi sprawiły jednak, że cenę obniżono do 8,5 mln.


Działka w NCŁ przy ul. Tuwima (UMŁ)

Dlaczego tak tanio?

Po pojawieniu się tej informacji konferencję w Nowym Centrum Łodzi zorganizował Włodzimierz Tomaszewski, poseł Porozumienia, były wiceprezydent Łodzi i wieloletni radny klubu PiS. Jego zdaniem sprzedaż za bezcen najbardziej strategicznych działek w Łodzi, które warunkują jej rozwój na dziesięciolecia, jest "niewybaczalnym i niewyobrażalnym szkodzeniem Łodzi". - To złodziejska praktyka, niegospodarność - oskarża poseł.

Tomaszewski ma na myśli nie tylko piątkowy przetarg, ale i wcześniejsze decyzje. To sprzedaż terenu pod Bramę Miasta za jedynie 28 mln i sprzedaż za 85,2 mln zł działki pod Specjalną Strefę Sztuki, w ślad za czym magistrat zobowiązał się do budowy podziemnej drogi i parkingu za 150 mln.

- W okresie kryzysu wywołanego pandemią powinno chronić się nieruchomości przed wyprzedażą, bo wiadomo, że w tym czasie tracą one na wartości. Mimo to władze Łodzi sprzedają działki za połowę ich szacowanych wartości - oburza się Tomaszewski.

Jego zdaniem Urząd Miasta Łodzi powinien więc odstąpić od finalizacji umowy. A jeśli nie jest zainteresowanymi posiadanymi nieruchomościami, może zamienić się na inne ze skarbem państwa lub samorządem województwa.

- Pan Tomaszewski chyba już nie pamięta, jak zabytkową elektrownię EC1 sprzedał fundacji Marka Żydowicza za 4 tys. zł. Cała inwestycja zakończyła się fiaskiem, a magistrat musiał odkupić nieruchomość i sam zrealizować projekt - ripostuje Aleksandra Hac z biura prasowego UMŁ.

I tłumaczy: - Miasto nie jest deweloperem, firmą czy agencją pośredniczącą w obrocie nieruchomościami. Jego rolą jest stwarzanie możliwości prywatnym inwestorom. I tak się właśnie dzieje, także w przypadku Nowego Centrum Łodzi.

Hac podaje też przykład ul. Ogrodowej, gdzie działki sprzedano za mniej niż teoretycznie można byłoby oczekiwać. Dzięki temu Łódź zyskała jednak dwa zabudowane narożniki w centrum miasta - na jednym stoi biurowiec Ogrodowa Office, a na drugim hotel Puro. - Mogliśmy mieć dwie dziury jeszcze przez długi czas i czekać, aż ktoś wyłoży większe pieniądze, albo pozyskać inwestorów, którzy razem z nami odbudowują miasto - zauważa.

Z tego samego założenia UMŁ wyszedł też w przypadku działki w Nowym Centrum Łodzi.

Źródło: „Gazeta Wyborcza Łódź

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

06-06-2020 12:15

jhbsk

odsłonięcie gwiazd w Łodzi

ODSŁONIĘCIE GWIAZD BARBARY POŁOMSKIEJ I MICHAŁA SZEWCZYKA W ŁÓDZKIEJ ALEI GWIAZD ⭐️⭐️

1 października o 13.00 w Łódzkiej Alei Gwiazd zostaną odsłonięte gwiazdy Barbary Połomskiej i Michała Szewczyka – wybitnych polskich aktorów, którzy od dziesięcioleci tworzą Łódź filmową i teatralną. Barbara Połomska i Michał Szewczyk do dzisiaj są związani z Teatrem Powszechnym w Łodzi, gdzie można ich oglądać na scenie. Dorobek artystyczny dwójki twórców to ogromny rozdział historii polskiego filmu i teatru. Pracowali z najwybitniejszymi reżyserami, a Barbara Połomska przez krytyków nazywaną była „polską Brigitte Bardot”. Amerykańscy recenzenci uznawali ją za jedną z najpiękniejszych słowiańskich aktorek. Michał Szewczyk zagrał w ponad stu filmach, wielką popularność przyniosły mu też role w Teatrze Telewizji.

Fundatorem Gwiazd na Piotrkowskiej 63 jest Teatr Powszechny w Łodzi. Uroczyste odsłonięcie gwiazd nestorów Teatru Powszechnego stanowi część obchodzonego w 2020 roku jubileuszu 75-lecia Teatru.

Do niedawna, kiedy słyszałam pytanie „co uważa Pani za swój największy sukces?”, odpowiadałam: „budowa Małej Sceny” Teatru. Teraz dodałabym: gwiazdy Barbary Połomskiej i Michała Szewczyka w Łódzkiej Alei Gwiazd. Bardzo się cieszę, że Kapituła w obecnym składzie pozytywnie rozpatrzyła mój wniosek, z którym występowałam kilkukrotnie, niemal od początku mojej dyrekcji. Uważam, że na Piotrkowskiej powinno znaleźć miejsce większość twórców polskiego kina, którzy budowali Łódź filmową i teatralną i którzy swoje życie zawodowe oddali Łodzi – na przykład Ludwik Benoit, Zbigniew Józefowicz, Włodzimierz Skoczylas, Urszula Modrzyńska i wielu, wielu innych, wybitnych aktorów – mówi Ewa Pilawska, pomysłodawczyni Gwiazd Barbary Połomskiej i Michała Szewczyka./url]

------

– Fajnŏ pogoda.
– Ja,łōńskiygo roku ô tyj porze lecioł dyszcz.
– Dyszcz ze śniygiym.

29-09-2020 13:45

PrzyjacielTeodor

"Bem" napisał:

Bardzo wszystkim dziękuję za wspaniały wyjazd - ja i Marek uczestniczyliśmy w takim spotkaniu po raz pierwszy, dlatego szczególnie nas ujęło życzliwe i sympatyczne przyjęcie. Jesteśmy pełni podziwu dla organizatorów - nigdy byśmy nie pomyśleli, że można te wszystkie miejsca z filmu namierzyć i zobaczyć.
Już się szykujemy na następne wyjazdy :)


Hej! Nowy tu jestem. Czy planujecie spotkania w plenerach stawki? Chidzi mi głównie o Łódź. Nie wiem czy wiecie ale domek przy ulicy Złotno 75 w Łodzi tu Janek wraca furmanka to do. Ek ten został. Właśnie z is żony. Są gruzy.. Ktoś zapewne kupił działkę i Będzie tu coś budował.. Szkoda ogromna szkoda. Jak coś jestem z Łodzi. Chętnie się spotkam śladami stawki. Mam mapę gdzie była kręcona w naszym mieście pewnie nie wszytko ale mam sporo.

------

13-11-2021 19:56

jhbsk

Witaj Przyjacielu w naszym gronie.
Skoro interesujesz się plenerami, głównie łódzkimi, to zapraszam do przeczytania relacji z naszych pobytów w Twym mieście.
Stawkowa Łódź, odsłona pierwsza.

Stawkowa Łódź, odsłona druga.

Stawkowa Łódź, Pabianice i Zgierz.

Stawkowa Łódź, odsłona czwarta

Interesujące są również, jak sądzę łódzkie plenery, które udawały w serialu Warszawę.
Warszawska Łódź.

Najlepsze, jak dotąd, omówienie stawkowych plenerów, nie tylko łódzkich znajdziesz tu: Stawkowy przewodnik filmowy.

Brak w nim kilku plenerów, które zostały znalezione już po wydaniu książki. Możesz o tym usłyszeć i zobaczyć np. tu: Stawkowa Łódź youtube.
Porozglądaj się na forum i daj znać, jak Ci się podoba.
Pozdrawiam

------

– Fajnŏ pogoda.
– Ja,łōńskiygo roku ô tyj porze lecioł dyszcz.
– Dyszcz ze śniygiym.

14-11-2021 10:46

77 postów   6 7 8
© 2022 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja strony: strony.gliwice.pl.