Forum » O serialu » Stawkowy Olsztyn
63 postów   2 3 4 5 6 7
Autor Stawkowy Olsztyn
knoch
Witam ponownie.Chciałbym wrócić do odcinka "Genialny plan pułkownika Krafta".Z informacji łącznika siatki olsztyńskiej wynika że scena zatrzymania Joanny była filmowana na stacji kolejowej Czerwonka.To 4-ta stacja od Olsztyna w kierunku Ełku ale przez Korsze i Kętrzyn(i dalej do Białegostoku!)Przypadek?Ale przecież chodzi o sprawę. "I to jest pańskie zadanie Lohse.Nie wiemy nic,możemy wiedzieć dużo"

------

21-09-2013 21:55

Pedro Gomez
Świetna informacja dla naszych "plenerowców". :)

Link do zdjęć stacji:

http://bazakolejowa.pl/index.php?dzial=stacje&id=748&okno=galeria

Na pierwszy rzut oka, to może być to :)

------

Chodzi o sprawę

21-09-2013 22:41

knoch
Przychodzę od Żuka.Informator o którym mówiłem to kolejarz(znowu zbiezność?)który pracował w zabezpieczeniu i jeżdził na trasie Olsztyn - Korsze w 60-tych latach.Opowiadał o tym kolegom z pracy wśród których był mój wujek.Wujek opowiedział o tym mojemu ojcu,a ojciec mnie.Myślę jednak że można to sprawdzić.Trzeba tylko popytać ludzi w Czerwonce.Ktoś musi coś pamiętać.Widoczna w serialu roślinność na budynku stacji albo wyschła albo była atrapą.A może "padał deszcz ze śniegiem"?

------

22-09-2013 23:29

Marek
Niestety knoch, twój informator przekazał błędne namiary.
To nie ta stacja.

------

23-09-2013 13:28

knoch
Niestety,to wszystko co wiem o tej sprawie.Jest jeszcze trochę wskazówek,relacje pasażerów ale nie mam mozliwości ich sprawdzenia.Mam jednak nieodparte przeczucie że to właśnie ta stacja.Chodzi przecież o sprawę.

------

23-09-2013 20:33

Jarek
Mnie się zawsze wydawało, że to są okolice stacji i sama stacja Łódź Widzew.

------

25-09-2013 15:21

jhbsk

wg mnie ta stacja nie jest podobna do Widzewa.

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

26-09-2013 13:17

BoBer

Dwa teksty z wątkami olsztyńskimi:
- artykuł z numeru 42/1969 tygodnika „Argumenty” pt. „Prawdziwy Kloss mieszka w Szczytnie”, w którym Witold Nawik przedstawia postać inż. Emila Leyka,



- fragment książki Henryka Leśniowskiego „Olsztyńskie skrzydła. 100 lat lotniska w Dajtkach. 1913 - 2013” (Edytor Wers, Olsztyn 2013) przedstawiający kulisy realizacji scen do odcinka „Wielka wsypa”, które wspomina Tomasz Śrutkowski.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

23-10-2013 20:35

jph

Witam wszystkich stawkowiczów.Przeczytałem rozdział "Stawkowy Olsztyn" i zastanowił mnie wpis kolegi 'knocha'.Muszę przyznać że coś podobnego już słyszałem kiedy mieszkałem w Olsztynie.Nie wiem na ile i czy to w ogóle jest prawda ale chyba można to jakoś sprawdzić.Po przeczytaniu wielu wpisów na tym forum wiadomym jest że niektóre osoby w Klubie znają osoby lub mają dojście do osób związanych z produkcją serialu.Może warto spróbować.Pozdrawiam:)

------

Takie sztuczki nie ze mną Brunner!

10-01-2015 18:43

BoBer

Gdyby okazało się, że jakieś ujęcia serialowe powstały na stacji kolejowej w Czerwonce, byłoby to wielkie odkrycie plenerowe. Nie jest wykluczone, że powstały tam zdjęcia, które nie znalazły się w serialu, choć wydaje się to mało prawdopodobne. Latem 1967 roku prasa olsztyńska drobiazgowo omawiała poczynania filmowców; o Czerwonce nie ma najmniejszej wzmianki, świadkowie realizacji zdjęć też nie wspominają o tej stacji. Fałszywym jest trop dotyczący odcinka „Genialny plan pułkownika Krafta”, bowiem stacja, na której wyprowadzona została z pociągu łączniczka Joanna Perkowska znajduje się w Zgierzu (zobacz galerię). Poza tym jest to odcinek z II serii produkcyjnej, do której zdjęcia powstawały od jesieni 1967 roku do wiosny 1968 roku.

Filmowcy pracowali w Olsztynie i jego okolicach w lipcu i na początku sierpnia 1967 roku, a jedynym odcinkiem z II serii, do którego zdjęcia powstały w stolicy Warmii jest „Podwójny nelson” (dworzec w Lisku-Zdroju to Olsztyn Główny). Czy w odcinkach z serii I („Wiem, kim jesteś”, „Ostatnia szansa”, „Wielka wsypa”, „Edyta”, „Oblężenie” i „Spotkanie”) dostrzeżemy dworzec przypominający ten w Czerwonce? Moim zdaniem – nie. Dla porządku: zabudowania stacyjne z odcinka „Edyta” znajdowały się w Łodzi, a epizod dworcowy z „Wiem, kim jesteś” to ujęcie zapożyczone z filmu „Opowieść atlantycka” w reżyserii Wandy Jakubowskiej.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

10-01-2015 20:45

63 postów   2 3 4 5 6 7
© 2024 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.