Forum » O serialu » Stawkowy Olsztyn
63 postów   3 4 5 6 7
Autor Stawkowy Olsztyn
jph

Witam ponownie.Teraz jest wszystko jasne.Dziękuję koledze Bogdanowi za szczegółowe wyjaśnienia.Ten temat jest zamknięty.

------

Takie sztuczki nie ze mną Brunner!

11-01-2015 18:54

manager

18 maja 2015 roku w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyła się uroczystość, podczas której Tomasz Śrutkowski, olsztyński dziennikarz i wydawca, propagator kultury Warmii i Mazur, pomysłodawca tablicy upamiętniającej pracę w Olsztynie stawkowej ekipy filmowej, uhonorowany został dwoma znakami „Produkt Warmia Mazury”: za kultywowanie pamięci o realizacji w Olsztynie serialu „Stawka większa niż życie” i za publikowany od kilkunastu lat „Kalendarz Olsztyna”.Tomasz Śrutkowski opowiedział w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego o swojej działalności filmowej, dziennikarskiej i wydawniczej„Produkt Warmia Mazury” dla Tomasza Śrutkowskiego za kultywowanie pamięci o realizacji w Olsztynie serialu „Stawka większa niż życie”
U góry – Tomasz Śrutkowski odbiera certyfikaty z rąk Gustawa Marka Brzezina, marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, na dole – realizacja ujęcia do odcinka „Spotkanie” nad Jeziorem Kortowskim w Olsztynie (zdjęcie z archiwum Tomasza Śrutkowskiego)W 2003 roku z inicjatywy Tomasza Śrutkowskiego w Olsztynie odsłonięta została tablica upamiętniająca pracę stawkowej ekipy filmowej. Na uroczystość przybyli m.in. Emil Karewicz i Stanisław Mikulski. Zdjęcie wykonane zostało przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie, czyli przed filmowym gmachem berlińskiego ministerstwa z odcinka „Podwójny nelson”

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

02-06-2015 22:35

manager

Widowiskowy skok Klossa z pociągu nakręcony został w Olsztynie. Fotos z odcinka „Wielka wsypa” (błędnie podpisany – zobacz więcej) wykorzystał Maciej Żbikowski w projekcie serii plakatów, towarzyszących kinowej emisji wybranych odcinków „Stawki większej niż życie”.Fotos z odcinka „Wielka wsypa” i plakat zaprojektowany przez Macieja Żbikowskiego

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

19-01-2016 22:05

manager

W „Gazecie Olsztyńskiej” z 22 stycznia 2016 roku opublikowany został wywiad z Tomaszem Śrutkowskim. Wydawca „Kalendarza Olsztyńskiego” planuje zorganizować latem przyszłego roku obchody 50-lecia realizacji w Olsztynie zdjęć do „Stawki większej niż życie”.

Klub Miłośników Stawki już dzisiaj został zaproszony do udziału w tym wydarzeniu.

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

02-02-2016 18:00

leszekj23
Świetna inicjatywa !!!

------

04-02-2016 09:49

BoBer

1 czerwca 2004 roku olsztyńska „Gazeta Wyborcza” odnotowała odsłonięcie tablicy w brązie upamiętniającej zaułek „Stawki większej niż życie”. Bohaterami tego wydarzenia byli Stanisław Mikulski i Emil Karewicz:

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

18-02-2016 19:20

BoBer

Olsztyn Główny z czasów, gdy był serialowym Liskiem-Zdrojem. Zdjęcie dworca udostępniło Muzeum Warmii i Mazur.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

25-09-2016 23:30

BoBer[

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

04-02-2017 09:10

BoBer

W „Gazecie Olsztyńskiej” z 24 kwietnia 2017 roku o polityce z Klossem i serialową tablicą w tle:

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

05-05-2017 22:35

Modrzew

"Idąc tym tropem" należy zmienić takich patronów jak: Dworcow, Lipow, Brzegow, Modrzewiow, Świerkow, Akacjow itd. Na początku lat dziewięćdziesiątych ub. wieku w jednym z periodyków lokalnych znalazł się artykuł, w którym tematem przewodnim była "dekomunizacja ulic" w Legnicy . Jedna z wielu propozycji brzmiała: ul. św.św. Piotra i Pawła na ul. św. Piotra (sic!). Autor tak pomieszał sprawę powrotu do nazw przedwojennych z dekomunizacją, że wyszło to co wyszło. Z drugiej strony komu przeszkadzał św. Paweł?
Pominę milczeniem propozycję jakiegoś sejmowego cymbała, który chciał usunąć "gwiazdy" ze skrzydeł naszego orła.
Czy to się kiedyś skończy?

------

Nejlepší kaštany jsou na náměstí Pigalle. Zuzana je ráda jen na podzim.
No Hans, nie rozśmieszaj mnie!

05-05-2017 23:33

63 postów   3 4 5 6 7
© 2024 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.