Forum » Wokół serialu » „Stawkowy przewodnik filmowy”
51 postów   1 2 3 4 5 6
Autor „Stawkowy przewodnik filmowy”
leszekj23
Ja również :) Pozdrawiam Szczecin

------

03-07-2014 23:13

manager

Recenzję „Stawkowego przewodnika filmowego” zamieścił autor bloga „Ikony srebrnego ekranu”. Wpis ilustruje m.in. rysunek, którego autorem jest Daniel Baum:

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

08-07-2014 14:05

Mefist0

Moich słów kilka o "Stawkowym przewodniku filmowym":

http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/rafal-bacmaga/stawkowy-przewodnik-filmowy

------

My, Niemcy, bez mundurów czujemy się kalekami...

09-07-2014 22:04

manager

Olsztyńska redakcja „Gazety Wyborczej” udostępniła fragment „Stawkowego przewodnika filmowego” wraz z zaproszeniem na pierwszy ze spacerów po filmowych zakątkach (Olsztyn, 2 sierpnia 2014 roku, początek o godz. 15.00 w parku miejskim Podzamcze vis-à-vis rzeźby „Wiosna”). Materiał olsztyński znajduje się tutaj.

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

17-07-2014 12:45

manager

„Gazeta Olsztyńska” w poniedziałkowym numerze zamieściła relację z sobotniego spaceru szlakiem plenerów serialu „Stawka większa niż życie”. Zapowiedź tekstu znalazła się na stronie 1 (kliknij, aby powiększyć skany):

Artykuł opublikowany został również na stronie http://naszawarmia.pl.

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

05-08-2014 11:15

manager

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

06-08-2014 10:20

manager

„Gazeta Wrocławska” z 6 sierpnia br. zapowiada sobotni spacer:Tekst opublikowany został również na stronie http://wroclaw.naszemiasto.pl/.

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

07-08-2014 10:15

managerSpacer wrocławski rozpoczął się przed gmachem dyrekcji PKP, czyli siedzibą Gestapo z odcinka „Zdrada”. W filmowej wędrówce wzięło udział ponad 100 osóbSympatycy „Stawki większej niż życie” przed Pałacykiem, czyli berlińską siedzibą Abwehry z odcinka „Zdrada”Upał dawał się we znaki również na Ostrowie Tumskim, gdzie zakończył się blisko czterogodzinny spacer

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

09-08-2014 21:15

Nadradca_G.
W samo południe? No… prawie, bo choć temperatura przypominała klimaty rodem z westernowej prerii, czy piasków Afryki, to nasz wrocławski sobotni, „stawkowy” spacer rozpoczął się o 11.00. I od razu powiem, że zgromadził całkiem sporą, bo w „porywach” dochodzącą do blisko stu osób (!) grupę sympatyków serialu, w większości – co zrozumiałe – mieszkających we Wrocławiu lub jego okolicach. Grupę, musze też koniecznie dodać – bardzo zróżnicowaną wiekowo.
Nasz przewodnik, Mistrz Bogdan, jako wytrawny znawca tematu na spotkanie przybył - niczym bohater odcinka „Hotel Excelsior” - w ostatniej chwili. To był dobry wstęp, więc nic dziwnego, ze dalej mogło być – i było! - już tylko lepiej. Blisko czterogodzinna wędrówka przyniosła tyle ciekawych informacji i anegdot o stawkowych miejscach, bohaterach odcinków i realizacji „Klossa”, że z pewnością wynagrodziły one trud spaceru w dość uciążliwych promieniach słońca. Rozpoczęliśmy naszą przechadzke spod filmowej siedziby Gestapo, czyli budynku dyrekcji PKP. Stamtąd, podązając śladami m.in. Christin Kield, sturmbannfuhrerów Schabe i Knocha,, gruppenfuhrera „Wolfa”, Jeanne Mole, Tomali, Janki czy Weissa, dotarliśmy pod bramę wejściową budynku zlokalizowanego na Ostrowie Tumskim, w którym ten ostatni w filmie zamieszkiwał. Całość zakończyła sesja autografów naszego cicerone składana na „Stawkowym przewodniku filmowym”. Ech, trwaj chwilo, trwaj, jesteś taka piękna - chciałoby się powiedzieć. A za te godzinki, które miałem okazje spędzić z sympatykami serialu, jak najserdeczniej DZIĘKUJĘ!!

PS. Tak w ogóle, to chciałem pokłonić się wszystkim sympatykom „Stawki…” obecnym tu, na forum. Mam na imię Mariusz, związany jestem z Wrocławiem i bardzo proszę traktować mnie jako „nowy nabytek”, którego do wizyty tutaj zachęcił tak rzeczony spacer, jak i oczywiście sympatia do „Stawki większej niż życie”. Tak więc kłaniając się Wam nisko proszę niniejszym o przyjęcie w poczet zacnej „stawkowej” Społeczności. Myślę, że już wkrótce nadarzy się okazja, by poznać się z niektórymi z Was osobiście. Pozdrawiam!!

------

10-08-2014 21:17

jhbsk

Witaj nadradco. Przyjmij powitalny koniak i cygaro. Bardzo się cieszę, że wrocławska wycieczka była tak udana.

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

11-08-2014 15:29

51 postów   1 2 3 4 5 6
© 2024 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.