Forum » Wokół serialu » „Stawkowy przewodnik filmowy”
51 postów   1 2 3 4 5 6
Autor „Stawkowy przewodnik filmowy”
manager

Czy wiesz, gdzie Kloss usłyszał po raz pierwszy hasło o kasztanach z placu Pigalle?
A z jakiego mostu spada samochód nadradcy Gebhardta? Może zastanawiasz się, gdzie naprawdę znajdują się wnętrza Café Rose?

Filmowcy przez półtora roku pracowali w ponad stu plenerach w całej Polsce! Szczegóły znajdziesz w „Stawkowym przewodniku filmowym”. Jest to książka, dzięki której poznasz kulisy realizacji serialu, powędrujesz szlakiem ekipy filmowej i zapoznasz się z licznymi anegdotami z planu.

Zapraszamy do lektury najobszerniejszego kompendium plenerowego na polskim rynku wydawniczym!„Stawkowy przewodnik filmowy” składa się z dziewięciu rozdziałów, które napisali stawkolodzy mieszkający w różnych częściach naszego kraju:

Maciej Kronenberg – Stawkowa Łódź
Joanna Szyborska-Kaszycka, Paweł Szczutowski – Stawkowa Warszawa
Bogdan Bernacki – Stawkowy Olsztyn
Paweł Szczutowski – Stawkowy Płock
Rafał Baćmaga – Stawkowy Łąck
Arkadiusz Bilecki – Stawkowe Trójmiasto
Leszek Goławski – Stawkowy Kraków
Leszek Goławski – Stawkowa Pieskowa Skała
Bogdan Bernacki – Stawkowy Wrocław

Projekt okładki i opracowanie graficzne: Fajne Chłopaki
Opracowanie map: Joanna Szyborska-Kaszycka

Książka liczy 320 stron, zawiera ponad 200 fotografii współczesnych, ponad 100 fotografii archiwalnych (w tym – wiele niepublikowanych dotąd zdjęć z planu „Stawki większej niż życie”), kilkanaście wycinków prasowych, blisko 20 map, ułatwiających poruszanie się po filmowych plenerach.

Wydawca: Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO
Premiera: 14 czerwca 2014 roku, Muzeum Kinematografii w Łodzi

Patron medialny: TVP Seriale
Partnerzy: Urząd Miasta Olsztyn, Urząd Miasta Gdańsk, Klub Miłośników Stawki, Stare Kino – Cinema Residence, Toya Sp. z o. o., Muzeum Kinematografii.Cena detaliczna: 36zł.
Książka będzie dostępna w księgarniach Matras.

Przewodnik można zamówić już dzisiaj na stronie wydawcy:
http://regiocentrum.pl/publikacje/ksiazki/stawkowy-przewodnik-filmowy/
Cena: 30 zł + koszty przesyłki.

Stawkowicze zarejestrowani na forum Klubu Miłośników Stawki otrzymają w newsletterze specjalną ofertę promocyjną.

„Stawkowy przewodnik filmowy” będzie można nabyć również podczas wieczoru premierowego w Muzeum Kinematografii w Łodzi (14 czerwca 2014 roku, godz. 16.00). Gościem specjalnym wieczoru będzie p. Stanisław Mikulski.

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

30-05-2014 20:30

manager

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

07-06-2014 20:45

manager

Informacje o „Stawkowym przewodniku filmowym” zamieszczone zostały na stronach internetowych TVP Seriale i portalu Olsztyn24:

Czy wiesz, gdzie Kloss usłyszał po raz pierwszy hasło o kasztanach z placu Pigalle? A z jakiego mostu spada samochód nadradcy Gebhardta? Może zastanawiasz się, gdzie naprawdę znajdują się wnętrza Café Rose? Filmowcy przez półtora roku pracowali w ponad stu plenerach w całej Polsce! Szczegóły znajdziesz w „Stawkowym przewodniku filmowym” – książce przedstawiającej plenery serialu Stawka większa niż życie. Jest to książka, dzięki której poznasz kulisy realizacji serialu, powędrujesz szlakiem ekipy filmowej i zapoznasz się z licznymi anegdotami z planu. Jest to obecnie najobszerniejsze kompendium plenerów serialowych na polskim rynku wydawniczym!

Książka składa się z dziewięciu rozdziałów poświęconych różnym miastom, w których pracowała ekipa filmowa. Najbardziej obszernymi są te poświęcone Łodzi i Wrocławiowi, ale filmowcy pracowali również w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Płocku, Łącku, Pabianicach, Zgierzu i Pieskowej Skale. Wszystkie te plenery opisane zostały na 320 stronach książki. Wspaniałym uzupełnieniem tekstów jest blisko sto archiwalnych fotografii dokumentujących pracę filmowców, m.in. pochodzących ze zbiorów reżyserów Stawki większej niż życie. Każdy rozdział posiada również poglądowe plany miast, ułatwiające czytelnikom samodzielne wędrowanie śladem filmowych plenerów.

„Stawkowy przewodnik filmowy” powstał dzięki kilkuletniej pracy grupy siedmiorga autorów (Rafał Baćmaga, Bogdan Bernacki, Arkadiusz Bilecki, Leszek Goławski, Maciej Kronenberg, Paweł Szczutowski, Joanna Szyborska-Kaszycka), którzy podjęli się opracowania tej książki. To efekt nie tylko wielokrotnego oglądania poszczególnych kadrów serialu, czy przeglądania archiwalnych źródeł prasowych, ale także prowadzenia rozmów z osobami uczestniczącymi w realizacji serialu. Redaktorem wydawnictwa i gwarantem jego bardzo wysokiej jakości merytorycznej jest Bogdan Bernacki, autor pierwszej na polskim rynku wydawniczym książki poświęconej turystyce filmowej – „Stawka większa niż życie – serial wszech czasów”. Partnerem wydawnictwa jest Klub Miłośników Stawki, wyjątkowa grupa fanów serialu, od lat wędrująca szlakami bohaterów Stawki.

Stanisław Mikulski, odtwórca głównej roli serialu – Hansa Klossa, wiadomość o powstawaniu tej książki przyjął z ogromną radością. To dzięki jego życzliwości i dobrym radom autorom udało się rozpoznać wiele filmowych plenerów. Stanisław Mikulski objął wydawnictwo honorowym patronatem.

Wydawcą książki jest łódzkie stowarzyszenie Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO, które tematyką filmową zajmuje się od 2009 r. Stworzyło serwis www.filmowalodz.pl poświęcony filmom realizowanym w Łodzi, opracowało koncepcję filmowego wystroju wnętrz łódzkiego hotelu Stare Kino a także wydało książkę „Przewodnik po filmowej Łodzi”. W planach na najbliższy rok ma wydanie przewodnika filmowego po plenerach filmowych województwa łódzkiego.

We wstępie do książki Stanisław Mikulski pisze: Zapraszam Państwa na wędrówkę szlakiem plenerów i obiektów z serialu Stawka większa niż życie, w którym zagrałem postać Hansa Klossa. Jestem mile zaskoczony, że po kilkudziesięciu latach od zakończenia zdjęć do Stawki większej niż życie liczne grono miłośników polskiego kina odwiedza filmowe zakątki. Mam nadzieję, że niniejszy przewodnik ubarwi Państwa pobyt w serialowych plenerach i obiektach.

Słowo wstępne do książki napisał również Mieczysław Kuźmicki, dyrektor Muzeum Kinematografii: Fenomen niezwykłej popularności i nieustannej atrakcyjności rozrywkowego z założenia, komercyjnego w istocie serialu, zyskuje oto kolejne potwierdzenie. Do niemałej listy okołostawkowych publikacji, przedsięwzięć, działań dołącza inicjatywa przewodnika po miejscach „uświęconych” — tych, gdzie odcinki, sceny, epizody były realizowane. Uświęconych obecnością filmowej ekipy, reżyserów Andrzeja Konica i Janusza Morgensterna, wielu znakomitych odtwórców (bowiem w tym serialu nawet epizody grali najwybitniejsi aktorzy swoich czasów), ale przede wszystkim przez fakt, iż był wśród nich sam Hans Kloss, a czasami także jego oponent, przeciwnik i rywal Brunner.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu partnerów: Muzeum Kinematografii, Urzędu Miasta w Olsztynie, Urzędu Miejskiego w Gdańsku, firm Toya oraz Stare Kino z Łodzi.
Patronem medialnym książki jest TVP Seriale.

14 czerwca (sobota) o godz. 16 w Muzeum Kinematografii w Łodzi (pl. Zwycięstwa 1) odbędzie się oficjalna premiera książki. Podczas spotkania autorzy opowiedzą o pracy nad książką, o szukaniu plenerów do serialu sprzed blisko 50 lat, a także o swojej fascynacji serialem. Honorowym gościem spotkania będzie Stanisław Mikulski, odtwórca roli Hansa Klossa i honorowy patron wydawnictwa. Współorganizatorem spotkania jest Muzeum Kinematografii.

Książka będzie dostępna od 16 czerwca w księgarniach oraz na stronie www wydawcy: www.regiocentrum.pl.

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

10-06-2014 14:20

manager

„Gazeta Olsztyńska” z 11 czerwca 2014 roku anonsuje na stronie 1. tekst o „Stawkowym przewodniku filmowym”:Artykuł red. Ewy Mazgal zamieszczony został na stronie 7:


(po kliknięciu w miniaturkę otworzy się plik większego formatu)

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

11-06-2014 22:30

marcino

Świetne spotkanie w Łodzi, warto było się wybrać. Książka zakupiona i zabieram się do lektury!

------

Nie no, nie mogę patrzeć na bitego człowieka, nie mogę! ... Jeżeli bije ktoś inny.
H. Brunner

14-06-2014 20:31

Pan_Jacek

Witam serdecznie.
W swoim pierwszym poście na forum pragnę podziękować jednemu z autorów książki (Bogdan Bernacki), który zechciał poinformować mnie drogą mailową o wydarzeniu. Dzięki tej informacji miałem okazję spędzić bardzo udanie po południe, a na dodatek nabyć książkę w dniu jej premiery. Jestem z tego powodu bardzo zadowolony i z pewnością pojawię się na następnych wydarzeniach organizowanych przez zrzeszenie :)

Wzorem przedmówcy także podzielę się swoją podpisaną - stroną tytułową:


Na koniec pytanie. Kiedy można spodziewać się zdjęć z spotkania?

------

15-06-2014 18:36

manager

„Gazeta Wyborcza”, wydanie olsztyńskie – „Co Jest Grane” z 27 czerwca 2014 roku, s. 9:

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

27-06-2014 18:40

Hermann Camel

Uff, dopiero wczoraj skończyłem. Fantastyczna sprawa! Szczere brawa i gratulacje dla autorów i dodatkowo dla Bogdana za redakcję całości. Świetna pozycja, nawet dla klubowiczów. Zawsze teraz można tam wrócić, wcześniej nie pamiętałem przecież dokładnych adresów. Super:)

------

Naprawdę taki tępy? Czy tylko gra głupka?

02-07-2014 18:01

jhbsk

No to ja się cieszę :-)

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

03-07-2014 09:59

Pedro Gomez
Ja również :)

------

Chodzi o sprawę

03-07-2014 20:46

51 postów   1 2 3 4 5 6
© 2024 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.