Forum » O serialu » Stawkowy Wrocław
76 postów   1 2 3 4 5 6 7
Autor Stawkowy Wrocław
szurens

Kochani nareszcie znalazłem chwilę by Wam wszystkim podziękować za wspaniałe towarzystwo, moc atrakcji i wspólne wieczory. Naszym dowódcom za wiele trudu jaki włożyli byśmy spędzili ten weekend wyjątkowo.
DZIĘKUJEMY Z KASIĄ I MARTYNĄ która pomimo zmęczenia była zadowolona i czuła się wśród Was doskonale.

------

SZURENS@GMAIL.COM

29-06-2011 23:43

ajax2007

Wielkie dzięki wszystkim za wspaniałe chwile podczas Wrocławskiej Uczty Klosslogicznej. Szkoda, że przedwcześnie musiałem się przemieścić w kierunku Tolberga, ale wrażenia i tak pozostaną bezcenne.

------

-Są chwile przełomowe w karierze każdego oficera, biada temu, kto nie dostrzeże ich w porę.

30-06-2011 00:11

Hermann Camel

Super relacja, mnóstwo zdjęć, jak zawsze celne i zabawne podpisy! Odbyłem tę wspaniałą podróż jeszcze raz z ogromną przyjemnością! Dziękujemy!!

------

Naprawdę taki tępy? Czy tylko gra głupka?

06-07-2011 11:58

BoBer

Dziękuję współorganizatorom spotkania w stawkowym Wrocławiu za bezbłędne wykonanie zadań operacyjnych, a wszystkim obecnym – za niepowtarzalny klimat i świetne wyczucie konwencji.

Kilka dni po spotkaniu klubowym odwiedziłem panią Genowefę z domku Tomali. Nasza wizyta wniosła sporo radości w jej życie: z dumą opowiada swoim dzieciom, sąsiadom i znajomym o gościach i o tym, jak kręcono u niej w domu „Stawkę”. Przekazałem właścicielce serialowego domku zdjęcia wykonane przez klubowiczów, z których bardzo się ucieszyła. Córka pani Genowefy stwierdziła, że mama została gwiazdą.

Byłem też u córki hrabiego w willi Porschatta z obiecanymi stopklatkami z odcinka „Bez instrukcji”. Pani Małgorzata była trochę zmieszana faktem, że z oporami wpuściła nas do filmowego wnętrza. Przekazuje wszystkim pozdrowienia. Za niedługi czas planuje wydać wspomnienia swojej babci. Ilustrować je będą m.in. zdjęcia ze „Stawki”.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

06-07-2011 13:25

leszekj23
Dziękuję za relację, w pełni zgadzam się z Piotrem co do jej oceny. Profesjonalizm w każdym calu.

------

06-07-2011 13:54

EwaB

Rewelacyjne plenery we Wrocławiu, wspaniała relacja. Mam nadzieję, że Koleżanki, a może i Koledzy podchwycą wątek odtwarzania stojów ze Stawki - to tak w ramach odkrywania nowych obszarów działalności :-)
A już w październiku "... świetna herbata ..."!

------

... Świetna herbata, no ale muszę już iść ...

08-07-2011 14:40

Modrzew

Witam!
Pamiętacie nasze spotkanie we Wrocławiu (2011)? W ostatni dzień, siedząc przed restauracją, obserwowaliśmy orkiestry wojskowe. Dlaczego TO nam umknęło?
Pozdrawiam
PS.
Odpowiedź znalazłem. Umknęło nam, bo nagranie z Jutuba pochodzi z 2010 r. Czyli post może spokojnie wrócić na swoje miejsce.
Przepraszam za zamieszanie.
IS
Ostatecznie sam nie wiem, co o tym sądzić. Data 26 czerwca 2010 r., ale w opisie jako czas wstawki podano rok temu. Niezły materiał do przemyślenia. Mimo wszystko skłaniam się ku drugiej wersji (rok temu).
ISi

------

Nejlepší kaštany jsou na náměstí Pigalle. Zuzana je ráda jen na podzim.
No Hans, nie rozśmieszaj mnie!

28-05-2012 18:11

BoBer

Tuż przed mistrzostwami Euro 2012 udostępniono po kapitalnym remoncie Dworzec Główny PKP, czyli serialowy Berlin Ostbahnhof z odcinka „Zdrada”. Zapraszam na spacer po filmowych zakątkach.
Boczne wejście na peron I. Wyczyszczono i uzupełniono kafle na ścianie, odnowiono secesyjną balustradę. Pojawiła się równoległa poręcz.
Z sąsiednich peronów znikły budynki techniczne. Na peronach nie ma też kiosków z prasą.
Z peronu I usunięto budkę dyżurnego ruchu, która stała tutaj przez kilka dziesięcioleci. W jej miejsce montowane są tablice informacyjne i siedzenia. Dworzec otwarto przed rozpoczęciem mistrzostw piłkarskich, prace wykończeniowe trwają nadal.
W zabytkowym obiekcie nie zmieniono charakteru zadaszenia. Pojaśniały szyby – teraz widać przez nie boczne skrzydło dworca i okoliczne zabudowania.
Drewniane zadaszenie zostało wyczyszczone i zakonserwowane. Wymieniono również płytki chodnikowe.
Dawny dźwig towarowy wymieniono na nowoczesną windę osobową. Na peron I, niczym w serialu, wjeżdża pociąg z Krakowa.Wagony kolei niemieckich i pociąg „Wawel” relacji Kraków Główny Osobowy – Wrocław Główny – Berlin Hbf – Hamburg – Altona. Trasa jak marzenie.
Boczne wyjście z peronów również nabrało blasku. Drzwi zdjęto już dawno, na długo przed remontem dworca.
Płytki chodnikowe zastąpiono kostką brukową, pieczołowicie odrestaurowano najdrobniejsze elementy architektoniczne.
Z wejścia do tunelu usunięto barierkę, na której umocowany był plakat reklamujący występy Christin Kield.
Charakterystyczne zwieńczenie kolumny naściennej odświeżono, metalowe drzwi zastąpiono plastikowymi.
Serialowy Berlin Ostbahnhof vs. peron I Dworca Głównego PKP we Wrocławiu.
W oddali, po lewej stronie, widoczny jest charakterystyczny dach budynku Poczty Polskiej.Gmach dworca nie zmienił swojego charakteru. Na placu przed budynkiem pojawiły się trawiaste pagórki i wielkie przestrzenie spacerowe.Wrocławian i przyjezdnych od kilkudziesięciu lat niezmienne wita charakterystyczny neon.

W czasie wędrówek po mieście przemierzałem Swojczyce, gdzie trafiłem na uliczkę, w której najprawdopodobniej zrealizowano sceny z Janką i Erwinem oraz niemiecką ludnością cywilną opuszczającą miasto w odcinku „Akcja – «Liść dębu»”. Za plenerem tym przemawia zachowana do dzisiaj brukowana nawierzchnia, charakterystyczne rozwidlenie dróg i roślinność o kilka dekad wyższa. Ponadto wiadomo, że ekipa filmowa pracowała w tej części miasta (wszyscy kojarzą most, po którym przemieszczały się czołgi obserwowane przez generała Pfistera). Proszę porównać stopklatki ze zdjęciami współczesnymi i ocenić trafność moich przypuszczeń.


------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

21-07-2012 16:45

jhbsk

Pewnie w terenie mogłabym ocenić dokładniej, ale myślę, że przypuszczenie co do lokalizacji jest trafne.

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

21-07-2012 21:01

Pedro Gomez
BoBer - gratulacje! Zgadzam się z Joanną. Okolice się zgadzają, bruk też. Myślę, że niczego bliżej (w tej chwili) nie da się ustalić. Jeszcze raz gratuluję i dziękuję za "dworcową" fotorelację. Tak jak przewidywałeś Wrocław Główny po remoncie wygląda pięknie. :)

------

Chodzi o sprawę

28-07-2012 18:57

76 postów   1 2 3 4 5 6 7
© 2024 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.