Forum » O serialu » Stawkowy Wrocław
76 postów   5 6 7 8
Autor Stawkowy Wrocław
Pedro Gomez
Renowacja, palce lizać. Dzięki BoBer! :)

------

Chodzi o sprawę

28-09-2017 22:45

BoBerW Pawilonie Czterech Kopuł, czyli w Muzeum Sztuki Współczesnej – oddziale Muzeum Narodowego we Wrocławiu, do 30 grudnia 2017 roku obejrzeć można wystawę czasową „Moda i kino”, na której zgromadzono kilkadziesiąt kostiumów autorstwa m.in. Lidii i Jerzego Skarżyńskich, Janiny Koźmińskiej, Barbary Ptak, Magdaleny Tesławskiej i Alicji Wasilewskiej.
Kostiumy prezentowane są w trzech działach: Zmagania z historią, Bohaterowie współczesności, ikony kultury popularnej i Wizje przyszłości.

Fragment ekspozycji poświęcono „Stawce większej niż życie”.

CeTa, czyli Centrum Technologii Audiowizualnych, spadkobierca zlikwidowanej Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu, utrzymuje, że na wystawie prezentowane są odrestaurowane mundury noszone w „Stawce większej niż życie” przez Stanisława Mikulskiego i Emila Karewicza. To z dużą dozą prawdopodobieństwa jedynie chwyt marketingowy. Emil Karewicz realizował zdjęcia do serialu jedynie w Łodzi (małe jest zatem prawdopodobieństwo, że mundur Brunnera uszyty został we Wrocławiu), a Stanisław Mikulski wspominał, że uszyto mu na miarę dwa mundury (zdjęcia we Wrocławiu powstały latem 1968 roku, a aktor paradował w mundurze Klossa od wiosny 1967 roku).
W tle zamieszczono werk, na którym widzimy realizację ujęć w... Gdańsku.

W katalogu towarzyszącym wystawie zamieszczono m.in. tekst o „Stawce większej niż życie”, który powstał w dużej części z materiałów udostępnionych na naszej stronie internetowej. Są wśród nich cytaty z listu, w którym scenograf Bogdan Sölle podzielił się wspomnieniami z planu serialu (zobacz).

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

20-12-2017 22:45

BoBer

Dzisiaj na naszym fanpage’u udostępnione zostało zdjęcie z planu odcinka „Zdrada” wykonane w hotelu Monopol: przy stole siedzą Stanisław Mikulski i Eugeniusz Kujawski, a za nimi stoi Andrzej Konic. Z opisu wynika, że zdjęcie to eksponowane było jesienią 2017 roku na wystawie plenerowej „Wrocław w obiektywie Stanisława Kokurewicza”.O autorze zdjęcia tak napisano na portalu miejskim:

Przyjechał do Wrocławia w 1946 r. ze Stanisławowa jako trzyletni chłopiec. Pracę w „Wieczorze Wrocławia” rozpoczął mocnym akcentem – jego prezentowane na tej wystawie zdjęcie z tragicznych Juwenaliów w 1967 r. zdobyło nagrodę Grand Prix na ogólnopolskiej wystawie fotografii w tym samym roku. Wspaniałe wyczucie chwili oraz najwyższej klasy umiejętności fotograficzne sprawiły, że reporterskie zdjęcia Stanisława Kokurewicza nie tylko stanowią wspaniały dokument epoki, ale charakteryzują się także wysoką wartością artystyczną.

W zbiorach Centrum Historii Zajezdnia znajduje się około czternastu tysięcy fotografii, które Stanisław Kokurewicz wykonał w czasie swojej pracy dla „Wieczoru Wrocławia” w latach 1967–1977. Na wystawie, której autorem jest dr Piotr Sroka zaprezentowane zostanie ponad sto fotografii przedstawiających Wrocław, jego architekturę i zmiany, które zachodziły w wyglądzie miasta. Fotografie ukazujące wrocławian i ich życie codzienne. Ówczesny Wrocław to także silny ośrodek naukowy, co znalazło swoje odbicie w fotografiach Stanisława Kokurewicza. Podobnie, jak bogate życie kulturalne miasta czy liczne wydarzenia sportowe, nawet o randze światowej. Oczywiście „Wieczór Wrocławia” nie ukazywał się w próżni, ale w konkretnych realiach historycznych, dlatego nie brakowało tam fotografii ukazujących życie polityczne, ówczesną propagandę, pochody pierwszomajowe, czyny społeczne i rolę, jaką w życiu miasta odgrywało wojsko. Na wystawie znalazły się również fotografie z innych miejscowości ówczesnego województwa wrocławskiego, bo chociaż „Wieczór Wrocławia” był tytułem skoncentrowanym na wydarzeniach w stolicy regionu, zamieszczano również doniesienia i zdjęcia z Dolnego Śląska.


Stanisław Kokurewicz wykonał w hotelu Monopol również zdjęcie zdobiące okładkę „Stawkowego przewodnika filmowego”.Wiadomo było, że poza Stanisławem Mikulskim widzimy na tej fotografii asystentkę reżysera Leokadię Migielską. Niedawno p. Stefan Kurzyp, wieloletni pracownik Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu, rozpoznał wózkarza Wojciecha Radwańskiego (z wyciągniętym palcem). Za kamerą stoi dyżurny planu, którego nazwiska p. Kurzyp nie pamięta.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

26-01-2018 22:15

Pedro Gomez
Pochylona postać na pierwszym planie, to Andrzej Konic. Na zdjęciu wyżej widać w co był ubrany, a jak się dobrze przyjrzeć to za lewym uchem widać kawałek uszka okularów, które ma na zdjęciu powyżej.

------

Chodzi o sprawę

27-01-2018 10:27

BoBer------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

08-06-2018 12:00

manager50-lecie realizacji zdjęć do „Stawki większej niż życie” we Wrocławiu

29 czerwca 2018 roku (piątek), Dolnośląskie Centrum Filmowe

18.00–19.30, sala „Lalka”
– „Stawka większa niż życie” na dużym ekranie – projekcja odcinka „Zdrada”
– prelekcja Bogdana Bernackiego „Wrocław w Stawce większej niż życie
– spotkanie z aktorką Tomirą Kowalik

19.30–20.00, hol przy sali „Lalka”
– wernisaż wystawy fotosów i werków z archiwum Andrzeja Konica
– mundury Klossa i Brunnera z kolekcji Centrum Technologii Audiowizualnych
– premiera książki Bogdana Bernackiego „Śladami Klossa po Wrocławiu”

20.00–20.45, sala „Lalka”
– „Stawka większa niż życie” na dużym ekranie – projekcja odcinka „Bez instrukcji”

Bilety na seanse do nabycia w kasach DCF-u w cenie 15 zł.

30 czerwca 2018 roku (sobota), 17.30–19.30
– spacer szlakiem plenerów serialu „Stawka większa niż życie” połączony ze zwiedzeniem wystawy fotosów i werków z archiwum Andrzeja Konica oraz obejrzeniem filmowych mundurów w Dolnośląskim Centrum Filmowym
– trasa: pl. Teatralny – gmach Teatru Lalek – Pałacyk – Dolnośląskie Centrum Filmowe – Teatr Polski – Dworzec Główny PKP – gmach dyrekcji PKP
– prowadzący: Małgorzata Urlich-Kornacka, przewodnik miejski, i Bogdan Bernacki
– zbiórka o godz. 17.20 przed kamienicą na pl. Teatralnym 8

Obowiązują zapisy: malgorzata.wroclove@gmail.com. Koszt wycieczki stanowi opłata w wysokości 5 zł za wypożyczenie radioodbiornika, który pozwoli na komfortową wędrówkę śladami Klossa po Wrocławiu.

1 lipca 2018 roku (niedziela)

11.30–13.00
– spacer szlakiem plenerów serialu „Stawka większa niż życie”
– trasa: most Tumski – ul. Katedralna – pl. Kościelny – ul. Kanonii – pl. Katedralny – ul. Smoluchowskiego – Wybrzeże Wyspiańskiego
– prowadzący: Małgorzata Urlich-Kornacka, przewodnik miejski, i Bogdan Bernacki
– zbiórka o godz. 11.20 przy moście Tumskim

Obowiązują zapisy: malgorzata.wroclove@gmail.com. Koszt wycieczki stanowi opłata w wysokości 5 zł za wypożyczenie radioodbiornika, który pozwoli na komfortową wędrówkę śladami Klossa po Wrocławiu.

13.30–14.15, Dolnośląskie Centrum Filmowe
– „Jak powstawał serial wszech czasów?” – zwiedzanie z przewodnikiem wystawy fotosów i werków z archiwum Andrzeja Konica oraz mundurów z kolekcji Centrum Technologii Audiowizualnych

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

15-06-2018 22:00

manager
O wydarzeniach z okazji 50-lecia realizacji zdjęć do „Stawki większej niż życie” we Wrocławiu przeczytać można na oficjalnej stronie miasta:

https://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/kino/1264786-50-lecie-realizacji-zdjec-do-stawki-wiekszej-niz-zycie?termin=415828

https://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/sport-i-rekreacja/1264787-sladami-klossa-po-wroclawiu-spacer-tematyczny-cz-i

https://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/sport-i-rekreacja/1264788-sladami-klossa-po-wroclawiu-spacer-tematyczny-cz-ii

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

21-06-2018 16:45

manager

O wydarzeniach z okazji 50-lecia realizacji zdjęć do „Stawki większej niż życie” we Wrocławiu informowały lokalne media:

— „Gazeta Wrocławska” z 29 czerwca 2018 roku,

Strona tytułowaZapowiedź wydarzeń jubileuszowych na s. 5Wywiad z Bogdanem Bernackim, autorem książki „Śladami Klossa po Wrocławiu”, na s. 18–19


(po kliknięciu w miniaturkę otworzy się większy plik)

— „Gazeta Wyborcza”: http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,23609929,dcf-pol-wieku-z-hansem-klossem-czyli-projekcje-wystawa-i.html,

teksty z plikami dźwiękowymi (wypowiedzi Małgorzaty Urlich-Kornackiej i Bogdana Bernackiego)

Radio Ram: http://www.radioram.pl/articles/view/34338/Serial-w-Strefie-Kina-odcinek-26-2018,
Radio Wrocław: http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/78841/Stawka-wieksza-niz-zycie-znow-na-duzym-ekranie-we-Wroclawiu#,
Radio Rodzina: http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/19332/,
PIK Wrocław: https://pik.wroclaw.pl/dolnoslaskie-centrum-filmowe-dcf-w-sezonie-ogorkowym/.

Fotoreportaż Wojciecha Koska z wydarzeń jubileuszowych, zatytułowany „Weekend ze Stawką większą niż życie”, zamieścił portal dzielnicewroclawia.pl:
http://www.dzielnicewroclawia.pl/weekend-ze-stawka-wieksza-niz-zycie/.

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

05-07-2018 14:15

manager„Gazeta Wyborcza” z 27 lipca 2018 roku - dodatek „Magazyn Wrocław”

(po kliknięciu w miniaturki otworzą się większe pliki)Wersja internetowa tekstu: http://wroclaw.wyborcza.pl/.

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

27-07-2018 17:00

manager

Rozmowa dnia z 10 sierpnia 2018 roku w Radiu Wrocław: red. Dariusz Wieczorkowski rozmawiał z Bogdanem Bernackim, autorem książki „Śladami Klossa po Wrocławiu”:
http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/79726/Rozmowa-Dnia-Sladami-Klossa-po-Wroclawiu

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

12-08-2018 13:30

76 postów   5 6 7 8
© 2024 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.