Forum » Inne wątki » W radiu do posłuchania
24 postów   1 2 3
Autor W radiu do posłuchania
jhbsk

Dzisiaj (12.06) w RMF Classic rozmowy z Leonardem Pietraszakiem. Do godziny 13.

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

12-06-2011 11:04

BoBer

Dzisiaj w serwisie Radia Zet o godz. 16.00 (lub później) pojawi się materiał o realizowanym filmie. Usłyszymy wypowiedzi Emila Karewicza, Patryka Vegi i... kogoś jeszcze.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

16-06-2011 14:00

jhbsk

A tu można przeczytać notatkę i posłuchać wypowiedzi reżysera Patryka Vegi.

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

16-06-2011 18:54

BoBer

Dzisiaj o 22.25 Jedynka wyemituje audycję Anny Retmaniak „Spotkanie z Mistrzem – Stanisław Mikulski”.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

28-08-2011 21:15

BoBer

Gościem audycji Jolanty Fajkowskiej z cyklu „Autografy” był Stanisław Mikulski. W kilkugodzinnym programie wyemitowanym 6 kwietnia 2013 roku w radiu VOX FM aktor wspominał realizację „Stawki większej niż życie”, mówił o prawdzie historycznej i fikcji literackiej w serialu, konsekwencjach zagrania roli Hansa Klossa, opowiadał o swojej kondycji fizycznej, roli Smukłego w „Kanale” w reż. Andrzeja Wajdy, pana Tomasza w serialu „Samochodzik i templariusze” w reż. Huberta Drapelli, początkach kariery aktorskiej, rolach w teatrze lubelskim, o rodzicach, dzieciństwie na łódzkich Bałutach, latach szkolnych, o siostrach, synu i wnuku, ciężkich chwilach w stanie wojennym, promowaniu kultury polskiej w Związku Radzieckim, spotkaniu z Wiaczesławem Tichonowem, próbach wokalnych, prowadzeniu „Koła fortuny”, majsterkowaniu, fanach serialu „Stawka większa niż życie” oraz „Samochodzik i templariusze”, ulubionym zaciszu, rolach w serialach współczesnych, pracy nad książką „Niechętnie o sobie”.

Występu Stanisława Mikulskiego w radiu VOX FM można posłuchać tutaj.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

19-04-2013 14:30

zuzanna
http://www.polskieradio.pl/9/716/Artykul/964141,-Stawka-wieksza-niz-zycie-czyli-serial-wszechczasow





"Stawka większa niż życie", czyli serial wszechczasów


Trójka

26.10.2013 15:05 godzina

W sobotę w "Trójkowym wehikule czasu" gościem Jerzego Sosnowskiego będzie Stanisław Mikulski!

– Moje pokolenie wychowało się na kapitanie Klossie. Wszyscy wiemy, że najlepsze kasztany są na placu Pigalle, a Zuzanna lubi je tylko jesienią. Nie z nami te numery. Nie wiem, dlaczego ten film stał się legendą. (…) Ale nawet kiedy szydziliśmy z naszego niedawnego idola, pozostała dziwna fascynacja. Taka sama, jaką czuliśmy, oglądając po raz dwudziesty ósmy przygody psa Szarika i "Rudego" – pisał w "Gazecie Wyborczej" Łukasz Ramlau.

– To po prostu dobrze zrobiony serial (…) ze świetną obsadą, dziejący się w coraz to innych miejscach, dający poczucie dumy, że oto nasz człowiek całą niemiecką armię przechytrzył. No i Stanisław Mikulski, w którym kochałam się ja i moje córki też – wtórowała mu Joanna Parnowska (oba głosy cytujemy za książką Bogdana Bernackiego "Stawka większa niż życie. Serial wszechczasów").

A skoro przed dwoma laty poświęciliśmy Trójkowy Wehikuł Czasu "Czterem pancernym", to najwyższa pora, żeby porozmawiać o "Stawce większej niż życie". Do tej rozmowy udało nam się namówić samego Stanisława Mikulskiego!

Muzycznie zaś towarzyszyć nam będą piosenki, powracające do tematu wojny (może dlatego, że takie było zamówienie propagandowe, ale może i dlatego, że gdy bigbit był modny, od wojny minęło raptem 20 lat…), oraz piękne nagranie śpiewającej aktorki, która w serialu wcieliła się w rolę Benity "nie należy uwodzić brzydkich dziewcząt, Hans" von Henning.

Na "Trójkowy Wehikuł Czasu" zapraszamy w sobotę, 26 października, o godz. 15.05,
Agnieszka Obszańska i Jerzy Sosnowski

------

Kasztany

26-10-2013 15:31

BoBer

Relacja ze strony internetowej Polskiego Radia:

Widzowie uratowali Hansa Klossa od śmierci
Trójka, Michał Karpa
26.10.2013

– Kloss miał zginąć, takie były plany. To zresztą należało do naszej filmowej tradycji. Wystarczy przypomnieć bohaterów "Kanału", "Pokolenia" czy "Popiołu i diamentu". W obronie Klossa stanęli jednak widzowie, którzy żądali, żeby kontynuować serial. Zasypali telewizję listami, to było wydarzenie bez precedensu – wspominał Stanisław Mikulski w "Trójkowym wehikule czasu".


Stanisław Mikulski, foto: Wojciech Kusiński/PR

Stanisław Mikulski, zanim zapadł wszystkim widzom w pamięć jako Hans Kloss, grał ważne role w teatrze, jak i na dużym ekranie – można go było zobaczyć m.in. w filmach "Kanał", "Ewa chce spać", "Zamach" czy "Skąpani w ogniu".

Przyznaje, że kiedy pojawiła się propozycja wystąpienia w telewizyjnym teatrze sensacji, nie miał świadomości, że podejmuje najważniejszą decyzję zawodową w życiu. – Gdy w 1964 roku przeniosłem się z Lublina do Warszawy, w zasadzie nie miałem kontaktów z telewizją. Kiedy zaproponowano mi rolę w tym miniserialu, byłem po prostu zadowolony, bo gwarantowało mi to pięć miesięcy współpracy. Przyjąłem ofertę, nie wiedząc, w co włażę – śmiał się aktor.

Telewizyjny serial zatytułowany "Stawka większa niż życie" (1967-68) poprzedził 14-odcinkowy spektakl telewizyjny o tym samym tytule (1965-67). Spektakle Teatru Telewizji były wówczas emitowane na żywo, dlatego na planie nie obeszło się bez nerwów i tremy. – Czasu było niewiele, kończyliśmy jeden odcinek i po dwóch-trzech dniach odpoczynku rozpoczynaliśmy próby do kolejnego. Świadomość, że patrzy na nas kilka milionów ludzi - bo w pewnym momencie okazało się, że mamy taką widownię - działała niesłychanie pobudzająco – mówił rozmówca Jerzego Sosnowskiego.

Po zakończeniu emisji "telewizyjnego teatru sensacji", przyszedł czas na wspomniany 18-odcinkowy serial telewizyjny. Wszystko to spowodowało, że Stanisław Mikulski poświęcił Klossowi znaczną część swojej aktorskiej kariery. – Całość, z przerwami, trwała w sumie cztery lata – mówił.

– Wszyscy, którzy byli zaangażowani w serial, pracowali niezwykle solidnie i pieczołowicie. Kiedy po latach ogląda się "Stawkę...", trudno się do czegokolwiek przyczepić – dodał aktor i zaznaczył, że serial był zrealizowany "na dobrym poziomie filmu fabularnego".

To zapewne jeden z powodów nieustającej popularności "Stawki...". – Jest grupa fanów, którzy odwiedzają wszystkie miejsca, gdzie był kręcony serial, m.in. Sopot, Gdynię, Kraków, Wrocław, Łódź, Warszawę czy Olsztyn – opowiadał bohater "Trójkowego wehikułu czasu".

Jerzy Sosnowski rozmawiał ze swoim gościem także o zabawnych niekonsekwencjach dotyczących obsady, o popularności serialu zagranicą, ale także o życiu zawodowym poza "Stawką..." oraz krzyżujących się drogach artystycznych Stanisława Mikulskiego i Jana Machulskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Nadaliśmy dziś następujące piosenki (z gwiazdką – po raz pierwszy w TWC):
1. * Maryla Rodowicz: To było w maju (1970) 2’25”
2. * Iga Cembrzyńska: Intymny świat (1964) 3’46”
3. Skaldowie: Był taki czas (LIVE 1969) 2’55”
4. * Blackout (voc. Stan Borys): Pozwólcie nam żyć (1967) 4’15”
5. * Urszula Sipińska: Po ten kwiat czerwony (1968) 3’26”
6. Czerwone Gitary: Biały krzyż (1968) 3’27” (fragment)

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

29-10-2013 19:00

BoBer

Reportażu red. Ewy Zdrojkowskiej pt. „J-23 ciagle nadaje...” będzie można posłuchać na antenie i stronie internetowej Polskiego Radia Olsztyn w najbliższą sobotę, 30 listopada br. o godz. 14.10. Tutaj znajduje się zapowiedź audycji. Materiały do reportażu zgromadzone zostały podczas naszego spotkania klubowego w Warszawie, które odbyło się 16 listopada br.

Natomiast jutro, 29 listopada br. po godz. 17.00 red. Ewa Zdrojkowska zaprasza na wieczór autorski z Kirą Gałczyńską (zapowiedź programu). Będzie to audycja emitowana na żywo.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

28-11-2013 14:10

manager

Jutro w radiowej Jedynce mowa będzie o fenomenie popularności „Stawki większej niż życie”. Na antenie pojawi się telefoniczna wypowiedź p. Stanisława Mikulskiego, gośćmi w studiu będą płk Krzysztof Przepiórka, były żołnierz GROM-u i przedstawiciele Klubu Miłośników Stawki – Joanna Szyborska-Kaszycka i Paweł Szczutowski.

Wtorek, 6 maja 2014 roku, Polskie Radio, Program I, „Cztery pory roku” po godz. 10.00.

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

05-05-2014 13:50

jhbsk

Było sympatycznie!

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

06-05-2014 17:02

24 postów   1 2 3
© 2024 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.