Forum » O serialu » Za udział wzięli
270 postów   20 21 22 23 24 25 26 27
Autor Za udział wzięli
Jarek
Miło coś takiego przeczytać :) Dziękuję, pozdrawiam serdecznie.

------

15-06-2016 21:42

Pedro Gomez
Jarku, serwis Fototeka poprosił mnie bym podziękował Ci za namierzenie Jerzego Kowalskiego, co niniejszym czynię :)

------

Chodzi o sprawę

16-06-2016 08:44

marcus68
Cześć,od dłuższego czasu śledzę stronę Klubu miłosników Stawki,w tym wątek obsadowy.Po obejrzeniu kilku polskich filmów sprzed lat mam dwa spostrzeżenia co do trafności dopasowania konkretnych aktorów do ról. W odcinku 5 pt. "Ostatnia szansa" Henrykowi Szletyńskiemu przypisano rolę profesora Von Henninga,myślę,że to błąd. Uważam,że odtwórcą tejże jest aktor Marian Nowicki. Kilka filmów z jego udziałem miałem okazje ostatnio obejrzeć,porównałem z rolą w Stawce i zdjęciami w serwisie Fototeka. W odcinku 7 pt."Podwójny nelson" w obsadzie widnieje nazwisko Leokadii Pilarskiej w roli babci,łączniczki Hanny Bosel. Jakiś czas temu widziałem film "Jowita",w którym pani Pilarska gra sąsiadkę trenera i jest to inna osoba niż w Stawce. Uważam,że tę rolę gra Irena Ładosiówna. Obejrzałem jej występ w filmie "Na wylot" G.Królikiewicza i w spektaklu "Umarli ze Spoon River",porównałem z rolą w Stawce i stąd moje przekonanie. Zdjęcia aktorki są w serwisie Fototeka. Pomyłki się zdarzają,przez wiele lat do roli stryja Hansa Klossa przypisywano Adama Daniewicza,a gra te rolę Jan Rudnicki. Antoniego Żukowskiego przypisywano do roli wysłannika centrali w jednym z odcinków,a gra go Euzebiusz Luberadzki. Dzięki poszukiwanion wychwycono pomyłki,dlatego postanowiłem napisać o tych dwóch wyżej wymienionych rolach. Na koniec o roli.która nie została uwzględniona w obsadzie,chodzi o woźnego z 2 odcinka Stawki pt."Hotel Excelsior",aktor pojawia się dwukrotnie, m.in. w rozmowie z Klossem na terenie szkoły. Nie udało mi się ustalić nazwiska aktora,może forumowicze pomogą. Pozdrawiam. Marek.

------

30-11-2016 23:59

jhbsk

Marian Nowicki na fotosie filmoteki. Film Orzeł.


Irena Ładosiówna


Wg mnie pasuje. Kształt brwi, nosa, brodawka na lewym policzku się zgadzają.

dla porównania:

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

01-12-2016 10:20

BoBer

Marku (marcusie68), witaj na forum. Moim zdaniem masz rację: to Irena Ładosiówna, a nie Leokadia Pilarska zagrała babcię Chrzanowską, łączniczkę Kornela (co bardzo trafnie zilustrowała powyżej jhbsk) i to Marian Nowicki, nie Henryk Szletyński wcielił się w profesora von Henninga, co zobrazuję poniżej.Po lewej – Henryk Szletyński, po prawej – Marian Nowicki.Po lewej – Marian Nowicki obok Ignacego Gogolewskiego w odcinku „Ostatnia szansa”, po prawej – Marian Nowicki obok Mirosława Szonerta w niewykorzystanej scenie z „Czterech pancernych” (odcinek „Zakład o śmierć”).

Rozpoznanie aktorów drugo- i trzecioplanowych to kwestia wprawnego oka i skojarzenia twarzy, w czym przodują Jarek, Pedro Gomez i A79. Nie wiemy, kto zagrał woźnego w „Hotelu Excelsior”. Można jedynie przypuszczać, że jest to aktor z Wybrzeża – podobnie jak Zbigniew Zemło, czyli krawiec Ernst Pfeiffer.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

01-12-2016 22:05

jhbsk

W związku z tym przyszedł mi do głowy mały komentarz - profesor von Henning po zniknięciu córki zajął się próbami pocisków gdzieś w dolinie Odry. I trafił do Pancernych (tak jak Kloss w osobie Mirosława Szonerta).

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

02-12-2016 06:49

Pedro Gomez
marcus68, świetne trafienia. Super, że od czasu do czasu ktoś spogląda świeżym okiem i "podważa nienaruszalne" :)

Moim zdaniem Henryk Szletyński jednak zagrał w tym odcinku, ale nie von Henninga

------

Chodzi o sprawę

03-12-2016 19:10

A79

Byłoby niezręcznie, gdyby ten wątek zamienił się w coś w rodzaju plebiscytu, ale moim zdaniem, w przypadku Henryka Szletyńskiego to „Za udział nie wzięli”.

Na potwierdzenie tego przekonania proponuję porównanie kształtu ucha na dostępnym zdjęciu Henryka Szletyńskiego i statysty z nielegalnego domu gry. Wytrawny aktor różne rzeczy może zmienić w mimice twarzy, ale nie szczegóły anatomiczne (bo jaki sens miałoby sprawianie gumowego ucha do niemego epizodu aktorowi o renomie Szletyńskiego).

------

Ba! Gdybym ja był niedyskretny…

05-12-2016 08:38

Pedro Gomez
A79, ten wątek właśnie po to został założony żeby konfrontować najrozmaitsze tropy. BoBer też twierdzi, że to nie Szletyński, a więc jego kandydatura na pana w muszce upadła. :)

------

Chodzi o sprawę

05-12-2016 13:05

Jarek
Marcus, chylę czoła za Twoje spostrzeżenia. Odcinki te oglądałem wielokrotnie, znam też z innych filmów obie wskazane przez Ciebie postaci, a jednak nigdy nie przyszło mi do głowy, by przyporządkować ich do wskazanych przez Ciebie ról. Serdecznie gratuluję!

Pedro, co do Szletyńskiego, zgadzam się tutaj z Boberem. Szukamy dalej :)

------

05-12-2016 22:31

270 postów   20 21 22 23 24 25 26 27
© 2024 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.