Forum » Wokół serialu » Zdjęcia, inne materiały
266 postów   21 22 23 24 25 26 27
Autor Zdjęcia, inne materiały
jhbsk

Magazyn filmowy nr 23 z 1969 roku zamieścił materiały dotyczące filmu Ostatni świadek.



------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

04-11-2016 06:33

Mefist0

W tym filmie Marian "Paździoch" Kotys gra bodajże 10 sekund, podczas których jego zwłoki są - o ile sobie dobrze przypominam - transportowane na taczkach...

------

My, Niemcy, bez mundurów czujemy się kalekami...

07-11-2016 14:28

BoBer

Mefist0, z ciekawości sprawdziłem. Ryszard Kotys w „Ostatnim świadku” rzeczywiście jest widoczny przez ok. 10 sekund. Gra więźnia, który na widok wozu z trupami współosadzonych rzuca się w kierunku drutów i po chwili zostaje zastrzelony przez komendanta obozu von Durgera, którego gra Janusz Bylczyński, czyli radca Witte z odcinka „Café Rose”.



------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

08-11-2016 22:45

manager

Tekst Anny Bugajskiej z tygodnika „To & Owo” (nr 46/2016) o „Stawce większej niż życie” i Stanisławie Mikulskim, odtwórcy roli Klossa:


------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

18-11-2016 00:55

haniafly

Mam wątpliwości co do informacji pod zdjęciem Barbary Brylskiej - cyt. "Inga zostaje zastrzelona przez stryja". W ostatnich słowach Inga mówi: "Już wiem, to PAN zabił Millera". Czy tak zwracałaby się do stryja? Następnie w domu Ringa zjawia się Schenk, który niemal wyraźnie sugeruje że to on zabija tych "którzy za dużo wiedzieli - Inga, Berta..."
Proszę o ew. weryfikację.

------

W tym domu o nic nikogo nie należy pytać

haniafly@op.pl

19-11-2016 20:52

BoBer

Haniu, masz rację – Ingę zastrzelił Schenk. To jedna z kilku nieścisłości w tym tekście. Na dolnym zdjęciu po lewej widzimy Lucynę Suchecką jako Gretę Raschke, a nie Aleksandrę Zawieruszankę jako Edytę Lausch (agencje fotograficzne nie mają zdjęć Zawieruszanki w filmowej odsłonie tej roli, co nie usprawiedliwia pomyłki), Bronisław Pawlik pokazany został w ujęciu z innego filmu (w jakim odcinku „Stawki” grany przez niego bohater trzyma w ręku pistolet?), a na zdjęciu obok widzimy studio telewizyjne, a nie atelier. Ponadto autorka zastosowała karkołomny skrót myślowy, wprowadzający czytelnika w błąd. Owszem, widzowie zasypali TVP listami, gdy kończyła się I seria widowisk i dzięki korespondencyjnym protestom Kloss nie zginął z ręki Brunnera w widowisku „Koniec gry”, a scenarzyści dostali zlecenie na pięć widowisk II serii. Trudno jednak mówić o bezpośrednim związku między listami widzów a produkcją serialu filmowego. Chodziło raczej o to, że na taśmie celuloidowej, gdzie obraz ma o wiele lepszą jakość od zapisu na telerecordingu, „Stawkę” można było sprzedać nie tylko do krajów socjalistycznych. Ponadto autorka stwierdza, że „nawet Rosjanie przyznawali, że ich szpieg wyraźnie ustępuje Klossowi urodą i sprytem”. Ciekawe, skąd ta pewność. Rosjanie byli zauroczeni Stirlitzem i zakochani w Klossie. No cóż, na takim poziomie mamy dzisiaj dziennikarstwo. Niechaj piszą, oby tylko nazwisk i faktów nie przeinaczali.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

19-11-2016 22:40

Modrzew

"BoBer" napisał:

(...) Bronisław Pawlik pokazany został w ujęciu z innego filmu (w jakim odcinku „Stawki” grany przez niego bohater trzyma w ręku pistolet?)...


"Wielka wsypa" scena rozbrajania Klossa.

------

Nejlepší kaštany jsou na náměstí Pigalle. Zuzana je ráda jen na podzim.
No Hans, nie rozśmieszaj mnie!

20-11-2016 00:30

BoBer

Dziękuję, Modrzewiu, za weryfikację moich stwierdzeń. Z fragmentu wypowiedzi o Bronisławie Pawliku wycofuję się, pozostałe uwagi podtrzymuję.

Wygląda na to, że w gazecie wykorzystano stopklatkę z oryginalnej wersji serialu, czyli w formacie 4:3.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

20-11-2016 09:25

A79

Plac Pigalle – centrum paryskiego półświatka
Sebastian Duda
Gazeta Wyborcza / Ale historia / 21 listopada 2016


Plac Pigalle pod koniec lat 20. XX w. to mekka sutenerów. Działało tam co najmniej 177 domów publicznych, w których pracowało ok. 2 tys. prostytutek. Policja godziła się, by rządziło tam tzw. środowisko (fr. milieu), jak określano we Francji zorganizowane grupy przestępcze w miastach. (…)

Paryski plac Pigalle wielu Polakom kojarzy się z serialem „Stawka większa niż życie” – w jednym z odcinków porucznik Hans Kloss kontaktuje się z francuskim ruchem oporu, powtarzając hasło: „W Paryżu najlepsze kasztany są na placu Pigalle”, i czeka na odzew: „Zuzanna lubi je tylko jesienią”. Jednak dla rodowitych paryżan znajdujący się na granicy IX i XVIII dzielnicy plac to od ponad stu lat przede wszystkim centrum stręczycielstwa, sutenerstwa i wszelkich przestępstw związanych z najstarszym zawodem świata (dziś działają tam głównie podejrzane kabarety, w których na scenie przedstawia się „prawdziwą miłość”).

źródło

------

Ba! Gdybym ja był niedyskretny…

21-11-2016 22:03

manager

„Tele Tydzień. Legendy Ekranu” (nr 16/2016) o roli życia Stanisława Mikulskiego i „Stawce większej niż życie”:




------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

16-12-2016 01:00

266 postów   21 22 23 24 25 26 27
© 2024 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.