Forum » O serialu » Znalezione w necie
225 postów   14 15 16 17 18 19 20 21
Autor Znalezione w necie
szurens

zdjecia z planu

------

SZURENS@GMAIL.COM

27-12-2014 18:58

jph

Witam wszystkich Stawkowiczów tutaj.Znalazłem coś takiego.Być może to już było gdzieś na Forum.(Nie przeczytałem jeszcze wszystkiego):)Tekst do zlinkowania

------

Takie sztuczki nie ze mną Brunner!

12-03-2015 22:14

jhbsk

Renowacja kostiumów filmowych ze zbiorów CeTA

Kostiumy, wykorzystywane w takich produkcjach polskiej kinematografii jak "Lalka", "Stawka większa niż życie" czy "Czterej pancerni", odzyskają dawny blask. We wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) zaczęła się renowacja 40 strojów filmowych.

Informacja ze stron RMF CLASSIC.

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

27-03-2015 07:26

jhbsk

Na stronach gazeta.pl
Przypomnienie rocznicy urodzin pana Stanisława Kartka z kalendarza.

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

01-05-2015 17:57

tomekmec
Myślę, że powinno to zainteresować miłośników Nszego Ulubionego Serialu, bo od dawna przebywający w "Sulejówku" / to porównanie chyba na miejscu bo był jednym z najlepszych,
a wielu twierdzi, że najlepszym odtwórcą roli Józefa Piłsudskiego/ wybitny aktor Ryszard Filipski, znany nam oczywiście jako Fritz Schabe, nagrał piosenkę pt. Biała czy czerwona. Słowa i muzykę napisała Lusia Ogińska. Z dwóch długich rozmów przeprowadzonych z aktorem wynika, iż jest on w świetnej formie, odcina się od wszelkich przedsięwzięć komercyjnych, a piosenkę wykonał z potrzeby serca. Obok link https://www.youtube.com/watch?v=_g1m04SbI6E

------

Z pieknymi kobietami należy postępować umiejętnie.

27-05-2015 16:58

BoBer

Czym jest „muchołapka” i co ma wspólnego ze „Stawką większą niż życie”? Tekst na ten temat, ilustrowany kadrami z serialu i zdjęciami współczesnymi, opublikowała Grupa Eksploracyjna Wartheland (zobacz). Oto fragment tego materiału:



Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że „muchołapka” z Ludwikowic nie była pierwsza! Wiele lat temu, w czasach gdy historia o chłodni kominowej z Riese znana była wąskiemu gronu ludzi w pewnych eksploratorskich kręgach pojawiła się teoria jakoby podstawa chłodni w Łodzi była miejscem testowania silników rakietowych czy też odrzutowych. Teoria ta nie zyskała zbyt dużej sławy. Była szyta zbyt grubymi nićmi, a do tego została bardzo szybko zdezawuowana - „muchołapka” znajdowała się w pobliżu elektrociepłowni EC 2. Prawdę mówiąc już dawno zapomnieliśmy o niej gdyby nie to, że w pewnym sensie teoria ta do dzisiaj co jakiś czas przewija się w internecie ale również w... Ludwikowicach! Jeden z przewodników oprowadzający nas po „Muzeum Techniki Militarnej Molke” (pisownia oryginalna) stwierdził, że w rzekomej „muchołapce” prowadzono prace testowe nad silnikami rakietowymi. Z czystej ciekawości przeprowadziliśmy małe śledztwo w celu ustalenia skąd historia ta - opowiadająca o testach silników rakietowych - właściwie się wzięła. Sprawa była bardzo trudna i prawdopodobnie dawno dalibyśmy sobie spokój gdyby nie to, że jeden z naszych kolegów, wielki miłośnik serialu „Stawka większa niż życie” zauważył coś co całkowicie nas zaskoczyło. W trzecim odcinku serialu pt. „Ściśle tajne” cała akcja opiera się o główny wątek jakim są... niemieckie prace nad silnikami odrzutowymi. To prawdopodobnie właśnie wtedy „muchołapka” pojawiła się na srebrnym ekranie docierając do szerszego grona odbiorców. Co prawda nie jest powiedziane wprost, że konstrukcja ta służy do jakichkolwiek testów jednak jej (czy też ich - pokazane są przynajmniej 3) ulokowanie w serialu znajduje się na terenie zakładów pracujących nad silnikami odrzutowymi. Oczywiście nie doszukujemy się tutaj żadnej konspiracji ze strony scenarzystów „Stawki” - po prostu wybrali ciekawie wyglądające miejsce na terenie Łodzi nadające się do zrealizowania zdjęć. Kto wie czy to nie właśnie oni przyczynili się w pewnym sensie jako pierwsi do zbudowania podwalin pod przyszłe teorie, które do Polski zaczęły powoli docierać od drugiej połowy lat 80.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

26-09-2015 12:15

Modrzew

Polska Kronika Filmowa 6/1968, wydanie B

PKF 6/68 - Czterej pancerni i Kloss

Stanisław Mikulski opowiada:
Spotkanie z aktorami z serialu "Samochodzik i templariusze" w Jerzwałdzie

------

Nejlepší kaštany jsou na náměstí Pigalle. Zuzana je ráda jen na podzim.
No Hans, nie rozśmieszaj mnie!

10-10-2015 20:02

jhbsk

Hans Kloss istniał naprawdę? Niezwykłe życie Kazimierza Leskiego w mundurze niemieckiego generała



W mundurze generała Wehrmachtu i z podrobionymi dokumentami przemierzał Europę od Warszawy po Paryż. Niemcy nigdy go nie schwytali. Wpadł dopiero po wojnie, w ręce UB. Nie nazywał się co prawda Hans Kloss, a Kazimierz Leski, jednak jego życie prawdopodobnie zainspirowało twórców serialu „Stawka większa niż życie”.

Całość w Dzienniku.pl nawiązuje do tekstu pana Replewicza.

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

25-10-2015 18:08

jhbsk

Co łączy Konrada Wallenroda z Jackiem Strongiem, a Bogusława Lindę z Ronaldem Reaganem? Skąd wziął się Thorgal? I jak wyglądali herosi PRL-u? Oto superbohaterowie polskiej popkultury - mówi Bartosz Staszczyszyn*, recenzent filmowy Culture.pl.

Hans Kloss - Bond zza żelaznej kurtyny

Dla zwolenników indywidualizmu PRL-owska popkultura miała zaś Hansa Klosa. Był wszędzie - w Teatrze Telewizji, komiksach, serialu telewizyjnym, powieściach. Po latach zagościł też jako bohater popularnych piosenek, gry komputerowej i fabularnego filmu "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć".
Nieśmiertelność zapewniła mu serialowa "Stawka większa niż życie" zrealizowana w latach 1967-1968. Kloss, którego przygody wypełniły osiemnaście telewizyjnych odcinków, był polską odpowiedzią na Jamesa Bonda. Radziecki agent, w którego wcielał się Stanisław Mikulski, nie miał wprawdzie efektownych gadżetów od Jej Królewskiej Mości, ale dziarsko stawiał czoło hitlerowskim przeciwnikom, zdobywając tym samym sympatię nie tylko polskiej publiczności. "Stawka większa niż życie" doczekała się emisji w Czechosłowacji, w NRD i krajach byłej Jugosławii.

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

06-11-2015 12:56

jhbsk

August Kowalczyk - aktor, który uciekł z Auschwitz [WIDEO]

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

09-12-2015 07:49

225 postów   14 15 16 17 18 19 20 21
© 2024 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.