Forum » O serialu » Znalezione w necie
224 postów   4 5 6 7 8 9 10 11
Autor Znalezione w necie
jhbsk

Jak się wam podoba imię konia?
I nazwa motelu?

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

20-07-2011 12:20

Pedro Gomez
Dziwnie znajome ;D

------

Chodzi o sprawę

20-07-2011 19:33

baciek

Na portalu "Świat Seriali" ukazał się dziś materiał o stawkowych plenerach. Autor bez wątpienia zapoznał się z relacjami z naszych wędrówek plenerowych:-)

Artykuł można przeczytać tutaj.

------

Szampan?! Świetnie!

10-08-2011 20:07

ajax2007

Stawka większa niż życie w onet.pl

------

-Są chwile przełomowe w karierze każdego oficera, biada temu, kto nie dostrzeże ich w porę.

13-08-2011 17:47

BoBer

Rosyjski tygodnik „Ogoniok” w artykule pt. „Stawka większa niż film” pisze o serialu w kontekście historycznym, zakazie emisji „Stawki” w TVP za prezesury Bronisława Wildsteina, realizacji filmu „Stawka większa niż śmierć”, Stanisławie Mikulskim i fenomenie popularności serialu.

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

14-08-2011 12:15

szurens

"baciek" napisał:

Na portalu "Świat Seriali" ukazał się dziś materiał o stawkowych plenerach. Autor bez wątpienia zapoznał się z relacjami z naszych wędrówek plenerowych:-)

Artykuł można przeczytać tutaj.


Poczytajcie komentarze :-(

------

SZURENS@GMAIL.COM

15-08-2011 06:14

jhbsk

Znalezione na Youtube
Taki montaż. Ciekawy ten kolor.

I jeszcze taki filmik.

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

16-08-2011 19:12

jhbsk

Dziennik Łódzki 15 sierpnia 2011

Bohaterów tych seriali zna każdy Polak. Rodak obudzony w środku nocy powie, kim był Hans Kloss i bezbłędnie wymieni załogę czołgu "Rudy". Zna przygody Janosika oraz jego zbójników: Pyzdry i Kwiczoła. Dla innych niezapomnianą produkcją jest historia Ani i Leszka z Bronką w tle. Albo dzieje mieszkańców kamienicy przy ul. Złotej 25. Sceny do wielu z tych seriali kręcono w okolicach Łodzi.
Ostatnio fanów "Stawki większej niż życie" zelektryzowała wiadomość, że będzie można oglądać dalszą część przygód Klossa i Brunera. Kręci ją Patryk Vega, a akcja rozgrywa się współcześnie. Tym razem Kloss, grany oczywiście przez Stanisława Mikulskiego, ma rozwikłać zagadkę śmierci generała MSW. Wtedy natyka się na starego znajomego, Brunera (Emil Karewicz)... W tle pojawią się tajne dokumenty, która chcą odzyskać zbrodniarze wojenni... Nowe przygody Klossa i Brunera obejrzymy najwcześniej wiosną przyszłego roku. Na razie oglądamy powtórki "Stawki większej niż życie".

Nieżyjący dziś Zbigniew Safjan, jeden ze scenarzystów "Stawki większej niż życie" wspominał, że zanim nakręcono serial, nadawano w odcinkach spektakl telewizyjny.
Powstał on na zamówienie redakcji teatru sensacji. Do Safjana i drugiego scenarzysty Andrzeja Szypulskiego (występowali pod pseudonimem Andrzej Zbych), zgłosiła się jej kierowniczka. Poprosiła, by napisali historię z czasów wojny. Na wzór dała im radziecką książeczkę o historii agenta w niemieckiej armii. Uznali, że książka była zła i z niej nie skorzystali. Wymyślili własną historię. Stanisława Kolickiego, Polaka będącego radzieckim agentem w niemieckiej Abwerze, ukrywającym się pod mundurem Hansa Klossa, posługującego się kryptonimem J-23.

Autorzy "Stawki" zapewniali, że nie mieli pierwowzoru Klossa. Ale już po emisji serialu zgłosił się do nich Artur Ritter-Jastrzębski, generał Ludowego Wojska Polskiego. Powiedział, że to on był Klossem! W czasie wojny miał być sowieckim agentem działającym w tajnych służbach niemieckich w Warszawie. Po wojnie został funkcjonariuszem PRL-owskich służb specjalnych. Czy tak jednak było?
Scenarzyści przyznawali, że pisząc przygody Klossa wykorzystali kilka autentycznych faktów. Jak na przykład historię fabryki, którą wysadzał J-23. W rzeczywistości polski agent pomagał przy jej zniszczeniu.

Podobno scenarzyści przymierzali się do tego, by uśmiercić Klossa w szóstym odcinku serialu. Ówczesny szef telewizji Włodzimierz Sokorski podróżował wtedy po Śląsku. Tam powiedziano mu, że jeśli Kloss zginie, to nie będą głosować na niego w wyborach. Choć wybory nie były wtedy wolne, Sokorski przestraszył się. Wezwał na dywanik scenarzystów i stwierdził, że Kloss nie może zginąć.

W atelier łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych nakręcono większość scen serialu. Ale zagrały w nim też łódzkie obiekty i plenery. M.in. Park Poniatowskiego. Bruner strzelał do kuzynki Edyty w SPATiF-ie. Caffe Mocca w odcinku "Ostatnia szansa" zagrała słynna łódzka kawiarnia Honoratka. W "Stawce" wystąpił też rektorat i dziedziniec łódzkiej "filmówki". Plenery łódzkie zamieniły się w Turcję w odcinku "Cafe Rose". W pierwszym odcinku "Stawki" występuje plac przed sądem na Pl. Dąbrowskiego. Zagrał on wejście do siedziby radzieckich służb wywiadowczych.

Hansa Klossa zagrał Stanisław Mikulski. Teraz z sentymentem opowiada o "Stawce", choć rola Klossa zdeterminowała jego karierę. Polscy reżyserzy bali się obsadzać go w swoich filmach, bo kojarzył się z serialem. Dlatego wiele ról zagrał w Czechosłowacji, w NRD, na Węgrzech. Kiedy kręcono "Stawkę" wydawało mu się, że będzie to serial jego pokolenia, może następnego, a okazuje się, że już czwarte ogląda go z przyjemnością. Mikulski opowiada, że wielką popularność serial zdobył w Szwecji. Był nawet konkurencją dla odbywających się w tym samym czasie mistrzostw świata w hokeju.

- Wiele osób przerzucało kanał na "Stawkę", rezygnując z hokeja - wspomina Stanisław Mikulski. Wydano tam komiks i książkę o przygodach Klossa. W czasie wizyty w Szwecji w ciągu jednego dnia aktor podpisał 2,5 tysiąca autografów!
W serialu wystąpiło ponad stu aktorów. Większość widzów, wymieniając nazwisko drugiego bohatera "Stawki większej niż życie", wymienia jego serialowego przeciwnika, gestapowca Hermana Brunera, którego zagrał Emil Karewicz. Mało kto pamięta, że Karewicz pojawił się tylko w pięciu odcinkach serialu.

- A rola ta była zaplanowana tylko na jeden odcinek: "Kryptonim Edyta" - przypomina Emil Karewicz. Tak jednak spodobała się scenarzystom, że postanowili ją rozbudować. Aktor cieszy się, że choć grał czarny charakter, to zdobył sympatię widzów.

Na pewno o palmę pierwszeństwa wśród polskich seriali ze "Stawką większą niż życie" mogą rywalizować "Czterej pancerni i pies".

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

26-08-2011 20:50

szurens

Jedno zdanie Marii Czubaszek o naszym Klossie:
tekst

------

SZURENS@GMAIL.COM

30-08-2011 07:10

Czarek
http://allegro.pl/stawka-wieksza-niz-zycie-po-czesku-i1808670704.html

------

Oczywiście,zaszło małe nieporozumienie...Przepraszam

09-09-2011 20:33

224 postów   4 5 6 7 8 9 10 11
© 2024 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.