11.02.2011 – spotkanie zamkowe ze Stanisławem Mikulskim

11 lutego 2011 roku w salonie muzycznym Muzeum w Bielsku-Białej miało miejsce spotkanie członków Klubu Miłośników Stawki i bielskich kinomanów ze Stanisławem Mikulskim.

Punktualnie o godz. 18 w zabytkowej sali zgasły światła i na ekranie pojawiły się wypowiedzi osób związanych z branżą filmową o bohaterze wieczoru. Po projekcji rozbłysły żyrandole i do pomieszczenia wkroczył witany gromkimi brawami Stanisław Mikulski w towarzystwie gospodyni obiektu – dyrektor Iwony Purzyckiej i prowadzącego spotkanie Bogdana Bernackiego. Rozpoczęła się trzygodzinna podróż po planach filmowych, kulisach teatrów, studiach telewizyjnych, wypełnionych po brzegi stadionach i amfiteatrach. Aktor w zajmujący sposób opowiadał o epizodach ze swojej kariery artystycznej, inscenizował zabawne sytuacje z granych na żywo spektakli z cyklu „Stawka większa niż życie”, wspominał wyczyny kaskaderskie z planu serialu o Hansie Klossie, mówił o niecodziennych przejawach popularności, składanych mu ofertach matrymonialnych, występach wokalnych, współpracy z reżyserami i aktorami, spotkaniach z sympatykami serialu „Stawka większa niż życie” oraz „Samochodzik i templariusze”, przytaczał też interesujące zdarzenia ze swoich wojaży zagranicznych. Spotkanie urozmaicały prezentowane na ekranie fragmenty filmów z udziałem Stanisława Mikulskiego. W drugiej części wieczoru aktor odpowiadał na pytania publiczności. Dotyczyły one m.in. scenariusza niezrealizowanego odcinka „Stawki większej niż życie”, planowanych produkcji filmowych o wojennych i powojennych przygodach Klossa i Brunnera, wpływu roli agenta J-23 na przebieg kariery, wątków pozafilmowych.

Bohater wieczoru otrzymał pisemne podziękowania z rąk Rafała Baćmagi z Warszawy i Grzegorza Wdowiaka z Kielc, zaangażowanych w działania siatki klubowiczów. Następnie Stanisław Mikulski pogratulował zwycięzcy aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od kilku tygodni posiadaczem figury Hansa Klossa jest Jacek Bacler z Chorzowa.

W ostatniej części wieczoru aktor składał autografy – głównie na kartach tytułowych książki „Stawka większa niż życie – serial wszech czasów”, którą każdemu uczestnikowi spotkania w bielskim zamku ofiarował Klub Miłośników Stawki, i pozował do pamiątkowych zdjęć – zbiorowych i indywidualnych. Iwona Purzycka, dyrektor muzeum, zaprosiła sympatyków kina i przedstawicieli mediów na poczęstunek do salonu biedermeierowskiego. Goście bielskiego zamku z uznaniem wyrażali się o organizacji imprezy i znakomitej kondycji Stanisława Mikulskiego. Relację ze spotkania z aktorem zamieściły w wieczornym wydaniu „Aktualności” TVP Katowice, wieczór w bielskim zamku odnotowany został ponadto w poniedziałkowym wydaniu „Dziennika Zachodniego”. Wstęp na spotkanie ze Stanisławem Mikulskim możliwy był po okazaniu zaproszenia przygotowanego przez grafika związanego z bielskim zamkiem.

Specjalne podziękowania za organizację imprezy składamy dyrektor Iwonie Purzyckiej i Leszkowi Goławskiemu.

Spotkanie z aktorem uświetniło pierwszą rocznicę powstania Klubu Miłośników Stawki. Po pobycie w gościnnych murach Zamku w Bielsku-Białej wyruszyliśmy w kierunku Istebnej i Koniakowa, gdzie czekały na nas kolejne rocznicowe atrakcje (relacja z części klubowej i ilustrująca ją galeria znajduje się tutaj).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania zamkowego ze Stanisławem Mikulskim, której autorami są Bartosz Malec, Katarzyna Szura i Jacek Szura oraz Ewa Baćmaga, Katarzyna Goławska, Leszek Goławski, Monika Mikołajczuk, Waldemar Mikołajczuk, Elżbieta Pietrzyk, Alicja Wiśniewska, Marek Wiśniewski, Grzegorz Wnuk.

 

© 2023 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt strony: Hyh - tworzenie stron.