Forum » Inne wątki » Pożegnania
91 postów   3 4 5 6 7 8 9 10
Autor Pożegnania
jhbsk

Dzisiejsza GW zamieściła wspomnienie.

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

14-11-2017 14:48

BlackFish

Wielka szkoda i strata nie tylko dla rodziny.

------

10-12-2017 16:20

manager

4 lutego 2018 roku zmarł Wojciech Pokora, wybitny aktor teatralny i filmowy, twórca znakomitych ról kabaretowych. Jego domeną była komedia.

W pamięci widzów pozostanie Stanisławem Marią Rochowiczem, czyli Marysią z komedii „Poszukiwany, poszukiwana” w reż. Stanisława Barei, inżynierem Gajnym z „Czterdziestolatka” w reż. Jerzego Gruzy, hrabią Żorżem Ponimirskim z „Kariery Nikodema Dyzmy” w reż. Jana Rybkowskiego i Marka Nowickiego, von Nogayem z filmu „C.K. Dezerterzy” w reż. Janusza Majewskiego, docentem Furmanem z serialu „Alternatywy 4” w reż. Stanisława Barei czy szefem zespołu aktorskiego z „Kabaretu Olgi Lipińskiej”.

Wojciech Pokora wystąpił też w „Stawce większej niż życie”: w spektaklu „Okrążenie” zagrał inżyniera Alfreda Krolla.

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

04-02-2018 13:00

manager

19 marca 2018 roku zmarł wybitny fotograf Wacław Kapusto, który dokumentował olsztyńskie spotkania ze Stanisławem Mikulskim i był obecny na uroczystości z okazji 50-lecia realizacji w Olsztynie zdjęć do „Stawki większej niż życie”. Artystę wspomina red. Marek Barański w „Gazecie Olsztyńskiej” z 23 marca 2018 roku:


(po kliknięciu w miniaturkę otworzy się plik większego formatu)

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

28-03-2018 22:30

Loto
23 marca 2018 r. zmarł Stefan Szramel, odtwórca roli kapitana Króla, dowódcy oddziału spadochroniarzy z Lasu Weipert...

------

29-03-2018 00:17

jhbsk

Nie żyje Maciej Maciejewski, generał ze spektaklu Wróg jest wszędzie.
Nie żyje Maciej Maciejewski, najstarszy polski aktor

17 maja zmarł w Warszawie w wieku 103 lat Maciej Maciejewski, najstarszy polski aktor.

Przez większość swego zawodowego życia związany był z Teatrem Polskim w Warszawie, na deskach tego teatru zagrał prawie 100 ról.

Na ekranie zadebiutował w roku 1951 w „Młodości Chopina". W filmach grał głównie epizody, m.in. w „Kanale", „Epilogu norymberskim", „Wielkiej miłości Balzaka", „Lalce", „Życiu na gorąco" i „Krótkim filmie o zabijaniu". Po raz ostatni wystąpił na małym ekranie 10 lat temu w serialu „Samo życie".

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

21-05-2018 14:36

haniafly

15.10.2018 zmarł Eugeniusz Kamiński, odtwórca roli SS-Sturmbannführera Meissnera.

------

W tym domu o nic nikogo nie należy pytać

haniafly@op.pl

17-10-2018 23:09

jhbsk

Eugeniusz-kaminski-nie-zyje-aktor-zmarl-w-wieku-86-lat Tekst z kultura.gazeta.pl

Eugeniusz Kamiński po raz ostatni wystąpił w filmie "Tygrysy Europy 2" w 2003 roku. Jego głos doskonale znali wszyscy widzowie "Pszczółki Mai", gdzie dubbingował Turkucia Podjadka.
Eugeniusz Kamiński był aktorem o wielkim dorobku zawodowym. Miał na koncie blisko 150 ról filmowych i telewizyjnych. Od wczesnych lat 60. grał też na deskach licznych teatrów w Łodzi i Warszawie.
Eugeniusz Kamiński zmarł w wieku 86 lat
Aktor urodził się 8 listopada 1931 roku w Bydgoszczy, zmarł 15 października 2018 roku. W 1956 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Jeszcze w tym samym roku zadebiutował w teatrze. Jego pierwszą rolą filmową był epizod w komedii „Ewa chce spać", gdzie wcielił się w złodzieja Genia „Wytyrycha".
Kamiński był aktorem charakterystycznym, grywał głównie role drugoplanowe. Ma za to na koncie udział w tak kultowych produkcjach jak „Czterej pancerni i pies", „Jak rozpętałem drugą wojnę światową", „Stawka większa niż życie", „Przygody pana Michała" czy „Polskie drogi".
By wymienić jego role w innych znaczących filmach, wystarczy tylko wspomnieć o udziale w „Sekretach Enigmy" czy komedii „Rzeczpospolita babska" czy przejmującym obrazie z 1982 roku „Matka Królów".

Aktor miał też krótką przygodę z dubbingiem. Swojego głosu użyczył przy nagrywaniu polskiej ścieżki dźwiękowej do serialu "Ja, Klaudiusz" oraz w kultowej wieczorynce "Pszczółka Maja". Tam wystąpił jako Turkuć Podjadek.

Po raz ostatni zagrał w filmie w 2003 roku. W "Tygrysach Europy 2" zagral dziadka Elżbiety Nowakowej.

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

18-10-2018 12:57

A79

14 listopada zmarł w Warszawie Napoleon Czerwiński (1930–2018), wieloletni operator kamery, autor zdjęć i reżyser oświetlenia w TVP, związany głównie z Teatrem Telewizji. Był operatorem kamery i współautorem zdjęć do sześciu spektakli w stawkowej serii Teatru Sensacji, w tym wszystkich w drugiej serii: „W pułapce”, „Czarny wilk von Hubertus”, „Noc w szpitalu”, „Człowiek, który stracił pamięć”, „Partia domina” i „Cicha przystań”.Operatorzy kamer na planie „Cichej przystani” w lutym 1967 roku.
fot. Zygmunt Januszewski / Archiwum TVP – ze zbiorów Klubu Miłośników Stawki

------

Ba! Gdybym ja był niedyskretny…

24-11-2018 11:30

jhbsk

Odszedł Tadeusz Pluciński

Tadeusz Pluciński nie żyje. „Na wieki wieków amant" miał 92 lata

O śmierci Tadeusza Plucińskiego poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Aktor znany z ról amantów, licznych małżeństw i słynnej kwestii „Zdejm kapelusz!" zmarł w wieku 92 lat.

„Ze smutkiem zawiadamiamy, że dzisiaj w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie, zmarł Tadeusz Pluciński" - podał Związek Artystów Scen Polskich. Aktor był znany głównie z drugoplanowych ról w takich filmów jak „Mąż swojej żony", „Brunet wieczorową porą", „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" i „Hydrozagadka", gdzie wypowiadał kultową kwestię: „Zdejm kapelusz!".

Grał też w serialach, m.in. w „Czterdziestolatku", „Karierze Nikodema Dyzmy" i „Alternatywy 4".

Był czterokrotnie żonaty - z Bożeną Brun-Barańską, Iloną Stawińską, Krystyną Mazurówną i Jolantą Wołłejko. W 2014 roku ukazał się wywiad rzeka z Tadeuszem Plucińskim "Na wieki wieków amant".

„Zdjęcie Tadeusza Plucińskiego z filmu .Hydrozagadka' Andrzeja Kondratiuka za czasów PRL-u było sprzedawane w kioskach Ruchu spod lady. Po Warszawie krążyły legendy, że kiedy szedł na przyjęcie z kumplami, a miał cynk od przyjaciół, że są trzy panienki do wyrwania, koledzy nie mieli szans, bo wszystkie trzy rzucały się na niego. Kiedyś zażartował z Julia Iglesiasa, który chwalił się, że spał z trzema tysiącami kobiet, że musi jeszcze porządnie popracować, żeby go dogonić, i łatka playboya została z nim na zawsze" - pisała na naszych łamach Violetta Ozimkowska.

On sam twierdził, że to dziennikarze stworzyli mu wizerunek „płytkiego, cynicznego idioty, który właśnie wrócił z sex shopu". - A ja przecież nieźle zapieprzałem, żeby zapewnić swojej rodzinie jak najlepsze życie - mówił.

------

– W Paryżu nojlepsze kasztōny sōm na placu Pigalle.
– Zuzanna mŏ je rada ino na jesiyń.
– Posyło ci świyżo zorta.

23-04-2019 21:10

91 postów   3 4 5 6 7 8 9 10
© 2024 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.