Forum » O serialu » Za udział wzięli
246 postów   1 2 3 4 5 6
Autor Za udział wzięli
Pedro Gomez
Przedstawienia Teatru Sensacji i serial potraktowane łącznie

TEATR SENSACJI – SERIA PIERWSZA

1. „WRÓG JEST WSZĘDZIE”
Jerzy Adamczak - doktor
Janusz Bylczyński – kapitan Eberhardt / radca handlowy Witte w odcinku „Cafe Rose”
Aleksander Błaszczyk - SS-mann
Mieczysław Stoor – SS-Sturmfuhrer Greit / SS-Sturmfuhrer Stedtke w odcinku „Wiem kim jesteś” i „W imieniu Rzeczypospolitej”
Jerzy Karaszkiewicz – Erich Kunce, ordynans Klossa / partyzant Franek w odcinku „Wielka wsypa”
Barbara Klimkiewicz - Marusia
Marian Kociniak – radiotelegrafista Piotr
Maciej Maciejewski - generał
Gabriel Nehrebecki - oficer
Wacław Szklarski – SS-mann
Jan Żardecki – major Broch

2. „ŁĄCZNICZKA Z LONDYNU”
Tadeusz Białoszczyński – Tadeusz hrabia Przetocki / oberst Herbert Reiner w odcinku „Żelazny Krzyż”
Stanisław Jaśkiewicz – pułkownik Hohenberg / generalmajor obserwujący próby na poligonie w odcinku „Wielka wsypa”
Jerzy Karaszkiewicz – Erich Kunce, ordynans Klossa / partyzant Franek w odcinku „Wielka wsypa”
Manuela Kiernikówna – Jolanta Krzemińska „Jagoda”
Wiesława Mazurkiewicz – porucznik Hilda Kilar / major Hanna Bosel w odcinku „Podwójny Nelson”
Kazimierz Meres – rotmistrz Kazimierz Majewski „Jastrząb”
Zbigniew Obuchowski – rządca Jan
Ewa Radzikowska – Zosia Latoszek
Teresa Trojan – pokojówka Agnieszka
Edward Wichura – szmugler Pisarski
Lech Wojciechowski – podporucznik Edward Gajdowicz „Żuraw”

3. „W PUŁAPCE”
Henryk Bąk – dentysta Jan Filipak „Filip” vel Jan Sokolnicki / nadradca Gebhardt w odcinku „Podwójny Nelson”
Bogdan Łysakowski – partyzant Rudolf / robotnik Staszek w odcinku „Oblężenie”
Zygmunt Maciejewski – inżynier Emil Sauer / SS-Brigadefuhrer w odcinku „Żelazny Krzyż“
Wanda Majerówna – radiotelegrafistka Marta
Andrzej Mirecki – partyzant Franek
Józef Nalberczak – partyzant Roman /Wojtek, szef siatki w odcinku „Genialny plan pułkownika Krafta”
Ludwik Pak – szmugler Klepko
Janusz Paluszkiewicz – gajowy Józef Głąbiński / Tomala w odcinku „Akcja „Liść dębu””
Ryszard Pietruski – porucznik Bartek / porucznik Lewis w odcinku „Poszukiwany Gruppenfuhrer Wolf”

4. „E-19 DZIAŁA”
Ryszard Bacciarelli – kapitan Rybarski
Henryk Bąk – dentysta Jan Filipiak „Filip” vel Jan Sokolnicki / nadradca Gebhardt w odcinku „Podwójny Nelson”
Janusz Bukowski – podoficer SS Ruge / doktor Tomasz Majewski w spektaklu „Noc w szpitalu” oraz „Człowiek, który stracił pamięć” / sierżant radiotelegrafista w odcinku „Oblężenie”
Barbara Drapińska – Elżbieta Kobus / Irmina Kobus w odcinku „Wielka wsypa”
Teodor Gendera – SS-Sturmbannfuhrer Hickel
Jadwiga Kurylukówna – praczka, matka Marty
Bogdan Łysakowski – partyzant Rudolf / robotnik Staszek w odcinku „Oblężenie”
Wanda Majerówna – radiotelegrafistka Marta
Andrzej Mirecki – partyzant Franek
Czesław Wołłejko – SS-Obersturmbannfuhrer Geibel / SS-Sturmbannfuhrer Geibel w odcinku „Wielka wsypa”
Saturnin Żórawski – handlowiec Grzesiak / SS-Standartenfuhrer Otto Fahrenwirst w odcinku „Poszukiwany Gruppenfuhrer Wolf”

5. „KRYPTONIM EDYTA”
Emil Karewicz – SS-Obersturmfuhrer Hermann Brunner / SS-Hauptsturmfuhrer potem SS-Sturmbannfuhrer Hermann Brunner w odcinkach „Ściśle tajne”, „Wielka wsypa”, „Edyta”, „Oblężenie”, „Poszukiwany Gruppenfuhrer Wolf”
Mariusz Dmochowski – major Hagen / SS-Gruppenfuhrer w odcinku „Ostatnia szansa”
Józef Kostecki – major Schneider / kapitan Schneider w odcinku „Edyta”
Helena Gruszecka - „Mamusia” / służąca Rose w odcinku „Cafe Rose”
Jerzy Kaczmarek - Kazimierz Wasiak / Bruno Dreher w odcinku „Wiem kim jesteś”
Wacław Kowalski – szewc Seweryn
Andrzej Mirecki – partyzant Franek
Helena Norowicz – Greta
Mieczysław Stoor – SS-Sturmfuhrer Greit / SS-Sturmfuhrer Stedtke w odcinkach „Wiem kim jesteś” i „W imieniu Rzeczypospolitej”
Aleksandra Zawieruszanka – Edyta Lausch / Edyta Lausch w odcinku „Edyta”

6. „OKRĄŻENIE”
Emil Karewicz – SS-Sturmbannfuhrer Hermann Brunner / SS-Hauptsturmfuhrer potem SS-Sturmbannfuhrer Hermann Brunner w odcinkach „Ściśle tajne”, „Wielka wsypa”, „Edyta”, „Oblężenie”, „Poszukiwany Gruppenfuhrer Wolf”
Tadeusz Grabowski - radiotelegrafista
Halina Kossobudzka – Glassowa / Glassowa w odcinku „Oblężenie”
Józef Kostecki - pułkownik Schneider / kapitan Schneider w odcinku „Edyta”
Katarzyna Łaniewska - Baśka
Marian Łącz – robotnik Wacek / tajniak w odcinku „Ostatnia szansa”
Lech Madaliński - pułkownik WP
Wiktor Nanowski – robotnik Saszka / oficer radziecki przesłuchujący Klossa w odcinku „Wiem kim jesteś”
Leon Pietraszkiewicz – majster Król / właściciel pensjonatu „Orient” w odcinku „Cafe Rose”
Wojciech Pokora – inżynier Alfred Kroll
Zbigniew Sawan – profesor Glass / Winston Churchill w odcinku „Bez instrukcji”
Bogdan Szymkowski – kapitan WP

7. „TAJEMNICA ZAMKU EDELSBERG”
Maciej Dzienisewicz – jeniec niemiecki
Edmund Fidler – aptekarz Wilhelm Schenck
Stefan Friedman – kapral WP
Barbara Horawianka – SS-Sturmfuhrer Anna Maria Elken, potem dziennikarka Kristin Warcham vel SS-Sturmfuhrer Anna Maria Elken w spektaklu „Cicha przystań” / SS-Sturmfuhrer Anna Maria Elken w odcinku „Spotkanie”
Bogusław Koprowski – szeregowiec WP
Ryszard Kubiak – podporucznik WP
Andrzej Nowakowski – porucznik Nowak
Ryszard Piekarski – pułkownik WP
Jerzy Radwan – pułkownik Helmuth Ring / pułkownik Helmuth Ring w odcinku „Spotkanie”
Stefan Rydel – SS-Sturmbannfuhrer
Ewa Wiśniewska – Elza Ring / Anna w odcinku „Ostatnia szansa”
Tomasz Zaliwski – Zbyszek, kapitan WP, potem komendant Milicji Obywatelskiej w Baranowie w spektaklu „Człowiek, który stracił pamięć”/ major WP w odcinku „Spotkanie”

8. „OSTATNIA BROŃ FUHRERA”
Janusz Bylczyński – generał Eberhardt / radca handlowy Witte w odcinku „Cafe Rose”
Tadeusz Deszkiewicz – Willi Mathias
Ewa Gąsowska – kelnerka Berta
Zdzisław Maklakiewicz – SS-Obersturmfuhrer Schmiedt / SS-Untersturmfuhrer Max Abusch w odcinku „Bez instrukcji”
Mieczysław Milecki – profesor Hugon Mathias / pułkownik Rhode w odcinku „Wielka wsypa”
Piotr Pawłowski – docent Lothar Weiss / Adam Schmidt w odcinku „Ostatnia szansa”
Marek Perepeczko – SS-mann Peters
Ryszard Piekarski – pułkownik WP
Bogdan Śmigielski – major WP
Lucyna Winnicka – sekretarka Emilia Walden / Ingrid Heizer w odcinku „Hotel Excelsior”

9. „KONIEC GRY”
Tadeusz Deszkiewicz – Willi Mathias
Lucjan Dytrych – generał radziecki
Maria Homerska – agentka Ewa Gelert
Stanisław Jasiukiewicz – SS-Obergruppenfuhrer Martin / generał Pfister w odcinku „Akcja „Liść dębu””
Emil Karewicz – SS-Sturmbannfuhrer Hermann Brunner / SS-Hauptsturmfuhrer potem SS-Sturmbannfuhrer Hermann Brunner w odcinkach „Ściśle tajne”, „Wielka wsypa”, „Edyta”, „Oblężenie”, „Poszukiwany Gruppenfuhrer Wolf”
Krzysztof Kowalewski – SS-mann Frank
Hugo Krzyski – generał niemiecki
Krzysztof Kumor – SS-mann Ernst
Ryszard Markowski – pilot Luftwaffe
Iwa Młodnicka – korespondentka wojenna, podporucznik Zosia / Ewa Fromm w odcinku „Podwójny Nelson”
Bogdan Niewinowski – SS-mann Schickel
Jerzy Racina – podporucznik WP
Marek Wilewski – kapral WP

TEATR SENSACJI – SERIA DRUGA

1. „CZARNY WILK VON HUBERTUS”
Ryszard Barycz – pułkownik WP
Krystyna Ciechomska – Berta Schops
Jan Englert – podporucznik Stefan Gwóźdź / partyzant Tadek w odcinku „Genialny plan pułkownika Krafta”
Andrzej Gawroński – podporucznik Wanderer
Jerzy Kaliszewski – pułkownik von Hubertus / profesor Fritz Glass w odcinku „Oblężenie“
Klemens Mielczarek – Zagóra, komendant Milicji Obywatelskiej w Przyłucku
Anna Milewska – Jadwiga Grycan vel Hedwig Grytzan
Konrad Morawski – Kroschke vel Kroszka
Stanisława Perzanowska – Maria, babka „J-23”
Michał Pluciński – inżynier Otto Grüner
Marian Pysznik – Tadek, funkcjonariusz gdańskiej Milicji Obywatelskiej
Zbigniew Skowroński – restaurator Boczek

2. „NOC W SZPITALU”
Janusz Bukowski – doktor Tomasz Majewski / podoficer SS Ruge w spektaklu „E-19 działa” / sierżant radiotelegrafista w odcinku „Oblężenie”
Kazimierz Dejunowicz – portier w szpitalu
Andrzej Fedorowicz – żołnierz niemiecki, Helmut
Edmund Fetting – major von Rhode / Christopulis w odcinku „Cafe Rose”
Elżbieta Kępińska – Ewa, ranna łączniczka, potem nauczycielka w spektaklu „Człowiek, który stracił pamięć”
Teresa Lipowska – siostra Krystyna
Leonard Pietraszak – sanitariusz Stefan Welmarz / Hubert Ormel w odcinku „Hasło”
Maciej Rajzacher – ordynans Klossa, Fritz
Zygmunt Rzuchowski – inżynier Johann Kruck
Stefan Śródka – chłop / kapitan Bartek w odcinku „Wielka wsypa” i „Edyta”
Andrzej Zaorski – felczer Wacław Stokowski / porucznik Nowak w odcinku „Spotkanie”
Jolanta Zykun – siostra Klara Wójcik / Agnieszka w odcinku „Ostatnia szansa” i „Oblężenie”

3. „CZŁOWIEK, KTÓRY STRACIŁ PAMIĘĆ”
Tadeusz Borowski – Gerard Nowaczek, kierownik Państwowego Urzędu Repatriacyjnego w Baranowie
Janusz Bukowski – doktor Tomasz Majewski / podoficer SS Ruge w spektaklu „E-19 działa” / sierżant radiotelegrafista w odcinku „Oblężenie”
Janusz Bylczyński – generał Eberhardt / radca handlowy Witte w odcinku „Cafe Rose”
Damian Damięcki - Eryk
Helena Dąbrowska – Gerda Pressner
Mirosław Gruszczyński – Heinz Pressner
Elżbieta Kępińska – Ewa, nauczycielka, wcześniej ranna łączniczka w spektaklu „Noc w szpitalu”
Emilia Krakowska – Zofia Pol, sekretarka komendanta Milicji Obywatelskiej w Baranowie
Józef Pieracki – major Hugo Poller / inżynier Meier w odcinku „Wielka wsypa”
Alicja Wyszyńska – Irena, sekretarka kierownika Państwowego Urzędu Repatriacyjnego w Baranowie
Tomasz Zaliwski – Zbyszek, komendant Milicji Obywatelskiej w Baranowie, wcześniej kapitan WP w spektaklu „Tajemnica zamku Edelsberg” / major WP w odcinku „Spotkanie”

4. „PARTIA DOMINA”
Tadeusz Janczar – Horst Muschka
Józef Klejer - Erich von Lipke „Artur” / pułkownik Reichenbach w odcinku „Żelazny Krzyż”
Zofia Kucówna – Liza Schmidt
Miłosz Muszyński – kapitan WP
Teresa Szmigielówna – Helena Muschka
Igor Śmiałowski - SS-Hauptsturmfuhrer Brandt / inżynier Erwin Reil w odcinku „Ściśle Tajne“
Marian Wyrzykowski – organista Karol
XXX – Rudi, wnuk organisty

5. „CICHA PRZYSTAŃ”
Maciej Borniński – Gruppenfuhrer Heinrich Klemmer „mały Heinrich”
Henryk Borowski – hotelarz Tietz
Barbara Horawianka – dziennikarka Kristin Warham vel Sturmfuhrer Anna Maria Elken, wcześniej SS-Sturmfuhrer Anna Maria Elken w spektaklu „Tajemnica zamku Edelsberg” / SS-Sturmfuhrer Anna Maria Elken w odcinku „Spotkanie”
Cezary Julski – Hauptsturmfuhrer Vogelsang vel Willi
Zygmunt Kęstowicz – Ludwik Gepke / SS-Sturmbannfuhrer Ohlers w odcinku „Poszukiwany Gruppenfuhrer Wolf”
Włodzimierz Kmicik – Sturmführer Grün vel Gray
Ignacy Machowski – Krystian Schwartze, inspektor szwajcarskiej Federalnej Policji Politycznej vel Ammer / SS-Standartenfuhrer Max Dibelius w odcinku „Żelazny Krzyż”/ SS-Standartenfuhrer w odcinku „W imieniu Rzeczypospolitej”
Irena Szczurowska – kucharka Inga / Greta w odcinku „Edyta”
Lucyna Suchecka – Eliza Rapeneau vel pani Valentin / Greta Raschke w odcinku „Oblężenie”
Andrzej Żarnecki – Jean-Claude Rapeneau

SERIAL TELEWIZYJNY

1. „WIEM KIM JESTEŚ”
Szczepan Baczyński – staruszek
Janina Borońska – radiotelegrafistka Irena
Seweryn Butrym – Generalmajor (brak odpowiednika) Helmut von Zauger / generalmajor (nie ma odpowiednika) Wierlinger w odcinku "Żelazny Krzyż"
Krzysztof Chamiec – SS-Sturmbannfuhrer (major)
Jerzy Czupryniak - oficer radziecki przesłuchujący Kolickiego
Adam Daniewicz – doktor Helmuth Kloss, sędzia sądu okręgowego, stryj Hansa Klossa
Marek Dąbrowski – podoficer SS Schultz / partyzant w odcinku „W imieniu Rzeczypospolitej”
Andrzej Herder – dubbing postaci prawdziwego Hansa Klossa / Schutze (szeregowiec) Kurt, ordynans Klossa w odcinku „Edyta” / oficer Wehrmachtu, dowódca oddziału poszukującego radiostacji (lub dubbing tej postaci) w odcinku „Oblężenie”
Jerzy Kaczmarek – Bruno Dreher, więzień w celi Klossa / Kazimierz Wasiak w spektaklu „Kryptonim Edyta”
Zygmunt Malawski – Heinrich Vogel, więzień w celi Klossa
Andrzej May – Jacek, ochrona radiostacji
Wiktor Nanowski – radziecki oficer przesłuchujący Klossa / robotnik Saszka w spektaklu „Okrążenie”
Zygmunt Nowicki – SA-Truppfuhrer (brak odpowiednika) „sprawdzający” dokumenty na stacji metra Berlin-Spandau
Czesław Przybyła – fryzjer więzienny
Edward Radulski – więzień siedzący w celi z Klossem / oberleutnant (porucznik) Schroeder, jeniec wezwany na przesłuchanie w odcinku „Poszukiwany Gruppenfuhrer Wolf”
Ryszard Sobolewski – Oberleutnant (porucznik), deszyfrator, obecny na naradzie u generała
Mieczysław Stoor – SS-Sturmfuhrer (nie ma takiego stopnia) Stedtke / SS-Sturmfuhrer (nie ma takiego stopnia) Greit w spektaklu “Wróg jest wszędzie” i „Kryptonim Edyta”
Mirosław Szonert – SS-Sturmfuhrer (nie ma takiego stopnia)
Jerzy Szpunar – Lothar Beitz, więzień w celi Klossa
Natalia Szymańska – staruszka
Jan Tesarz – szpicel, podwładny Staedtkego / SS-Untersturmfuhrer (leutnant / podporucznik) jadący pociągiem z Elsą Schmidtke w odcinku ”Zdrada”
Janusz Ziejewski – Oberst (pułkownik) na linii frontu
Alicja Zommer – doktor Marta Becher
Helmuth, tajniak Stedtkego / Oberleutnant w kancelarii Canarisa w odcinku „Zdrada”
oficer niemiecki przesłuchujący Vogla / oficer obecny podczas próby czołgu w odcinku "Wielka wsypa"

2. „HOTEL EXCELSIOR”
Atak – Wolf, pies Ernsta Pfeifera
Tadeusz Bartosik – Johannes Lemner, dyrektor hotelu Excelsior, członek Luftschutz
Lech Grzmociński – Oberfeldwebel (sierżant sztabowy) , dowódca patrolu na dworcu w Gdańsku
Tadeusz Gwiazdowski – portier Fryderyk
Krzysztof Kalczyński – SS-Sturmfuhrer (nie ma takiego stopnia) Erik
Mieczysław Kalenik – wuefista Hans Diederlich
Irena Karel – kelnerka Luzzi
Andrzej Konic – SA-Sturmbannfuhrer (major) Georg, kontakt Klossa
Halina Kosznik – sprzątaczka, pani Kluge
Janusz Kubicki – SS-Sturmbannfuhrer (major) Fritz
Bohdana Majda – niania Emma Schmidt
Bronisław Pawlik – antykwariusz
A. Sobczyk - widz, który w antrakcie przedstawienia stoi w hallu
Tadeusz Teodorczyk – dubbing postaci granej przez Lecha Grzmocińskiego / listonosz z paczką-bombą w odcinku „Ściśle tajne” / dubbing postaci żołnierza meldującego, że Gebhardt przejechał w odcinku „Podwójny nelson” / dubbing postaci polskiego spadochroniarza krzyczącego „Padnij!” w odcinku „Akcja „Liść Dębu””
Lucyna Winnicka – Ingrid Heizer, właścicielka „Cafe Ingrid” / Emilia Walden w spektaklu „Ostatnia broń fuhrera”
Józef Zacharewicz – Christianson

3. „ŚCIŚLE TAJNE”
Krystyna Feldman – panna Krepke, sekretarka Reila
Andrzej Jurga – partyzant ze szramą
Tadeusz Kalinowski – Oberabschnittsleiter NSDAP, Kreisleiter radomskiego NSDAP
Emil Karewicz – SS-Sturmbannfuhrer (major) Hermann Brunner / SS-Obersturmfuhrer (oberleutnant / porucznik) potem SS-Sturmbannfuhrer (major) Hermann Brunner w spektaklu „Kryptonim Edyta“, „Okrążenie“, „Koniec gry“
Jan Koecher - doktor Pulkowski
Wanda Koczeska – sekretarka Barbara Reczko
Zygmunt Listkiewicz - (oberst)pułkownik żandarmerii na przyjęciu u kreisleitera
Małgorzata Lorentowicz – żona Kreisleitera
Leon Niemczyk – prestidigitator Rioletto / dubbing postaci granej przez Adama Pawlikowskiego w odcinku „Podwójny Nelson”
Barbara Teresa Marszel – kobieta rozmawiająca z kreisleiterową podczas doświadczeń Rioletto
Bolesław Nowak - wartownik w Reil Werke
Marian Opania – konspirator Kazimierz Truchanowicz
Tadeusz Ordeyg – gość na przyjęciu
Lech Ordon – Obergemeinschaftsleiter NSDAP Puschke
Włodzimierz Press – dubbing postaci obersta (pułkownika) na przyjęciu u Kreisleitera
Zdzisław Salaburski – partyzant w serdaku
Tadeusz Schmidt – Major (major) Horst
Igor Śmiałowski – inżynier Erwin Reil / Hauptsturmfuhrer (hauptmann / kapitan) Brandt w spektaklu „Partia domina”
Tadeusz Teodorczyk – listonosz z paczką-bombą / dubbing postaci granej przez Lecha Grzmocińskiego w odcinku „Hotel Excelsior“ / dubbing postaci żołnierza meldującego, że Gebhardt przejechał w odcinku „Podwójny nelson” / dubbing postaci polskiego spadochroniarza krzyczącego „Padnij!” w odcinku „Akcja „Liść Dębu””
Jerzy Walczak - konspirator Edward Kania
Mieczysław Waśkowski - Hauptbereitschaftsleiter NSDAP Glaubel
SS-Scharfuhrer (unterfeldwebel/starszy plutonowy) prowadzący Pulkowskiego / podporucznik WP meldujący o Ferdynandach w odcinku "Spotkanie"

4. „CAFE ROSE”
Henryk Abbe – niemowa Aram
Janusz Bylczyński – radca handlowy Witte / kapitan potem generał Eberhardt w spektaklu „Wróg jest wszędzie” wszędzie” oraz „Ostatnia broń fuhrera”
Maria Dowbór-Lewandowska - tenisistka rozmawiająca z Christopulisem
Edmund Fetting – Christopulis / major (major) von Rhode w spektaklu “Noc w szpitalu”
Krzysztof Fus – dubler Stanisława Mikulskiego w scenie z nożem / łącznik Robert w odcinku „Zdrada”
Helena Gruszecka – służąca Rose / „Mamuśka” w spektaklu „Kryptonim Edyta”
Zbigniew Jabłoński – urzędnik turecki
Alina Janowska – Rose Arens
Joanna Jedlewska – Marta Kovacs
Eugeniusz Kamiński – SS-Sturmbannfuhrer (major) Meisner
Barbara Klimkiewicz – Elza von Tilden
Artur Młodnicki - głos spikera na dworcu w Berlinie
Leon Pietraszkiewicz – właściciel pensjonatu „Orient” / majster Król w spektaklu „Okrążenie”
Jerzy Przybylski – konsul Grandel
Jolanta Wołłejko – tancerka
Mieczysław Voit – książę Mżawanadze
Gość na przyjęciu w konsulacie / agent Abwehry przy liście lokatorów w odcinku „Genialny plan pułkownika Krafta”

5. „OSTATNIA SZANSA”
Krystyna Borowicz - Kobieta, która ostrzegła Annę przed łapanką / kobieta z którą rozmawia partnerka Schabe w odcinku „Zdrada”
Iga Cembrzyńska – Benita von Henning
Krzysztof Chamiec – SS-Sturmbannfuhrer (major) Lothar
Mariusz Dmochowski – SS-Gruppenfuhrer (generalleutnant / generał brygady) / major (major) Hagen w spektaklu „Kryptonim Edyta”
Ignacy Gogolewski – Hauptmann (kapitan) Willi Ruppert
Piotr Grabowski - wartownik przed willą von Henninga
Marian Łącz – tajniak / robotnik Wacek w spektaklu „Okrążenie”
Helena Norowicz – Ilza Althof, żona hauptmanna Rupperta
Janusz Mazanek – Generalmajor (nie ma odpowiednika)
Bronisław Pawlik – antykwariusz
Piotr Pawłowski – Adam Szmidt / docent Lothar Weiss w spektaklu „Ostatnia broń fuhrera”
Sylwester Przedwojewski – podoficer SS w samochodzie
Ewa Wiśniewska – Anna / Elza Ring w spektaklu „Tajemnica zamku Edelsberg”
Henryk Szletyński – profesor von Henning
Ryszard Wachowski - partyzant
Józef Zbiróg – tajniak
Jolanta Zykun – Agnieszka / siostra Klara Wójcik w spektaklu „Noc w szpitalu”

6. „ŻELAZNY KRZYŻ”
Leonard Andrzejewski – lokaj Franciszek Mrożek
Tadeusz Białoszczyński – Oberst (pułkownik) Herbert Reiner / Tadeusz hrabia Przetocki w spektaklu „Łączniczka z Londynu”
Jerzy Braszka – Johann, feldwebel (starszy sierżant) , adiutant Reinera
Seweryn Butrym – Generalmajor ( nie ma odpowiednika) Wieringer
Władysław Hańcza – Edwin hrabia Wąsowski
Tadeusz Kaźmierski – Major (major) Ernst Stuckhardt ze sztabu Wieringera
Józef Klejer – Oberst (pułkownik) Reichenbach / Erich von Lipke „Artur” w spektaklu „Partia domina”
Tadeusz Kosudarski – Oberst (pułkownik) Luftwaffe proponujący Dibeliusowi odwiezienie
Gustaw Lutkiewicz – SS-Hauptsturmfuhrer (Hauptmann / kapitan ) Adolf Lohse
Ignacy Machowski – SS-Standartenfuhrer ( oberst / pułkownik) Max Dibelius / Krystian Schwartze, inspektor szwajcarskiej Federalnej Policji Politycznej vel Ammer w spektaklu „Cicha przystań“ / SS-Standartenfuhrer (oberst / pułkownik) w odcinku „W imieniu Rzeczypospolitej“
Zygmunt Maciejewski – SS-Brigadefuhrer (generalmajor / nie ma odpowiednika) / inżynier Emil Sauer w spektaklu „W pułapce”
Wiesław Mirewicz - lekarz więzienny
Bronisław Pawlik – antykwariusz

7. „PODWÓJNY NELSON”
Henryk Bąk – nadradca Gebhardt z Ministerstwa Propagandy / dentysta Jan Filipiak „Filip” vel Jan Sokolnicki w spektaklu „W pułapce” oraz „E-19 działa”
Helena Białecka – kelnerka w domu wypoczynkowym
Kazimierz Błaszczyński – Feldwebel (starszy sierżant) , podoficer dyżurny w ministerstwie / Oberst (pułkownik) meldujący o udanej próbie na poligonie w odcinku „Wielka wsypa”
Andrzej Burzyński – żandarm meldujący o pościgu
Antoni Chętko – tajniak
Karol Hruby – Major (major) Schurowsky odkrywający skrytkę za obrazem
Wiesława Mazurkiewicz – Major (major) Hanna Bosel / oberleutnant (porucznik) Hilda Kilar w spektaklu „Łączniczka z Londynu”
Iwa Młodnicka – Ewa Fromm / korespondentka wojenna, podporucznik Zosia w spektaklu „Koniec gry”
Artur Młodnicki – Generalmajor (nie ma odpowiednika) Langer / generalmajor (nie ma odpowiednika) von Boldt w odcinku „Zdrada“
Leon Niemczyk – dubbing postaci granej przez Adama Pawlikowskiego / prestidigitator Rioletto w odcinku „Ściśle tajne”
Adam Pawlikowski – Hauptmann (kapitan) Franz Boldt
Adam Perzyk – kelner Płusz
Leokadia Pilarska – babcia Chrzanowska, łączniczka Hanny Bosel
Aleksander Sewruk – współpracownik Klossa
Janusz Sykutera – oficer Luftwaffe na korytarzu pociągu do Liska / oberleutnant (porucznik) Schramm w odcinku „Akcja „Liść dębu””
Tadeusz Teodorczyk – dubbing postaci żołnierza meldującego, że Gebhardt przejechał / dubbing postaci granej przez Lecha Grzmocińskiego w odcinku „Hotel Excelsior” / listonosz z paczką-bombą w odcinku „Ściśle tajne” / dubbing postaci polskiego spadochroniarza krzyczącego „Padnij!” w odcinku „Akcja „Liść Dębu””
Andrzej Wiśniewski – tajniak
Tadeusz Woźniak – Oberst (pułkownik) Kurt Luft
Jacek Zbrożek – partyzant Wacek
Feliks Żukowski – pułkownik Kornel

8. „WIELKA WSYPA”
Kazimierz Błaszczyński – Oberst (pułkownik) meldujący na poligonie o udanej próbie / feldwebel (starszy sierżant), podoficer dyżurny w ministerstwie
Jan Ciecierski – gajowy Rudziński
Barbara Drapińska – Irmina Kobuss / Elżbieta Kobuss w spektaklu „E-19 działa”
Stanisław Jaśkiewicz – Generalmajor (nie ma odpowiednika) obserwujący próby na poligonie / pułkownik Hohenberg w spektaklu „Łączniczka z Londynu”
Jerzy Karaszkiewicz – partyzant Franek / Kunce, ordynans Klossa w spektaklu „Wróg jest wszędzie” i ”Łączniczka z Londynu”
Emil Karewicz – SS-Hauptsturmfuhrer (Hauptmann / kapitan) Hermann Brunner / SS-Obersturmfuhrer (oberleutnant / porucznik) potem SS-Sturmbannfuhrer (major) Hermann Brunner w spektaklu „Kryptonim Edyta“, „Okrążenie“, „Koniec gry“
Janusz Kłosiński – Józef Filipiak „Towarzysz Filip” vel dentysta Jan Sokolnicki
Andrzej Kotkowski - partyzant
Mieczysław Milecki – Oberst (pułkownik) Rhode / profesor Hugon Mathias w spektaklu „Ostatnia broń fuhrera”
Bronisław Pawlik – zegarmistrz Grzegorz
Czesław Piaskowski – „ślepy” grajek / schutze (szeregowy) żandarmerii sprawdzający dokumenty Ormelowi w odcinku „Hasło” / chłop, który przyniósł zegarek do naprawy w odcinku "Edyta"
Józef Pieracki – inżynier Meier / major Hugo Poller w spektaklu „Człowiek, który stracił pamięć”
Grzegorz Roman – chłopiec „prowadzący” grajka
Iwona Słoczyńska – kobieta na fotelu dentystycznym podczas aresztowania dentysty / Gerda Leschke w odcinku „Genialny plan pułkownika Krafta”
Alicja Sobieraj – gospodyni
Bogusław Sochnacki – szmugler Zając, agent „Wolf”
Barbara Sołtysik – radiotelegrafistka Marta
Edward Sosna – feldwebel (starszy sierżant ) odbierający telefon na poligonie / wartownik, kapral WP w odcinku „Spotkanie”
Stefan Śródka – Kapitan Bartek / chłop w spektaklu „Noc w szpitalu”
Czesław Wołłejko – SS-Sturmbannfuhrer (major) Geibel / SS-Obersturmbannfuhrer (oberstleutnant / podpułkownik) Geibel w spektaklu „E-19 działa”

9. „GENIALNY PLAN PUŁKOWNIKA KRAFTA”
Zbigniew Bielski - członek grupy zabijającej Eryka Gettinga
Elżbieta Borkowska – Joanna Perkowska
Maciej Damięcki – 2 role – Wacław Słowikowski / Kameradschaftsfuhrer Hitlerjugend Eryk Getting
Jan Englert – partyzant Tadek / podporucznik Stefan Gwóźdź w spektaklu „Czarny wilk von Hubertus”
Joanna Jędryka – Barbara Borzemska
Andrzej Jurczak – partyzant Stefan
August Kowalczyk – SS-Sturmbannfuhrer (major) Johann Dehne
Zdzisław Mrożewski – Oberst (pułkownik) Kraft
Józef Nalberczak – szef siatki Wojtek / partyzant Roman w spektaklu „W pułapce”
członkowie Orkiestry ulicznej z Chmielnej:
- Ryszard Klimczewski – akordeon
- Jan Sielski - banjo
- Zbigniew Kaszewiak - skrzypce
- Zdzisław Siemaszko - gitara
- gitara
Iwona Słoczyńska – Gerda Leschke / kobieta na fotelu dentystycznym podczas aresztowania dentysty w odcinku „Wielka wsypa”
Tadeusz Szmidt – Major (major) Horst
Agent Abwehry przy liście lokatorów / gość na przyjęciu w konsulacie w odcinku “Cafe Rose”

10. „W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ”
Marek Dąbrowski - partyzant / podoficer SS Schultz w odcinku „Wiem kim jesteś”
Mieczysław Janowski – partyzant / feldwebel (starszy sierżant) pilnujący Christin w odcinku „Zdrada”
Władysław Kowalski – inkasent Adam Pruchnal
Tomira Kowalik – dziewczyna całująca się w fotoplastykonie / Gerda Tinsler w odcinku „Bez instrukcji”
Ignacy Machowski – SS-Standartenfuhrer (oberst / pułkownik) / Krystian Schwartze, inspektor szwajcarskiej Federalnej Policji Politycznej vel Ammer w spektaklu „Cicha przystań” / SS-Standartenfuhrer (oberst / pułkownik) Max Dibelius w odcinku “Żelazny Krzyż”
Krzysztof Materna – partyzant
Stanisław Niwiński – Leutnant (podporucznik) Neumann
Jerzy Nowak – krawiec Marian Skowronek
Józef Nowak – Major Stefan
Leopold R. Nowak – SS-Scharfuhrer ( unterfeldwebel / starszy plutonowy) Wunsch / SS-Unterscharfuhrer (unteroffizier / plutonowy) meldujący o śmierci Knocha w odcinku „Akcja „Liść dębu””
Józef Osławski – tajniak w restauracji / porucznik w lesie Weipert w odcinku „Akcja „Liść dębu””
Anna Pleskaczewska – kelnerka Stasia Zarembska
Bolesław Płotnicki – Józef Podlasiński vel Piotr hrabia Żytowski vel Witalis Kazimirus vel Franc Bula
Bolesław Smela – wysłannik Centrali
Roman Stankiewicz – Hauptmann (kapitan) Loppe, oficer w kantynie który wraca na front wschodni
Mieczysław Stoor – SS-Sturmfuhrer (nie ma takiego stopnia) Stedtke / SS-Sturmfuhrer (nie ma takiego stopnia) Greit w spektaklu „Wróg jest wszędzie” oraz „Kryptonim Edyta”
Jerzy Trela – partyzant Romek
Antoni Żukowski – wysłannik Centrali

11. „HASŁO”
Halina Buyno-Łoza – gosposia Jeanne Mole
Tadeusz Galia – Franz, tajniak pracujący dla Elerta
Leszek Herdegen – Oberleutnant (porucznik) von Vormann / pułkownik (złe dystynkcje) Nichols w odcinku „Bez instrukcji“
Lidia Korsakówna – Jeanne Mole
Eliasz Kuziemski – Major (major) Elert
Zdzisław Kuźniar – Hauptmann (kapitan) , znajomy Jeanne Mole
Zbigniew Lesień – Feldwebel (starszy sierżant) odprowadzający Klossa na kwaterę
Edward Lubaszenko – Oberleutnant (porucznik) Luftwaffe
Czesław Piaskowski – Schutze (szeregowy) żandarmerii sprawdzający dokumenty Ormelowi / „ślepy” grajek w odcinku „Wielka wsypa” / chłop, który przyniósł zegarek do naprawy w odcinku "Edyta"
Leonard Pietraszak – Hubert Ormel, konspirator, członek Organisation Todt / sanitariusz Stefan Welmarz w spektaklu „Noc w szpitalu”
Andrzej Polkowski – Hugon, szef maquis
Igor Przegrodzki – niemiecki lekarz
Zdzisław Szymański – kolejarz, łącznik Klossa

12. „ZDRADA”
Bolesław Abart – tajniak na peronie berlińskiego dworca
Marek Barbasiewicz – Major (major), adiutant Canarisa
Jerzy Block – kelner Oskar, łącznik Klossa
Krystyna Borowicz - kobieta z którą rozmawia partnerka Schabe / Kobieta, która ostrzegła Annę przed łapanką w odcinku „Ostatnia szansa”
Adolf Chronicki – Oberst (pułkownik) Schmeck
Wojciech Duryasz – Oberleutnant (porucznik) Stolp
Ryszard Filipski – SS-Sturmbannfuhrer (major) Fritz Schabe
Krzysztof Fus – łącznik Robert / dubler Stanisława Mikulskiego w scenie z nożem w odcinku „Cafe Rose”
Zygmunt Hubner – admiral (admirał floty) Wilhelm Canaris
Mieczysław Janowski – feldwebel (starszy sierżant) pilnujący Christin / partyzant w odcinku „W imieniu Rzeczypospolitej”
Eugeniusz Kujawski – Oberleutnant (porucznik) Schultz
Artur Młodnicki – Generalmajor (nie ma odpowiednika) von Boldt / generalmajor (nie ma odpowiednika) Langer w odcinku „Podwójny Nelson”
Anna Seniuk – łączniczka Elsa Schmidtke
Alicja Sędzińska – Beata, przyjaciółka Christin
Roman Sykała – SS-Standartenfuhrer (oberst / pułkownik) Muller
Jan Tesarz – SS-Untersturmfuhrer (leutnant / podporucznik) jadący z Elsą Schmiedtke / szpicel, podwładny Steadtkego w odcinku „Wiem kim jesteś”
Beata Tyszkiewicz – Christin Kield
Oberleutnant w kancelarii Canarisa / Helmuth, tajniak Stedtkego w odcinku „Wiem kim jesteś”

13. „BEZ INSTRUKCJI”
Andrzej Bogucki – profesor Porschatt
Leszek Herdegen – pułkownik Nichols ( złe dystynkcje) / Oberleutnant (porucznik) von Vormann w odcinku „Hasło“
Henryk Hunko – Leutnant (podporucznik) Schlosser / dubbing postaci Schota
Kazimierz Kaczor – Lance-Corporal (kapral) Home Guard
Ryszard Kotys – Wienert, agent Z-82
Tomira Kowalik – Gerda Tinsler / dziewczyna całująca się w fotoplastykonie w odcinku „W imieniu Rzeczypospolitej”
Hugo Krzyski – pułkownik Home Guard
Jarosław Kuszewski – oficer pytany przez Klossa na schodach o Porschatta
Ewa Lejczak - Ewa, przyjaciółka Gerdy Tinsler
Gustaw Lutkiewicz – SS-Sturmbannfuhrer (major) Adolf Lohse
Jan Łopuszniak – mężczyzna słuchający Porschatta
Zdzisław Maklakiewicz – SS-Untersturmfuhrer (leutnant / podporucznik) Max Abusch / SS-Obersturmfuhrer (oberleutnant / porucznik) Schmiedt w spektaklu „Ostatnia broń fuhrera“
Zygmunt Malanowicz – Johann Streit vel Pierson, oficer niemiecki
Jerzy Molga – Second Lieutenant (podporucznik) prezentujący skutki nalotu
Andrzej Mrozek – Adolf Wilden vel Bob Taylor, oficer niemiecki
Witold Pyrkosz – SS-Obersturmbannfuhrer (oberstleutnant / podpułkownik) Kleist
Zbigniew Sawan – Winston Churchill / profesor Glass w spektaklu „Okrążenie”
Henryk Teichert – członek Organisation Todt na potańcówce z okazji bombardowania Arnswalde
Teresa Wicińska – Marta Laum, sekretarka profesora Porschatta
Aktor dublujący Stanisława Mikulskiego w scenie w której Kloss wychodzi przez okno gabinetu Porschatta.

14. „EDYTA”
Andrzej Herder – Schutze (szeregowiec) Kurt, ordynans Klossa / dubbing postaci prawdziwego Hansa Klossa w odcinku „Wiem kim jesteś” / oficer Wehrmachtu, dowódca oddziału poszukującego radiostacji (lub dubbing tej postaci) w odcinku „Oblężenie”
Stanisław Marian Kamiński – Feldwebel (starszy sierżant) Grauman, adiutant Klossa
Emil Karewicz – SS-Hauptstrurmfuhrer (hauptmann / kapitan) Hermann Brunner / SS-Obersturmfuhrer (oberleutnant / porucznik) potem SS-Sturmbannfuhrer (major) Hermann Brunner w spektaklu „Kryptonim Edyta“, „Okrążenie“, „Koniec gry“
Józef Kostecki – Hauptmann (kapitan) Schneider / major potem pułkownik Schneider w spektaklu „Kryptonim Edyta” oraz „Okrążenie”
Józef Łodyński – agent gestapo, Wasiak
Bronisław Pawlik – zegarmistrz
Czesław Piaskowski – chłop, który przyniósł zegarek do naprawy / „ślepy” grajek w odcinku "Wielka wsypa" / schutze (szeregowy) żandarmerii sprawdzający dokumenty Ormelowi w odcinku „Hasło”
Irena Szczurowska – Greta / występuje w spektaklu „Cicha przystań”
Stefan Śródka – Kapitan Bartek / chłop w spektaklu „Noc w szpitalu”
Stanisław Zaczyk – Major (major) Broch
Aleksandra Zawieruszanka - Edyta Lausch / Edyta Lausch w spektaklu „Kryptonim Edyta”
SS-mann (schutze / szeregowy) Ruge, podwładny Brunnera / Jędrzejczak, sierżant WP w odcinku „Akcja „Liść Dębu””

15. „OBLĘŻENIE”
Janusz Bukowski – sierżant radiotelegrafista / podoficer SS Ruge w spektaklu „E-19 działa” / doktor Tomasz Majewski w spektaklu „Noc w szpitalu” oraz „Człowiek, który stracił pamięć”
Zbigniew Geiger - Sasza, robotnik radziecki
Andrzej Głoskowski - robotnik jugosłowiański
Andrzej Herder – oficer Wehrmachtu, dowódca oddziału poszukującego radiostacji (lub dubbing tej postaci) / dubbing postaci prawdziwego Hansa Klossa w odcinku „Wiem kim jesteś” / Schutze (szeregowiec) Kurt, ordynans Klossa w odcinku „Edyta”
Jerzy Kaliszewski – profesor Fritz Glass / pułkownik von Hubertus w spektaklu „Czarny wilk von Hubertus”
Emil Karewicz – SS-Sturmbannfuhrer (major) Hermann Brunner / SS-Obersturmfuhrer (oberleutnant / porucznik) potem SS-Sturmbannfuhrer (major) Hermann Brunner w spektaklu „Kryptonim Edyta“, „Okrążenie“, „Koniec gry“
Halina Kossobudzka – Inga Glass / Glassowa w spektaklu „Okrążenie”
Bogdan Łysakowski – robotnik Staszek / partyzant Rudolf w spektaklu „W pułapce” oraz „E-19 działa”
Wojciech Pilarski – pułkownik WP
Alicja Raciszówna - robotnica francuska
Lucyna Suchecka – Greta Raschke / Eliza Rapeneau vel pani Valentin w spektaklu „Cicha przystań”
Franciszek Trzeciak – szeregowiec WP
Stanisław Zaczyk – Major (major) Broch
Jolanta Zykun – Agnieszka / siostra Klara Wójcik w spektaklu „Noc w szpitalu”

16. „AKCJA „LIŚĆ DĘBU””
Andrzej Balcerzak – dowódca żandarmów - „łapaczy” na front
Zygmunt Bielawski – żandarm sprawdzający dokumenty na skrzyżowaniu
Barbara Burska – Janka
Marian Dziędziel – Polak, człowiek Tomali
Mikołaj Grabowski – feldwebel (starszy sierżant)
Jerzy Janeczek – SS-Unterscharfuhrer (unteroffizier / plutonowy) zabity w „kotle” przez Klossa
Stanisław Jasiukiewicz – Generalmajor (nie ma odpowiednika) Pfister / SS-Obergruppenfuhrer (general / generał dywizji) Martin w spektaklu „Koniec gry”
Tadeusz Jurasz – SS-Untersturmfuhrer (leutnant / podporucznik), podwładny Knocha
Teresa Kamińska – kelnerka Simone
August Kowalczyk – Oberleutnant (porucznik) Johann Dehne
Andrzej Krasicki – SS-Sturmbannfuhrer (major) Knoch
Gustaw Kron – Oberleutnant (porucznik) Walter
Leszek Kubanek – Hauptmann (kapitan) Koeller
Leopold R. Nowak – SS-Unterscharfuhrer (unteroffizier / plutonowy) meldujący o śmierci Knocha / SS-Scharfurer ( unterfeldwebel / starszy plutonowy) Wunsch w odcinku „W imieniu Rzeczypospolitej”
Józef Osławski – porucznik w lesie Weipert / tajniak w restauracji w odcinku „W imieniu Rzeczypospolitej”
Janusz Paluszkiewicz – Tomala / gajowy Józef Gąbiński w spektaklu „W pułapce”
Leszek Piskorz – Polak, człowiek Tomali
Eugeniusz Priwiezencew – Kozioł, kapral WP, spadochroniarz
Andrzej Szajewski – żandarm strzelający do Janki
Stefan Szramel – Kapitan WP, dowódca spadochroniarzy
Janusz Sykutera – Oberleutnant (porucznik) Schramm / oficer Luftwaffe na korytarzu w pociągu do Liska w odcinku „Podwójny Nelson”
Tadeusz Teodorczyk – dubbing postaci polskiego spadochroniarza krzyczącego „Padnij!” / dubbing postaci granej przez Lecha Grzmocińskiego w odcinku „Hotel Excelsior” / listonosz z paczką-bombą w odcinku „Ściśle tajne” / dubbing postaci żołnierza meldującego, że Gebhardt przejechał w odcinku „Podwójny nelson”
Lena Wilczyńska – babka dziewczynki, która rozpoznaje Jankę
Małgorzata Wręczycka – dziewczynka, która rozpoznaje Jankę
Jędrzejczak, sierżant WP / SS-mann (schutze / szeregowy) Ruge, podwładny Brunnera w odcinku „Edyta”

17. „SPOTKANIE”
Władysław Badowski - SS-mann biorący udział w egzekucji jeńców
Barbara Brylska – Inga Ring
Aleksander Fogiel – Pułkownik WP
Wojciech Grelewski – chłopiec przebiegający przez ulicę
Barbara Horawianka – SS-Sturmfuhrer (nosi dystynkcje SS-Untersturmfuhrera) Anna Maria Elken / SS-Sturmfuhrer (nie ma takiego stopnia) Anna Maria Elken w spektaklu „Tajemnica zamku Edelsberg”, potem dziennikarka Kristin Warham vel SS-Sturmfuhrer Anna Maria Elken w spektaklu „Cicha przystań”
Józef Jurkiewicz – żołnierz niemiecki w dziale samobieżnym
Ewa Kłodkowska – dziewczyna uciekająca do bramy
Eugeniusz Korczarowski – Szeregowy WP aresztujący Klossa
Jerzy Korsztyn – żołnierz niemiecki
Stanisław Milski – rybak Miller
Janusz Mirczewski – Plutonowy WP ginący na skutek wybuchu
Sławomir Misiurewicz - kapitan, jeniec niemiecki
Jerzy Nasierowski – Kapitan WP
Barbara Rachwalska – gospodyni Berta
Jerzy Radwan – Oberst (pułkownik) Helmuth Ring / oberst (pułkownik) Helmuth Ring w spektaklu „Tajemnica zamku Edelsberg”
Edward Sosna – wartownik, kapral WP / feldwebel (starszy sierżant ) odbierający telefon na poligonie w odcinku „Wielka wsypa”
Maciej Staszewski – więzień ginący w jeziorze
Michał Szewczyk – Franek, kapral WP aresztujący Klossa
Kazimierz Talarczyk – Oberst (pułkownik), dowódca niemieckiej szpicy pancernej
Tomasz Zaliwski – Major WP / Zbyszek, kapitan WP w spektaklu „Tajemnica zamku Edelsberg”, potem komendant Milicji Obywatelskiej w Baranowie w spektaklu „Człowiek, który stracił pamięć”
Andrzej Zaorski – Nowak, porucznik WP / felczer Wacław Stokowski w spektaklu „Noc w szpitalu”
Jan Zdrojewski – Kapitan WP
Zygmunt Zintel – SS-Sturmbannfuhrer (major) Wilhelm Schenk
Podporucznik WP meldujący o Ferdynandach / SS-Scharfuhrer (unterfeldwebel/starszy plutonowy) prowadzący Pulkowskiego w odcinku "Ściśle tajne"

18. „POSZUKIWANY GRUPPENFUHRER WOLF“
Józef Duriasz – SS-Sturmbannfuhrer (major) Lubow
Wieńczysław Gliński – Brigadier General (nie ma odpowiednika) Harris
Wiktor Grotowicz – Generalmajor (nie ma odpowiednika) Willmann
Zbigniew Józefowicz – Połkownik (pułkownik)
Emil Karewicz – SS-Sturmbannfuhrer (major) Hermann Brunner / SS-Obersturmfuhrer (oberleutnant / porucznik) potem SS-Sturmbannfuhrer (major) Hermann Brunner w spektaklu „Kryptonim Edyta“, „Okrążenie“, „Koniec gry“
Zygmunt Kęstowicz – SS-Sturmbannfuhrer (major) Ohlers / Ludwik Gepke w spektaklu „Cicha przystań”
Ferdynand Matysik – Oberst (pułkownik) Litzke
Ryszard Pietruski – porucznik (nosi dystynkcje kapitana) Lewis / porucznik Bartek w spektaklu „W pułapce”
Tadeusz Pluciński – kapitan Roberts
Edward Radulski – Oberleutnant (porucznik) Schroeder, jeniec wezwany na przesłuchanie / więzień siedzący w celi z Klossem w odcinku „Wiem kim jesteś”
Włodzimierz Skoczylas – Schickel vel feldwebel (starszy sierżant) Vogel
Janusz Zakrzeński – SS-Obersturmbannfuhrer (oberstleutnant / podpułkownik) Wehrnitz
Zbigniew Zapasiewicz – kapitan Karpinsky
Saturnin Żórawski – SS-Standartenfuhrer (oberst / pułkownik) Otto Fahrenwirst / Grzesiak w spektaklu „E-19 działa”

Prawie bym zapomniał:
Stanisław Mikulski – agent J-23, major Stanisław Kolicki vel oberleutnant (porucznik), potem hauptmann (kapitan) Hans Kloss / prawdziwy Hans Kloss w odcinku „Wiem kim jesteś”

------

Chodzi o sprawę

14-02-2010 18:50

BoBer

Ave Pedro Gomez! Świetnie wykonana i zapierająca dech w piersiach „lista płac”!

Znalazłem informację, że Helena Białecka zagrała kelnerkę w odc. „Podwójny nelson”. Nie byłoby w tym nic sensacyjnego, gdyby nie fakt, że w tyłówce każdego odcinka figuruje jako jedna z osób współpracujących z reżyserami, czyli de facto II reżyser!
Zestawiam kadr z serialu ze zdjęciem z planu i proszę o komentarze:




Przez wiele lat serwis Łódzkiej Szkoły Filmowej zamieszczał - jak się okazało - błędny opis żeńskiej obsady odcinka „Bez instrukcji”. Poprawki zostały naniesione całkiem niedawno, poprzednia wersja pozostała w pozycjach książkowych (enycklopedie, monografia). Trafiłem ostatnio na zdjęcie w „Gazecie Robotniczej” z lipca 1968 roku, świadczące o tym, że Martę Laum zagrała Teresa Wicińska:



Jej nazwiska nie znajdziemy w czołówce odcinka „Bez instrukcji”. Wymieniane są natomiast Tomira Kowalik (Gerda Tinsler) i Ewa Lejczak. Kogo zagrała druga z wymienionych aktorek? Może pielęgniarkę informującą Lohsego o śmierci doktora Rastla?

Pedro Gomezie, napisałeś, że w odcinku „Bez instrukcji” Stanisław Mikulski miał dublera w dwóch scenach. Aktor mówił w wywiadach, że nie mieścił się w wąskim okienku fabryki Porschatta, dlatego na ekranie widzimy dublera. Na ciężarówkę natomiast wskakiwał sam, skręcił sobie nawet przy tej okazji bark. Dotarłeś może do nowych źródeł?

Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że epizodyczną rolę w serialu zagrał Jerzy Passendorfer z żoną. Oto zdjęcie reżysera z końca lat 60., może ktoś z forumowiczów o sokolim oku coś wypatrzy i skojarzy:

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

17-02-2010 00:53

Pedro Gomez
Według mnie kelnerka to faktycznie Helena Białecka. Pewnie jak w "Misiu" - "artysta zachorował" i pani Helena "machnęła" epizodzik:)

Tak czy siak, dopisuję ją do "listy płac".

Teresę Wicińską udało mi się "zlokalizować" jeszcze "za życia" MHK. nie pamiętam już w jaki sposób.

Niestety nie znalazłem w sieci zdjęć Ewy Lejczak które umożliwiałyby "dopasowanie" jej do którejś z postaci. Dlatego w moim spisie jej nazwisko jest "nie obsadzone"

Co do dublera - widocznie musiało mi się coś pomylić.

Nie mam bladego pojęcia gdzie ukrywa się obywatel Passendorfer Jerzy wraz z małżonką. Ale ja ich kiedyś znajdę:)

BoBer, jeśli podczas przeglądania roczników gazet wpadłyby Ci w ręce opowiadania z Klossem nigdy nie wydane w ksiązkach, np. "Parszywy listopad" to daj znać koniecznie:)

------

Chodzi o sprawę

17-02-2010 17:49

ajax2007

BoBer, rzeczywiście z Heleną Białecką to majstersztyk. Dla mnie bez wątpienia ta sama.
Jeśli chodzi o Ewą Lejczak to zbyt dużego wyboru chyba nie ma albo Berta von Lutwitz abo Ewa narzeczona Heiniego. Ciekawy jestem waszego zdania. Dla zabawy, a w konsekwencji dla nowych ustaleń obsady prezentuję zdjęcia, u góry Berta z 1968 roku, na dole Ewa z 1968 roku a w środku Ewa Lejczak z 1979 roku (urodziła się w 1948 roku).Trzy serie zdjęć, dwie dotyczą tej samej kobiety, które?



------

-Są chwile przełomowe w karierze każdego oficera, biada temu, kto nie dostrzeże ich w porę.

17-02-2010 20:29

Pedro Gomez
Ewę według mnie zagrała Ewa Ciepiela

Z Ewą Lejczak nie jest wcale tak prosto. W filmie poza Bertą von Lutwitz występuje jeszcze kilka kobiet, np. na potańcówce czy w ośrodku Porschatta.

------

Chodzi o sprawę

18-02-2010 09:14

jhbsk

Ewa Lejczak filmweb
Filmweb twierdzi, że to Ewa Lejczak zagrała dziewczynę całującą się w fotoplastykonie oraz Gerdę Tinsler.

------

– Hezké počasí.
– V loni touhle dobou pršelo.
– Déšť se sněhem.

18-02-2010 09:41

Pedro Gomez
Filweb twierdzi źle. Też początkowo dałem się oszukać. Te dwie role zagrała Tomira Kowalik.

------

Chodzi o sprawę

18-02-2010 16:32

jhbsk

No to już będę wiedzieć.

------

– Hezké počasí.
– V loni touhle dobou pršelo.
– Déšť se sněhem.

18-02-2010 18:48

ajax2007

Pedro Gomez jestem pod wrażeniem twoich empirycznych badań ale jesteś pewien, że Ewa Heiniego była grana przez Ewę Ciepielę? Nie spotkałem jej zdjęć z okresu produkcji Stawki, była wtedy chyba studentką. Może masz jakieś materiały źródłowe.
Można przyjąć, że są jeszcze cztery możliwości dwie kobiety w Arnswalde (po dwie fotki w piwrszym rzędzie) i dwie kobiety w Nartz (po dwie fotki pod spodem). Panią informującą Klossa o śmierci dra Rastla wykluczam, z uwagi na znaczną różnicę wiekową. Na przyjęciu kobiety grają tło a u Porshata ciut więcej, trudno mówić o rolach w ich wykonaniu ale na planie są, dlatego powinniśmy je przeanalizować. Więcej kobiet w tym odcinku nie ma.



------

-Są chwile przełomowe w karierze każdego oficera, biada temu, kto nie dostrzeże ich w porę.

18-02-2010 19:31

Pedro Gomez
Właściwie, żeby zidentyfikować aktorów grających w epizodach i epizodzikach jest tylko jeden sposób: tantiemy. Gdzieś w ZASP-ie siedzi sobie facet który je nalicza aktorom. Co powtarzają jakiś film z ich udziałem - to leci kasa."Stawka..." nie jest wyjątkiem. Jeżeli ktoś ma większą wiedzę na temat obsady serialu - to właśnie on.

------

Chodzi o sprawę

18-02-2010 21:08

246 postów   1 2 3 4 5 6
© 2019 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.