Forum » Inne wątki » Odszedł Stanisław Mikulski
76 postów   3 4 5 6 7 8
Autor Odszedł Stanisław Mikulski
BoBer

Archiwum Państwowe w Łodzi opublikowało skany dokumentów dotyczących Stanisława Mikulskiego: stronę z Księgi Ludności Stałej m. Łodzi (sygn. 10113, k. 481), na której wpisany został Jan Mikulski, jego żona Helena Mikulska z d. Wajss i ich syn Stanisław Jan Mikulski oraz metrykę włączoną do rejestru mieszkańców w 1932 roku (sygn. 26470).------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

03-12-2014 18:30

manager

„Rewia” z 3 grudnia 2014 roku:

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

03-12-2014 23:40

piteras

Kto z Was koleżanki i koledzy wybiera się w piątek do Warszawy?
Jeśli jedziecie to czy ktoś z Was będzie jechał przez Toruń?
"manager" napisał:

Uroczystości pogrzebowe Stanisława Mikulskiego odbędą się w piątek, 5 grudnia 2014 roku o godzinie 12.00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie przy ul. Powązkowskiej 43/45.

------

J-23 zawsze będzie nadawał...

04-12-2014 00:13

BoBer

Posłowie minutą ciszy uczczą Mikulskiego. W Sejmie szykuje się burza

W piątek, jak poinformował marszałek Sejmu Radosław Sikorski, posłowie mają uczcić aktora Stanisława Mikulskiego minutą ciszy. W Sejmie szykuje się burza, gdyż pomysł nie podoba się części prawicy i środowisk niepodległościowych.

Sejm ma uczcić pamięć aktora minutą ciszy w piątek, gdyż tego dnia ma się odbyć jego pogrzeb. Tak zdecydowało, jak poinformował marszałek Sikorski, prezydium Sejmu.

Pomysł ten nie podoba się Patrykowi Jakiemu z Solidarnej Polski.

- Stanisław Mikulski na pewno był wybitnym i lubianym aktorem, ale dla mnie najważniejszym kryterium powinien być stosunek do polskiego państwa. A tutaj można mieć wątpliwości - stwierdza w rozmowie z „Rzeczpospolitą” poseł.

Prawica przypomina, że Mikulski był w PRL pupilem władz, a po wprowadzeniu stanu wojennego, inaczej niż inni aktorzy, nie przyłączył się do bojkotu telewizji.

- Zaangażowanie polityczne Stanisława Mikulskiego na rzecz komunistycznego reżimu dyskwalifikuje go - mówi „Gazecie Wyborczej” Stanisław Pięta z PiS.

Jego zdaniem inicjatywa Sikorskiego to „kolejny po uroczystym pogrzebie Jaruzelskiego symboliczny gest Platformy wobec twardego, lewicowego, czy nawet postubeckiego elektoratu”.

Inaczej uważa SLD. Posłowie tej partii złożyli projekt uchwały w sprawie „upamiętnienia postaci Stanisława Mikulskiego”.

- To był aktor, który stworzył wiele ról teatralnych i filmowych. Debiutował w „Kanale” Wajdy. Był ikoną popkultury i jego rolę wpisały się w świadomość Polaków - mówi poseł SLD prof. Tadeusz Iwiński, uzasadniając projekt Sojuszu.

Dr Jerzy Bukowski z Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie nazywa decyzję Sikorskiego „pochopną”.

- Marszałkowi Sikorskiemu najwyraźniej pomyliła się rzeczywistość z filmową fikcją. Czcić minutą ciszy można w Sejmie bądź w Senacie wyłącznie największych rodaków, którzy zasłynęli bohaterstwem lub ofiarną pracą dla polskiej racji stanu - mówi „Rz” Bukowski.

Jego zdaniem „Stawka większa niż życie” była „zakłamanym historycznie peerelowskim serialem”.

Źródło: TVN24

------

— Kto panu to mówił? — Mój przyjaciel Teodor. — Pański przyjaciel ma dobre informacje.

04-12-2014 12:20

baciek

Dzisiejszy Duży Format w Gazecie Wyborczej zamieścił interesujący artykuł Krzysztofa Vargi "Piękno nazizmu, czyli Kloss jest nieśmiertelny". Link do artykułu znajduje się tutaj.

------

Szampan?! Świetnie!

04-12-2014 15:13

gloszuk
Dobre chęci, ale mógł Sikorski przewidzieć, ze odezwie się polskie sejmowe piekiełko. To po pierwsze. Po drugie minuta ciszy miała być w związku z osiągnięciami aktorskimi Stanisława Mikulskiego, a nie w związku z jego poglądami politycznymi.

------

04-12-2014 17:13

knoch
Jestem od Kurta z Berlina.Jeśli chodzi o mnie to mam gdzieś jakiekolwiek inicjatywy ludzi z Wiejskiej. Nigdy ich nie ceniłem bo nic dobrego z nich nigdy nie wyszło. Wręcz przeciwnie.Ceniłem Śp pana Stanisława za aktorstwo i są mi obojętne wątki polityczne i jakiekolwiek inne związane z jego osobą.Cześć Jego pamięci i tyle na ten temat.

------

04-12-2014 17:30

piteras

Brak słów na cały ten polityczny jazgot.
Nikogo ani niczego nie potrafią uszanować.
Każdy powód i okazja żeby "błysnąć" w mediach jest dobry, bez względu na wszystko.
Wyczucie, wrażliwość, styl - to dla nich obce słowa - brodzik intelektualny
Liczy się tylko własne, urojone "ego" i polityczny poklask za wszelką cenę.
Zdecydowana większość z nich wymaga opieki dobrego specjalisty - z dziedziny psychiatrii.

Nie są warci nawet minuty naszego czasu, naszych komentarzy - szkoda prądu.
Ale z drugiej strony nie sposób przejść obojętnie kiedy się słyszy ten bełkot.
Cisną się na usta dużo bardziej dosadne określenia na tych naszych "mężów stanu" ale nie będę zniżał się do ich poziomu.

Podziękujemy im za to wszystko przy następnych wyborach

------

J-23 zawsze będzie nadawał...

04-12-2014 23:45

manager

„Twoje Imperium” z 1-7 grudnia 2014 roku:„Życie na Gorąco” z 4 grudnia 2014 roku:

------

„Piąstkę to ty masz nie najgorszą, Hans…”

05-12-2014 01:20

Mefist0

"piteras" napisał:

Brak słów na cały ten polityczny jazgot.


Dzisiejszy (05.12.14) "Super Express" oczywiście nie omieszkał podjąć tego tematu:I jeszcze "Na żywo" nr 49 z 4 grudnia 2014:

------

My, Niemcy, bez mundurów czujemy się kalekami...

05-12-2014 19:08

76 postów   3 4 5 6 7 8
© 2022 Shen-Kun - Baca - BoBer. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hyh.pl strony internetowe.